گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3272
تاریخ :1398/08/12 ساعت 10:03:59
تعداد بازدید: 49
برج فناوري هرمز پارك هرمزگان افتتاح شد
email pdf word plus minus reset color
سورنا ستاري: برج فناوري هرمز آغازي بر رونق زيست بوم نوآوري هرمزگان است

عکس اصلی خبر

معاون علمي و فناوري رييس جمهوري در آيين افتتاح برج فناوري هرمز پارک علم و فناوري با بيان اين که رونق کسب و کارهاي دانشبنيان و استارتاپها، به زيست بومي مساعد براي رشد و بلوغ ايدههاي خلاقانه نياز دارد، گفت: پروژههايي مانند برج فناوري هرمز موجب اتفاق هاي خوبي در توسعه کارآفريني و خلق ارزش افزوده ميشود. در آيندهاي نزديک، تحولات عظيمي در ايجاد اين زيستبوم باکمک بخش خصوصي رونق مي گيرد و معاونت علمي و فناوري از اين حرکت حمايت ميکند.

سورنا ستاري معاون علمي و فناوري که امروز براي حضور در جمع فعالان جوان و خلاق و حمايت از کسب و کارهاي مهمان استان هرمزگان بود، «برج فناوري هرمز» پارک علم و فناوري هرمزگان را افتتاح کرد.

 ستاري،  در اين مراسم از اهميت رونق گرفتن پهنههاي پرورش ايدههاي خلاقانه گفت و ادامه داد: اين پروژه ها موجب ميشود اتفاقات خوبي در کارآفريني و خلق ارزش افزوده، آن هم به دست نيروي انساني خلاق و انگيزه مند استاني رخ دهد.

وي ادامه داد:  يکي از مهم ترين آثار ارزشمند ايجاد بسترهايي مانند برج فناوري هرمز، دميده شدن روح تازه در کالبد زيست بوم نوآوري و کارآفريني و نوآوري استان است.  ستاري، با بيان اينکه برج فناوري يک شروع براي استان هرمزگان است تا با اين  حرکت، زمينه براي رونق و بلوغ ايده هاي خلاقانه استارتاپي و دانش بنيان سازگار با بوم استان فراهم شود، گفت: در آينده نزديک، به دست بخش خصوصي گام هاي بزرگي براي توسعه چنين فضاهايي براي شکوفا شدن
ايده هاي نوآورانه جوانان دانشگاهي اتفاق خواهد افتاد. ما نيز به طور جدي براي حمايت هاي مادي و معنوي از شرکت هاي دانش بنيان و ايجاد چنين بسترهايي گام بر مي داريم.

وي با اشاره به حمايت از شرکت هاي دانش بنيان با اجرايي ساختن قانون حمايت از اين شرکت ها و برنامه حمايت از کسب و کارهاي خلاق، افزود: حتي در زمينه معافيت هاي سربازي جوانان خلاقي که در توسعه و تجاري سازي اين ايده ها نقش دارند حمايت هاي لازم را انجام مي دهيم.

ستاري با تأکيد بر اين که رونق اقتصاد دانش بنيان زيست بومي را به عنوان زايشگاه و محل بالنده شدن ايده هاي نوآورانه نياز دارد، اظهار کرد: محيط پارک علم و فناوري استان هرمزگان بستر خوبي براي توسعه اين ايده ها فراهم کرده است؛ ديگر بخش هاي نيز بايد با اين زيست بوم همراه شوند و با کمک به شکوفا شدن ايدههاي خلاقانه جوانان استان، محيط هرمزگان را به سوي تحولي هم راستا با مزيتهاي بومي اش پيش ببرند.

فرآيند احداث برج فناوري هرمز در قالب پارک علم و فناوري استان هرمزگان، از سال 1396 با هدف ايجاد فضاي فيزيکي استقرار فناوران، نوآوران و شرکتهاي دانشبنيان استان و ايجاد زيستبوم نوآوري و کارآفريني در استان با حمايت معاونت علميوفناوري رياست جمهوري آغاز شد.

اين برج 9 طبقه اي، شامل يک طبقه فضاي کارگاهي و آزمايشگاهي، يک فضاي اشتراکي متعلق به استارتاپها و ديگر طبقهها متعلق به شرکتهاي مرکز رشد، رشد يافته و دفاتر تحقيق و توسعه صنايع فعال در استان هرمزگان است.

 معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري دانش بنيان ها را در مسير پيشرفت هرمزگان هدايت و حمايت کند

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نيز در اين نشست بيان کرد: بخش قابل توجهي از سرفصلهاي دانشگاهي و رشته هاي تحصيلي، متناسب با نيازهاي استان نيست و رشته هاي ماموريت محور و متناسب با نياز منطقه تعريف نشده است. به طور مثال در حوزه دريا که مزيت بومي استان است، محدوديت هايي وجود دارد وقتي مي خواهيم دانشگاه را با صنعت همراه کنيم، آن همخواني کافي و لازم وجود ندارد و دانشگاه هاي ما نمي توانند پاسخگوي نيازهاي صنعت باشند.

 حجتالاسلام والمسلمين عبادي ابراز اميدواري کرد با حمايت و عزم جدي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، دانشگاه ها بتوانند نيازهاي استان را تامين کنند ضمن آن که ديگر دانشگاه هاي کشور هم به کمک استان بيايند و بتوانند در تعامل با دانشگاه هاي بومي، پاسخ گوي نيازهاي استان باشند. 

وي با بيان اي که شرکت هاي دانش بنيان هم به خوبي فعاليت مي کنند و در مسير گام دوم انقلاب قدم بر مي دارند گفت: پارک علم و فناوري استان و بخش نخبگان استان نيز گام هاي خوبي برداشته اند که اگر ارتباط اين بخش ها به يکديگر بيش تر شود، مي تواند مبدا ثمرات و برکات بسياري باشد.

حمايت و هدايت شرکت هاي دانش بنيان  در حوزه صنايع کوچک و سبک، صنايع دستي و گردشگري مي تواند به تقويت اشتغال و پيشرفت جوانان دانش آموخته استان کمک بسياري کند که خوشبختانه با جديت از سوي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري  دنبال مي شود.

در پي تحول اقتصاد به مدد جوانان خلاق و کارآفرين هستيم

معاون علمي و فناوري رييس جمهوري در ديدار با در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، از تلاش هاي اين معاونت براي رونق زيست بوم کارآفريني و نوآوري گفت و ادامه داد: فرهنگ اقتصاد دانش بنيان، را زمينه ساز تزريق نسل جديدي از کارآفرينان به رگهاي جامعه دانست و گفت: خاستگاه اين نسل جوان و تازه نفس کارآفرين، دانشگاه ها و نوآوري برجستهترين مزيتش به شمار مي رود..

رييس ستاد فرهنگسازي اقتصاد دانشبنيان بر اين که  توسعه يک امر درون زا است تأکيد کرد و ادامه داد: توسعه اي که مي خواهد پايدار باشد و مشکلي از جامعه حل کند، بايد با ويژگي هاي استاني سازگار باشد، اين نوع توسعه از دل استان ميجوشد و جوانان خلاق و با انگيزه، موتور محرک اين توسعه هستند.

به گفته ستاري، محور توسعه  پايدار که اقتصاد دانش بنيان بر آن تأکيد مي کند، مزيت هاي بومي است و اشتغال و ارزش افزوده اي که از اين حوزه حاصل مي شود، چشمگيرتر و سودمندتر از صنايع غير بومي خواهد بود. معاون علمي و فناوري رييس جمهوري از حمايت رونق کسب و کارهاي دانش بنيان و استارتاپ ها در حوزه مزيت هاي بومي استان مانند صنايع دستي و دريايي گفت و ادامه داد: اقتصاد دريا يک حوزه بکر و درآمدزا متعلق يه استان هرمزگان است که با حمايت از توسعه کسب و کارهاي دانش بنيان اين حوزه، اشتغال و ثروت آفرين خواهد شد

رييس پارک علم و فناوري هرمزگان در مراسم بهره برداري از اين مرکز گفت: اين برج با نام فناوري هرمز با 4 هزارو 153 مترمربع زيربنا در 9 طبقه ساخته شدهاست.

علي فتي افزود: اين برج داراي 64 واحد اداري، سالن کنفرانس با ظرفيت 70 نفر و 4 واحد کارگاهي است.

به گفته وي، فضاي کار اشتراکي آن 400 متر و فضاي ستاد پارک 350 متر است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3272
تاریخ :1398/08/12 ساعت 10:03:59
تعداد بازدید: 49
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی