گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3258
تاریخ :1398/07/17 ساعت 11:26:30
تعداد بازدید: 164
نمونه هاي ترافيکي هرمزگان تجليل شدند
email pdf word plus minus reset color
همايش طلايه داران ترافيک، راهوران و دهياران محله استان هرمزگان همزمان با هفته نيروي انتظامي در بندرعباس برگزار شد.

عکس اصلی خبر

  گروه اجتماعي ـ نداي هرمزگان

به گزارش نداي هرمزگان، اين مراسم با مشارکت فرماندهي انتظامي، پليس راهور، پليس راه در سالن عقيق مجموعه پاس برگزار و از راهوران، همياران پليس، اصحاب رسانه، هلال احمر، اورزانس و دهياراني که در افزايس فرهنگ ترافيکي نقش داشته اند تقدير و تشکر به عمل آمد.

سرهنگ صالح پور رئيس پليس راهور هرمزگان در اين نشست با اشاره به اقدات پليس گفت:اگر بخواهيم پليس توانمندتر داشته باشيم بايد از امکانات روز استفاده کنيم.

وي بيان داشت:در استان هرمزگان با همکاري فرماندهي و ديگر مجموعه ها اقدامات خوبي در حوزه هوشمند سازي انجام شده است که اميدواريم ادامه داشته باشد.

صالح پور افزود: سالانه 17 هزار نفر در کشور جان خود را از دست مي دهند که سرعت خودرو عامل اصلي تصادفات است که اين موضوع در شهر بندرعباس و حاشيه آن نيز صدق مي کند.

وي ادامه داد، پليس در سال گذشته 25 هزار راننده را به دليل سرعت غير مجاز  برخورد کرده است. همچنين 18 هزار راکب موتور سيکلت به علت تخلف جريمه
 شده اند.

به گفته رئيس پليس راهور، راهکارهاي مناسب کاهش حوادث جاده اي، اعمال قانون، تغيير رفتار، هوشمند سازي و... از جمله اقداماتي است که باعث کاهش تصادف مي شود.

وي ادامه داد، استفاده از کلاه ايمني استاندارد، هوشياري رانندگان، استفاده از کمربند ايمني و پرهيز از رانندگي با چشمان خواب آلود از ديگر مواردي است که باعث کاهش تصادفات مي شود.

سرهنگ بهداني فرد جانشين فرماندهي انتظامي هرمزگان نيز در اين جلسه با اشاره به امنيت موجود در کشور را مرهون تنگاتنگ همه بخش هاي جامعه از جمله مردم عنوان کرد که راعث امنيت پايدار اجتماعي شده است.

به گفته وي، استان هرمزگان جزو 5 استان امن کشور است  که همين شاخص در بخش راهور نيز صدق
مي کند.

بهداني فرد افزود: يکي از امنيتي که مردم انتظار دارند و دغدغه مقام معظم رهبري است پيشگيري از جان باختگان جاده اي است.

وي ادامه داد، در تعداد جانباختگان جاده اي خودرو، انسان و جاده نقش دارند و مرگ سالانه 17 هزار نفر در جاده ها موضوعي نيست که به راحتي بتوان از آن گذشت.

جانشين فرماندهي انتظامي هرمزگان گفت: ما در استان هرمزگان در حوزه خودرو نقشي نداريم و بايد در پايتخت تصميم بگيرند که چه خودرويي استاندارد لازم را داراست اما در استان هرمزگان دو موضوع جاده و راننده را مي توانيم در تصميم گيري هايمان تغييرات لازم را در آن اعمال کنيم.

به گفته وي،  يکي از راه هاي کاهش تلفات جاده اي ، آموزش است که اگر اين مهم مورد توجه گيرد مي تواند در کاهش تلفات موثر واقع شود.

بهداني فرد افزود: جاده هاي ما بايد هوشمند سازي شود و به تبع آن کنترل هوشمند صورت خواهد گرفت.

وي همچنين تصريح کرد، بعضا مي بينيم که به دليل عدم نصب تابلو ايمني سرنشينان خودرو مصدوم
مي شوند و در اين راستا راهداري ها و شهرداري ها بايد اقدام لازم براي نصب تابلوهاي ايمني انجام دهند.

معاون راهداري و حمل و نقل جاده اي هرمزگان نيز با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: طي سال هاي اخير ميزان تلفات جاده اي کاهش يافته است که اميدواريم با همکاري مجموعه پليس و همچنين دهياري بتوانيم زمينه کاهش بيشتر تصادفات گام برداريم.

وي افزود: آموزش از سنين پائين يکي از اقداماتي است که منجر به کاهش حوادق جاده اي مي شود که با همکاري دهياري ها و آموزش و پرورش در دست اقدام
 است.

در حال حاضر 79 دوربين ثبت تخلف داريم و به لحاظ سرقت کمتر از 20 دوربين فعال است که اميدواريم با مشارکت دهياري ها زمينه نگهداري اين دوربين ها بالاتر برود. همچنين 16 دوربين نظارتي در حال حاضر داريم که به 20 دوربين افزايش مي يابد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3258
تاریخ :1398/07/17 ساعت 11:26:30
تعداد بازدید: 164
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی