گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:03:36
تعداد بازدید: 60
طلايه داران و نمونه هاي ترافيکي هرمزگان تجليل شدند
email pdf word plus minus reset color
در همايش طلايه داران ترافيکي از نمونه هاي ترافيکي با حضور جانشين فرماندهي نيروي انتظامي استان هرمزگان، سرپرست پليس راهور فرمانده پليس راه و جمعي از اعضاي شوراي ترافيک تجليل شد.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سرهنگ صالح پور سرپرست پليس راهور استان هرمزگان در اين مراسم گفت: حفاظت از جان نيروهاي انساني از اهميت خاصي برخوردار است.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري اهميت حفظ ايمني در هنگام رانندگي را برشمرد و افزود: جلوگيري از تصادفات باعث تثبيت نيروي انساني مي شود.

صالح پور مهمترين علل رشد تصادفات و حوادث رانندگي را فقر فرهنگي، کاهش استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي، خودروها و جاده هاي نا ايمن ضعف قوانين راهنمايي و رانندگي و همينطور ناديده گرفتن قوانين توسط افراد دانست و تصريحکرد: بيشترين تصادفات به همين دلايل است.

سرپرست پليس راهور استان اظهار داشت: تصادفات منجر به فوت و جرح در استان به مدت 4 سال پياپي حدود پ10 تا 15درصد نسبت به ميانگين کشوري کاهش داشته است و اين نشان از تلاش همکاران ما در پليس راهنمايي و رانندگي و همچنين درک و همکاري بالاي مردم است.

عمده تصادفات جاده اي در 30 کيلومتر انتهايي سفرها رخ مي دهد

سرهنگ اسفنداني  رييس پليس راه استان نيز با بيان اينکه در سال 96 و 97 کاهش 3 درصدي تصادفات جاده اي را شاهد بوده ايم به دلايل مختلف گفت: بر اساس منويات مقام معظم رهبري بايد سهم سازمان هاي مختلف در تصادفات و کاهش تصادفات مشخص گردد تا هرکسي بر حسب وظيفه اين ميزان را کاهش دهند و ايمني مسافران نيز افزايش يابد.

اين مقام انتظامي اظهار داشت عمده تصادفات جاده اي در 30 کيلومتر انتهايي سفرها انجام مي شود و شرق استان نيز بيشترين تصادفات را به خود اختصاص داده است.

آموزش فرهنگ ترافيک بايد از سنين کم شروع شود

جانشين فرماندهي انتظامي استان هرمزگان در بخشي از اين مراسم اظهار داشت: استان هرمزگان نسبت به ساير استان ها در تلفات جاده اي 10 درصد بهتر عمل کرده است اما همچنان ميزان تصادفات بالا مي باشد .

وي گفت:براي کاهش تلفات بايد به سمت آموزش و فرهنگ سازي پيش برويم و اين مهم بايد در سنين کم صورت گيرد.

اين فرمانده انتظامي در خصوص فرهنگ ترافيک تصريح کرد: همه اقشار جامعه بايد با  قوانين  راهنمايي و رانندگي آشنايي داشته باشند، لذا مي طلبد تمام دستگاه هاي متولي در اين امر پيش قدم باشند.

در پايان اضافه کرد:کاهش تصادفات و راه اندازي قرارگاه کاهش تصادفات  از اولويت هاي ناجا مي باشد.

معاون حمل و نقل ترافيک شهرداري بندرعباس نيز در اين مراسم با اشاره به ايجاد ساز و کار مناسب جهت فرهنگ سازي ترافيک و با اشاره به مبلمان شهري و لزوم رعايت رانندگي صحيح گفت:از طلايه داران انتظار داريم همانند يک پليس رفتار کنند و مسائل ترافيکي را مورد توجه قرار دهند.

هاشمي افزود: هزينه زيادي در ايجاد امنيت و ايمني رانندگان مي شود که بايد با کمک همياران و طلايه داران از هدر رفت آن ها جلوگيري شود.

در اين مراسم همچنين از خليل درخورد سردبير روزنامه نداي هرمزگان نيز تقدير به عمل آمد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3060
تاریخ :1397/07/16 ساعت 08:03:36
تعداد بازدید: 60
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی