گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 09:30:34
تعداد بازدید: 395
«بی مهری» دانش آموزان جاسکی به «مهر»
email pdf word plus minus reset color
دانش آموزان مدرسه ای در روستای صلاحوی بخش لیردف جاسک در سال تحصیلی جدید در کانکس فرسوده ای به ادامه تحصیل خواهند پرداخت که حال و روز خوشی ندارد.

عکس اصلی خبر

به گزارش مهر، کمتر از ۱۲ روز دیگر فصل جدید تحصیلی آغاز می شود و دانش آموزان به همراه خانواده های خود مشغول به خرید وتهیه لوازم مورد نیاز خود برای فصل جدیدی از بهار تعلیم وتربیت هستند.

دانش آموزانی که با سپری کردن تعطیلات تابستانی از ابتدای مهرماه با آغاز بهار تعلیم وتربیت به مدارس خود وارد می شوند تا با شور و نشاط دوباره سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

اما در این میان دانش آموزان روستای صلاحو در بخش لیردف شهرستان جاسک که سال گذشته را در یک مکان غیر استاندارد و در کانکسی که فاقد درب وپنجره وآب وبرق است  سپری کرده اند دیگر تمایلی برای حضور در آن ندارند وخواهان تعویض و یا فراهم کردن محیطی مناسب برای ادامه تحصیل خود هستند.

روستای صلاحو در بخش لیردف شهرستان جاسک با ۳۴ خانوار جمعیت دارای ۳۰ دانش آموز است که در شرایط نامناسب و در کانکسی فرسوده که هیچ شباهتی به یک مکان آموزشی ندارد مشغول به تحصیل بوده اند اما آنها دیگر حاضر به ادامه تحصیل در آن مکان که حال و روز ناخوشی ندارد نیستند.

فضای آموزشی استاندارد برای دانش آموزان فراهم شود

اهالی روستای صلاحو که فرزندان آنها در این کانکس مشغول به تحصیل هستند با وجود شرایط نامناسب این مکان از مسئولان شهرستان در خواست دارند تا این فضایی را که به عنوان مدرسه و یا کلاس درس در اختیار دانش آموزان روستا قرار داده اند با کانکس مناسب و یا محلی که شرایط تحصیل دانش آموزان را در روستا فراهم سازد آماده کنند.

عبدالحمید نوابی رئیس شورای اسلامی روستای صلاحو عنوان کرد: در این کانکس فرسوده و بدون درب و پنجره، ۳۰ دانش آموز روستا در دو شیفت صبح وعصر مشغول به تحصیل هستند. این مکان آموزشی هیچ گونه امکانات رفاهی و بهداشتی ندارد و این کانکس به سرویس بهداشتی صحرایی بیشتر شباهت دارد.

نوابی بیان داشت: فضایی که نه درب دارد و نه پنجره و فاقد آب و برق است را نمی توان به فضای آموزشی ربط داد . آموزش و پرورش شهرستان و سایر مسئولان برای آنکه دانش آموزان این روستا از تحصیل باز نمانند برای آنها چاره اندیشی کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای صلاحو گفت: تا کنون چند بار وضعیت نامناسب این مدرسه را به مسئولان آموزش و پرورش گزارش داده ایم اما بی توجهی آنها برای حل آن و در اختیار قرار دادن فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان روستا سبب می شود تا دیگر خانواده های دانش آموزان مانع ادامه تحصیل آنها باشند.

موضوع را در فضای مجازی مطلع شدم

یکی از وظایف بخشداران در هر بخش سرکشی به روستاهای آن بخش است تا با مطلع شدن از مشکلات مردم و روستاها برای حل آنها اقدام شود اگر چه میزان فعالیت و پیگیری بخشداران نسبت به موضوعات و مشکلات موجود در بخش گاهی اوقات اجازه سرکشی را به روستاها برای آنها فراهم نمی سازد.

امید ذاکری خواهان بخشدار بخش لیردف شهرستان جاسک اظهار داشت: بخش لیردف دارای ۷۱ روستا است که برای سرکشی به روستاها طبق زمانبندی انجام شده صورت می گیرد که در بعضی مواقع هم قادر نخواهیم شد به همه مشکلات مردم در همه روستاها رسیدگی کنم.

ذاکری خواهان گفت: همه تلاش خود را به کار گرفته که با توجه به حجم کارهای موجود در بخش و جلسات برگزار شده در شهرستان و بخش ماهانه به چندین روستا سرکشی شود و مشکلات روستاهارا برای اقدام وحل آنها از طریق فرمانداری ویا دیگر مدیران به حد اقل رساند.

وی در خصوص مشکل فضای آموزشی روستای «صلاحو» عنوان داشت: بنده تا کنون نسبت به این موضوع بی اطلاع بودم و با منتشر شدن تصاویری از این کانکس و یا مکان تحصیل دانش اموزان در روستا صلاحو در فضای مجازی به در جریان مشکل مردم این روستا قرار گرفتم.

بخشدار لیردف بیان داشت: تا کنون نه از سوی  شورای روستا و نه هم از طرف دهیاری روستا نسبت به فراهم ساختن مکان تحصیل دانش آموزان  گزارشی به بخشداری ارسال نشده اما این موضوع را با جدیت پیگیری خواهم کرد.

آموزش وپرورش به دنبال تامین مکانی اجاره ای برای تحصیل دانش آموزان در روستا است

ابراهیم کریمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان جاسک بیان داشت: آموزش وپرورش برای ساخت مدرسه هیچ گونه مسئولیتی ندارد بلکه این مسئولت را سازمان نوسازی مدارس و یا خیرین مدرسه ساز در مناطق محروم بر عهده دارند.

کریمی گفت: ما هم این موضوع را به اطلاع مدیران استانی رسانده و از آنجایی که کانکس مناسب در اختیار نداشته این کانکس را به صورت موقت در اختیار روستائیان قرار داده تا بتوان برای دانش آموزان روستای صلاحو چاره اندیشی شود.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان جاسک گفت: در سالهای گذشته با حضور در روستای صلاحو که یک مرکز آموزشی مناسب هم در فاصله دوکیلومتری این روستای و نزدیک به آنها است به شورای روستا پیشنهاد داده که مکانی را در اختیار آموزش وپرورش به صورت اجاره قرار دهند تا بتوان آن را برای دانش آموزان روستا تجهیز کرد تا دانش اموزان روستا از تحصیل باز نمانند اما با این اداره هیچ گونه همکاری صورت نگرفت.

کریمی بیان داشت:ساخت یک مدرسه یک یا دوکلاسه در این روستا در دستور کار قرار دارد که برای ساخت این مکان نیازمند به تامین اعتبار هستیم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2829
تاریخ :1396/06/21 ساعت 09:30:34
تعداد بازدید: 395
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی