گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 10:58:00
تعداد بازدید: 372
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس: از برخورد با خودروهای میوه فروش به ستوه آمده ایم
email pdf word plus minus reset color
مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس گفت: انتظارات شهروندان از داشتن شهری سالم از یک سو ، حمایت از اقشار آسیپ پذیر از سویی و درگیری میوه فروشان با نیروهای رفع تخلف شهری از سوی دیگر موضوع چگونگی رفتار با آنان را برای مان پیچیده کرده است.

عکس اصلی خبر

رضا خوشبخت در گفت و گو با ایسنا، افزود: شهروندان از ما انتظار دارند شهری سالم و پاکیزه و بدون خطر داشته باشند اما اطلاع ندارند ما در انجام وظایف خود با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیروهای این مجموعه بر اساس وظایف خود بیش از دو هزار بار جلوی تخلف خودروهای میوه فروش در بندرعباس را گرفته اند اما باز در محلی دیگر فعالیت کرده اند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: مخالف فعالیت منظم دست فروشان و امرار معاش آنان نیستیم و از هر راهی به دنبال حمایت از این قشر زحمت کش هستیم اما این افراد حاضر نیستند با ما همکاری کنند و محل فعالیت خود را راحت جابجا می کنند.

خوشبخت اظهار کرد: این مدیریت به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر تاکنون مکان هایی را در بلوار پاسداران، رجایی، امام حسین، علی ابن ابی طالب و محدوده میدان میوه و تره بار تعیین کرده است اما میوه فروشان تا به امروز حاضر نشده اند در هرکدام از این مکان ها فعالیت منظم و قانونی داشته باشند.وی اضافه کرد: تاکنون نظر مسئولان شهرستان بر این بوده که در انجام ماموریت های خود مراعات حال این گروه از افراد جامعه را داشته باشیم اما متاسفانه این افراد مراعات حال نیروهای ما را نمی کنند و به آنان آسیب می رسانند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس تصریح کرد: موضوع چگونگی رفتار با این دست فروشان و حضور در مراکز دادگستری بدلیل شکایات آنان ، توان و وقت نیروهای ما را در بخش های دیگر برخورد با متخلفان در شهر گرفته است.

خوشبخت ادامه داد: متاسفانه برخی از دست فروشان متخلف بعد از جمع آوری وسایل شان با اظهارات غیرواقعی در تنظیم شکایات خود، سعی در محکوم کردن نیروهای وظیفه شناس شهرداری بندرعباس و ادامه تخلف دارند که با درایت و آگاهی همه جانبه قضات محترم این موضوع به درستی تشخیص داده می شود.

وی یادآور شد: نیروهای این مجموعه که هدف شان برقراری آرامش و حفظ سلامت شهر و شهروندان است تاکنون حین انجام وظایف خود صدمات جسمی فراوانی را دیده اند و از نواحی مختلف بدن مورد آسیب قرار گرفته اند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس اضافه کرد: با این نوع رفتار میوه فروشان، سلامت نیروهای رفع تخلف شهری به خطر افتاده است و تعدادی از آنان دیگر سلامت گذشته خود را ندارند.رضا خوشبخت با اشاره به اینکه بسیاری از این خودروها، میوه ها را به قیمت فروشگاه ها به شهروندان عرضه می کنند، افزود: فعالیت غیرقانونی

این افراد، حقوق واحدهای صنفی را که هزینه اجاره محل کسب، مالیات و عوارض را پرداخت می کنند نیز تضییع می کند و موجبات نارضایتی آنان را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: ایجاد ترافیک و تصادف در خیابان ها، آلودگی معابر اصلی ، رعایت نکردن نکات بهداشتی بویژه در شرایط بیماری کرونا و به خطر افتادن سلامت شهروندان هنگام خرید میوه از مهمترین ایرادات فعالیت خودروهای سیار فروش میوه در بندرعباس است.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری بندرعباس تنها راه برخورد با این متخلفان را حمایت بیشتر نیروی انتظامی در همراهی با گروه های رفع تخلف شهری هنگام انجام ماموریت، پشتیبانی دستگاه قضایی و حمایت رسانه ها در انتشار و اطلاع رسانی این اخبار عنوان کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3417
تاریخ :1399/03/25 ساعت 10:58:00
تعداد بازدید: 372
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی