گروه: ورزشی
شماره روزنامه:2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:54:15
تعداد بازدید: 102
هیجان ، سرعت ، مرگ/پیست موتور سواری یا کشتارگاره !
email pdf word plus minus reset color
همانگونه که مردم خوب شهرستان بندر عباس آگاهند جوانان این شهرستان از هیجانات خاصی برخوردارند که می خواهند به نوعی این مهم را از خود دور کنند که یکی از این موارد مو تور سواری است لذا هر روز و هر شب می بینیم که آنان سوار بر موتور به صورت تنهایی ، دو ترکه و حتی سه ترکه با سرعت زیاد در خیابان های بندر عباس به خود نمایی می پردازند.

عکس اصلی خبر

شهناز خوش  خبرنگار و دبیر سرویس ورزش

آنان با سرعتی غیر مجاز از میان اتو مبیل ها به قول معروف « لایی » می کشند و باعث ترس شدید سرنشینان اتو مبیل ها می شوند و در اکثر موارد نیز با شدید ترین وضع ممکن با اتومبیل ها برخورد کرده  که در نهایت سر انجام شان به مرگ منتهی می  شود و علاوه بر این که خانواده های  خود را داغدار می کنند سبب می  گردند رانند گان  با زن و چند فرزند درگیر این تصادف نا خواسته شوند از طرفی عده زیادی از مو تور سواران که گواهینامه و پلاک ندارند با دیدن پلیس با سرعت زیاد فرار می کنند که در بیشتر موارد فرار آنان  به مرگ شان می انجامد.

غرض از تحریر مقدمه فوق این است که در تمامی  استان های کشورمان ، هیات موتور سواری و اتومبیلرانی دارای پیست های استاندارد موتور سواری هستند که این مهم باعث شده است جوانان مو تور  سوار  از خیابان های شهر به این پیست ها بروند و هیجانات خود را تخلیه نمایند و حتی در مسابقات برون مرزی نیز افتخاراتی را برای کشورمان به ارمغان بیاورند.

به هرحال نگارنده تحلیلی را جهت استحضار مسوولین بلند پایه استان  و هیات مو تور سواری هرمزگان تحریر می کنم تا شاید آنان با تدوین برنامه های منسجم و منطقی از داغدار شدن خانوادهای آنان و درگیر شدن رانندگان از تصادفات ناخواسته جلوگیری به عمل آورند.

در حال حاضر هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان هرمزگان پیستی را واقع در پشت کشتارگاه به موتور سوان معرفی کرده تا آنان عصر جمعه ها در این پیست مو تور سواری کنند البت نگارنده نباید اسم این جاده یک طرفه با چاله چوله های زیاد را که هر آن تریلر و اتومبیل در آن تردد می کند را « پیست » بگذارم ،  از طرفی بیشتر موتور سواران با گرفتن وام و .... اقدام به خرید مو تور های سنگین به قیمت 35و 25 میلیون تومان کرده اند و  مو تور ها را که تردد شان از نظر پلیس غیر قانونی است فقط عصر جمعه ها بیرون می آورند و از ترس این که پلیس جلوی آن ها را سد نکند و دیگر دسترسی به موتور شان نداشته باشند با سرعت از لابلای تریلر ها و اتومبیل ها راهی پیست کذایی می شوند و به موتور سواری در جاده ای خطرناک با سرعت 200کیلومتر و پیچ های غیر استاندارد که تریلر ، کامیون و اتومبیل از دو جهت  در آن تردد می کنند می پردازند و هر آن ممکن است تصادفاتی که به مرگ می انجامد رخ دهد.

به راستی چرا عده ای از مسوولین قبل از این که اتفاقی منجر به مرگ برای جوانان که سرمایه های کشورمان هستند رخ دهد به بر طرف کردن اشکالات و احداث پیست نمی پردازند ؟ مگر یک پیست آسفالته یا خاکی چقدر هزینه دارد ؟ چرا باید جوانانمان  که می خواهند هیجانات جوانی شان را در محیطی سالم تخلیه کنند به خاطر جاده ای که نامش را پیست گذاشته اند با تصادفات مرگبار روبرو شوند؟

نگارنده چند پیشنهاد را جهت پیشگیری از خطرات احتمالی و بهبود اوضاع مو تور سواری خدمت حضور مسوولین  ارایه می  کنم  امید وارم مفید واقع شود:

1 – هیات مو تور سواری استان هرمزگان با پلیس راهور هماهنگی نماید تا به مو تور سوارانی که دارای مو تور های سنگین و گران قیمت هستند مجوز بدهد تا آنان بتوانند بدون دغدغه در پیست مو تور سواری کنند. این امر سبب می شود آنان با خیال راحت و سرعت مطمئنه تا رسیدن به پیست برانند و از ترس این که مو تور شان توقیف نشود با تریلر ها و اتومبیل ها تصادف نکنند.

2 –  هیات مو تور سواری و اتومبیلرانی استان هرمزگان در زمان تمرین موتور سواران با پلیس راهور هماهنگی به عمل آورد تا در آن چند ساعت از ورود ماشین های سنگین و سبک در جاده ، همان پیست  غیر استاندارد جلوگیری کند.

3 – هیات موتور سواری استان هرمزگان به خوبی می تواند با کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، خیرین ورزشیار و شهرداری بندر عباس پیستی را برای موتور سواران و حتی اتومبیلرانان مهیا کند.

4 – هیات موتور سواری و اتومبیلرانی استان هرمزگان هیاتی است مهم چون با برنامه ریزی صحیح و منطقی به خوبی می تواند الف – از تردد مو تور سوارانی که با سرعت بالا در خیابان های شهر مانور می کنند بکاهد ب – از مرگ و میر جوانان موتور سوا ر که قصد شان تخلیه هیجا نات است جلوگیری کند ج – هیات می تواند با هماهنگی مسوولان استان و راهور به مالکین موتور های سنگین و گران قیمت مجوز تردد بدهد تا آنان بتوانند در پیست غیر استاندارد مو تور سواری کنند.

در خاتمه از مسوولان پر تلاش و زحمتکش استان و رییس هیات مو تور سواری و اتومبیلرانی  هرمزگان تقاضا داریم با تدوین برنامه ای جهت جوانان موتور سوار که می خواهند در محیطی سالم هیجانات خود را تخلیه کنند  پیستی استاندارد احداث شود که به طور حتم احداث این  پیست می تواند علاوه بر افتخار آفرینی جوانان مستعد هرمزگانی  از خطراتی که در کمین آنان می باشد نیز جلوگیری گردد. نوشدارو بعد از مرگ سهراب ثمری ندارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 2940
تاریخ :1396/11/25 ساعت 07:54:15
تعداد بازدید: 102
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی