گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3490
تاریخ :1399/07/05 ساعت 14:04:46
تعداد بازدید: 385
من دارای 15 کارت مربیگری و داوری رشته های مختلف ورزشی هستم رییس هیات جودو هرمزگان بسیار تیز بین است و در نکات فنی تبحر بالایی دارد
email pdf word plus minus reset color
شهناز خوش – ندای هرمزگان

عکس اصلی خبر

محسن نظر متولد 1354 ؛ دبیر هیات جودو استان هرمزگان و دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش می باشد .

 وی در شهرها و روستاهای بخش احمدی ،حاجی آباد ؛ بندرعباس دبیر ورزش بوده و در انجمن ها ی مختلف رشته های ورزشی ناحیه و استان نیز خدمت کرده ضمن این که مدت پنج سال هم سمت دبیر ی هیات بدمینتون استان را بر عهده داشته است و هم اکنون هم به عنوان معاون فنی هنرستان تربیت بدنی و علوم ورزشی امام حسین «ع» آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس  در خدمت دانش آموزان است. وی یکی از مسوولان با اخلاق در هیات جودو می باشد که سبب شده جودو کاران از اخلاق ؛ روش و مرام او الگو برداری کنند ؛ این مدیر پر تلاش دارای 15 کارت مربیگری و داوری در رشته های فوتبال ؛ والیبال ؛ تنیس رو میز ؛ دوومیدانی ؛ بدمینتون ؛ شطرنج ؛ اسکواش ؛ شنا ؛ نجات غریق ؛ آمادگی جسمانی ؛  دفاع شخصی ؛ هندبال است از این رو  گفت و گویی را با این مدیر ورزشی انجام دادیم تا خوانندگان از کم و کیف جودو استان مطلع شوند که ماحصل آن به شرح زیر می باشد .

 لطفا خودتان رو معرفی کنید ؟

 محسن نظر  متولد  1354 شهرستان اقلید فارس ؛ ۲۴ ساکن بندرعباس هستم ؛ و دارای سابقه ۲۴ ساله به عنوان دبیر تربیت بدنی در شهر و رو ستاهای بخش احمدی ،حاجی آباد و بندرعباس می باشم در انجمن ها و رشته های مختلف ورزشی ، ناحیه و استان خدمت کردم و مدت پنج سال دبیر هیات بدمینتون استان بودم و هم اکنون هم به عنوان دبیر هیات  جودو  استان هرمزگان و معاون فنی هنرستان تربیت بدنی و علوم ورزشی امام حسین (ع) آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس  در خدمت  ورزشکاران  و جودوکاران استان هستم .           

چه دوره هایی را  گذرانده اید ؟

بنده به علت مقتضی شغلی دبیر  تربیت بدنی دارای ۱۵ کارت مربیگری و داوری در رشته های فوتبال ؛ والیبال ؛ تنیس روی میز ؛ دو و میدانی ؛ بدمینتون ؛ شطرنج ؛ اسکواش ؛ شنا ؛ نجات غریق ؛ آمادگی جسمانی ؛ دفاع شخصی و هندبال هستم و در رشته المپیکی جودو ؛ دان دو‌ ضمنا  دارای کارت مربیگری دفاع شخصی هم می باشم .

 نظرتان را در باره مربیان جودو استان بیان کنید ؟

من از مربیان خوب جودو استان هرمزگان چه از نظر فنی و چه اخلاقی  راضی هستم واز کارکردن با آن ها  لذت می برم ، مربیان استان خوش اخلاق ،فنی ،با فکر و مودب و قابل احترام می باشند و جا دارد از آنان تشکر ویژه ای داشته باشم .   

 در باره مدیریت ریس هیات جودو استان هم توضیح دهید ؟  

به نظر من سرهنگ کشاورز به عنوان یک مدیر ورزشی عملکرد عالی دارند چون کمتر مدیری رو میشه دید که ۲۴ ساعته در اختیار هیات مطبوعش باشد . رییس هیات جودو بسیار تیز بین است و در نکات فنی تبحر بالایی دارد .

 به مدیر کل و مجموعه اداره کل  ورزش و جوانان استان از نمره 1 تا 20 چه نمره ای را منظور می کنید ؟

با وجود این که آقایان امیاری مدیر کل  و خادمی معاونت ورزشی نگاه ویژه ای به رشته ورزشی جودو دارند من نمره 5 را منظور می کنم در صورت احداث خانه جودو هرمزگان  نمره ۱۲ و گرنه از نظر من نمره مردودی آنان تعلق می گیرد

درباره نمره ۵ توضیح دهید ؟ درباره نمره 5 که به اداره کل ورزش وجوانان دادم برای این بود که هیات جودو استان  با این که چندنفر را تحویل تیم ملی داده ، یک سالن اختصاصی  برای تمرین ندارد و این چند تا سالن رو هم که می بینید تربیت بدنی سپاه لطف کرده و در اختیار هیات جودو قرار داده تا هنرجویان تمرین کنند و مسابقه بدهند ؛ اگر این سالن ها در اختیار هیات نبود و هیات تصمیم داشت مسابقاتی را برگزار کند  باید از هفت خان رستم را می گذشت ؛ باید سالن اجاره می کرد و کل تاتامی ها رو هم جابجا می نمود. جودو  استان مانند رشته های رزمی  دیگر سالن تمرین و مسابقه اختصاصی ندارد ،،نمره پنج را هم که دادم بخاطر اخلاق خوب و برخورد کارمندان اداره کل هست، همه می دانند هیات ها بازوهای اداره کل هستند ولی چه سود که ... ،،

 مشکلات هیات جودو استان هرمزگان رابیان کنید ؟

  نبود خانه مسقل جودو  برای تمرین و مسابقات رسمی استانی و کشوری در مرکز استان یکی از مشکلات بزرگ این هیات به شمار می رود چرا که احداث خانه جودو هرمزگان باعث ایجاد انگیزه  و دلگرمی  برای هنر جویان و مربیان می شود .

 هیات های فعال جودو استان را نام ببرید ؟  ابوموسی ، رودان ، میناب ، حاجی آباد ،بندرعباس  ،بستک ، بندرلنگه و قشم هیات های فعال جودو هرمزگان هستند .

 اهداف هیات جودو استان  رانام ببرید ؟

پیگیری  احداث خانه جودو هرمزگان با توجه به قول ریاست فدراسیون و مدیر کل ورزش و جوانان استان ؛ سعی درتربیت مربیان بومی و ماندگار در هرمزگان ؛  همکاری با آموزش وپرورش در برگزاری مسابقات  دانش آموزی استان و استعداد یابی و پرورش  دانش آموزان مستعد  حتی در دورترین نقاط استان هرمزگان .

 چرامراکز اقتصادی کمکی به ورزش استان نمی کنند ؟

چندعلت می تواند داشته باشد یکی این که این قدر شرکت ها مشکل مالی دارند که بودجه ای نمی مونه تا بخواهند به تیم داری  حرفه ای یا نیمه حرفه ای بپردازند، دوم این که مدیرت دید  ورزشی و تیم داری را  ندارد و دلیل سوم این است که  بعضی از تیم ها این قدر مراکز اقتصادی را اذیت کردند که تمایلی به تیم داری و حمایت از هیات ها ندارند و گریزان هستند شاید به ورزش کارمندان شان  توجه کنند اما تیم داری را قبول نمی کنند چون اصلا سودی برای شان  ندارد .

آیا برگزاری مسابقات می تواند به پیشرفت ورزش کمک کند ؟

بله ؛ صد در صد  ؛ اول این که با برگزاری مسابقات در رده ها و لول هایی بالاتر  باعث رشد رشته ورزشی  در شهرستان یا استان می شود. یک مثال بزنم مثلا اگه  بندرعباس میزبان مسابقات جودو کشور یا حتی بین الملی  باشد و تبلیغات خوبی در این زمینه بشود مسلما   از این رشته استقبال  بیشتری خواهد شد و یا حداقل نتیجه  رشته جودو به مردم  و استان معرفی می شود آنجاست که دیدشان به این رشته هم فرق می کند .

 سخن پایانی ؟

من دربین رشته های ورزشی مختلف به غیر از هنر مبارزه هنراخلاق و جوانمردی را در  ورزش جودو دیدم  و تعظیم می کنم به همه بزرگان جودو استان هرمزگان و کشور  و از مسوولین خواهش می کنم با احداث خانه جودو استان هرمزگان همه جودوکاران را شاد کنند و در آخر از آقایان کشاورز ، ایزانلو ، میثم نبئ ، حمید حقیقی ، اروجه ، رحیمی ، کریمی، بوژانی، آرمان، درزی، محمد پور  هادی ، یوسف زاده ، مهندس  ارزانیان ، برازنده ، استاد ملک پور  و فرزان قاراگزلیان مدیر روبط عمومی هیات ،سرکارخانم ادکتر نگهداری ، سرکار خانم حسنی ، ،زارعی ،قاسمی که زحمت کشان این رشته المپیکی در استان هستندتشکر می کنم ضمن این که  تمامی دست اندرکاران روزنامه ندای هرمزگان  بخصوص گروه ورزشی این نشریه که واقعا درامر اطلاع رسانی و اخبار مربوط هیات جودو سنگ تمام گذاشتند ممنونم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3490
تاریخ :1399/07/05 ساعت 14:04:46
تعداد بازدید: 385
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی