گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3041
تاریخ :1397/06/19 ساعت 09:11:36
تعداد بازدید: 67
حرمت بازاريان در مبارزه با قاچاق حفظ شود
email pdf word plus minus reset color
نماينده حوزه انتخابيه بندرعباس گفت: هيچ نيروي حق ندارد بدون توجيهات منطقي و قانوني حرمت بازار و بازاريان را به بهانه مقابله با قاچاق خدشه دار کند.

عکس اصلی خبر

به گزارش رسيده، حسين هاشمي تختي در نشست با رئيس اتاق اصناف بندرعباس و روساي اتحاديه هاي صنفي با بيان اينکه بازار مسلمين حرمت دارد، اظهار داشت: يکي از خطاهاي ما مسئولان اين است که آنگونه که بايد به بازار اهميتي که بايد داده شود را نداده ايم.

وي با بيان اينکه دين اسلام با حمايت هاي مالي افرادي همانند حضرت خديجه (س) توانست خود را به تمام جهانيان عرضه کند، افزود: انقلاب اسلامي ايران نيز با حمايت بازاريان متدين و متعد به پيروزي رسيد که اين مثال ها از اهميت بازار و تجارت در امور اسلام حکايت دارد و از همين روست که همگان بايد به اين مهم توجه کنند.

نماينده حوزه انتخابيه بندرعباس، قشم، بندرخمير، حاجي آباد و ابوموسي در ادامه با بيان اينکه غفلت هايي در باب بازار صورت گرفته و مي گيرد، گفت: در زماني که مسئوليت استانداري هرمزگان را به عهده داشتم نيز برخي از حرکات و رفتارهاي نادرست در قبال بازار صورت گرفته بود که در آن زمان برنامه هايي را براي حمايت بيشتر از بازاريان شروع کرديم که متاسفانه ناتمام ماند.

هاشمي تختي با بيان اينکه نبايد به بهانه مقابله با قاچاق بازاريان را اذيت و آزار داد، گفت: هيچ نيروي حق ندارد بدون توجيهات منطقي و قانوني به بهانه مقابله با قاچاق وارد بازار شود.

وي اضافه کرد: برخي از رفتارها و ديدگاه ها به حد نامطلوبي بازاريان را در آزار داده و مي دهد که بايد جلوي اين رفتارهاي ناپسند گرفته شود.

عضو کميسيون عمران مجلس از بازاريان خواست در تدوين و تهيه لوايح مرتبط با بازار براي تقويت قوانين موجود مشاوره هاي لازم را به نمايندگان بدهند تا از اين رهگذر بتوان قوانين لازم و کارآمدتري را تصويب کرد.

وي با اشاره به اينکه دولت نيز در راستاي حمايت از بازار خوب رفتار نکرده است، بيان داشت: در حوزه سئوالات اقتصادي از رياست جمهوري جز نخستين نفرات بوده ام چرا که بر اين عقيده ام حمايت از دولت تنها با مداحي ميسر نمي شود بلکه بايد انتقادات را بيان کرد و به دولت راهکارهاي لازم را ارائه داد.

هاشمي تختي با بيان اينکه سئوال از رئيس جمهور و حضور وي در مجلس سبب آرامش در جامعه شد، افزود: نمايندگان در اين برهه به وظيفه خود به خوبي عمل کردند و از طرفي هم رئيس جمهور نيز به نحو مناسبي پاسخ داد.

اين نماينده مجلس تاکيد کرد: در حوزه بازار نيازمند کار کارشناسي و علمي دقيق هستيم که در اين بين صنف بازار خود مهمترين نقش را دارد.

وي تصريح کرد: همه بايد به صيانت، حفظ حريم بازار و تقويت آن کمک کنيم و نگذاريم امنيت غذايي و معيشتي مردم و جامعه اسلامي به خطر و تهديد بيفتد.

هاشمي تختي يادآور شد: هماهنگي خوبي در بين پنج نماينده استان به وجود آمده است هر چند اختلاف ديدگاه هايي وجود دارد اما اگر هم اختلاف ديدگاه هايي هست به دليل صيانت از حقوق تمامي اقشار است که بايد از فضاي موجود نهايت استفاده را ببريم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3041
تاریخ :1397/06/19 ساعت 09:11:36
تعداد بازدید: 67
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی