گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:19:39
تعداد بازدید: 307
تشکيل اتاق فکر پيشرفت ورزش استان را تضمين مي کند انتخاب رشته ورزشي متناسب با فيزيک و قدرت بدني به پيشرفت ورزش کمک موثري مي نمايد
email pdf word plus minus reset color
عواملي که سبب پيشرفت ورزش استان مي شود بر چند پايه استوار است اول اين که مدير کل بايد کارکناني را که که تحصيلات شان مرتبط با ورزش مي باشد و داراي تجربه کافي هستند انتخاب کند. دوم تشکيل اتاق فکر و تدوين برنامه هايي است که بايد زير نظر مدير کل ورزش و جوانان انجام شود ضمنا حضور روانکاو ؛ استعداد ياب ؛ مربيان و پيشکسوتان در اتاق فکر ضروري است. نفراتي که براي پيشرفت ورزش استان گرد هم جمع شده اند نبايد بر روي رشته هاي ورزشي که هر از چند گاهي عناويني را در کشور کسب مي کند مانور و برنامه ريزي نمايند بلکه بايد توسط استعداد ياب نفرات انتخاب شوند و با برنامه مربيان و مسئولين تغذيه که با علم روز آشنا هستند به تمرينات شان ادامه دهند.

عکس اصلی خبر

  محمد قره گزلو  نداي هرمزگان

افرادي که عضو اتاق فکر هستند بايد به چند دسته تقسيم شوند؛ دسته اول بايد استعداد يابي را از مهد کودک ها و پيش دبستاني ها آغاز کنند. دوم اين که به باشگاه ها مراجعه نمايند  و دختران و پسراني که داراي فيزيک و قدرت بدني ايده عالي هستند را جهت رشته هاي وزنه برداري و ورزش هاي رزمي و برخي ديگر که دست و پاي بلندي دارند را جهت  کشتي فرنگي، تکواندو، دو هاي سرعت، دو  استقامتي، پرتاب وزنه، ديسک و سه گام  انتخاب کنند. اين استعداد يابي اگر با حمايت اداره کل ورزش و جوانان و هيات هاي مربوطه همراه باشد در آينده نه چندان دوري قهرمانان بسياري را در رشته هاي ورزشي در رده هاي سني مختلف به جامعه ورزشي استان تحويل مي دهد.

به طور حتم انتخاب رشته ورزشي متناسب با فيزيک و قدرت بدني مناسب به پيشرفت ورزش کمک موثري مي نمايد.

مورد ديگر که براي پيشرفت ورزش استان مهم به نظر مي رسد وجود اداره نظارت فعال در اداره کل ورزش و جوانان است . مسوول اين اداره بايد اطلاعات کافي را در باره ورزش هاي مختلف داشته باشد و هر از چند گاهي از سوي بازرسين وزارت ورزش و جوانان مورد امتحان قرار گيرد که آيا به علم روز ورزش که با سرعت سرسام آوري در حال پيشرفت است آشنايي دارد؛ اين اداره بايد مربيان و هر آن کسي که با آموزش هيات ها سر و کار دارند را مورد آزمايش قرار دهد تا ملاحظه کند که مربيان طبق برنامه آموزش مي دهند يا به دلخواه خود به آموزش مي بپردازند.در حال حاضر برخي مربيان جوان که تجربه کافي ندارند فکر مي کنند با نرمش زياد يا دويدن هاي طولاني و ... شاگردان شان زود تر از يقيه به قهرماني مي رسند اما نمي دانند اين برنامه اي را که در پيش گرفته اند جز آسيب رساندن به شاگردان سود ديگري ندارد و اين کار خود خواهانه شان آسيب هاي جبران ناپذيري به آنان مي زند که اين آسيب ها حتي در جواني زماني که همسر و فرزند دارند بسيار بيشتر از موقع اي است که مشغول آموزش ديدن بودند.

يکي ديگر از مواردي که رابطه مستقيم با پيشرفت ورزش دارد بازديد هاي دوره اي است نه اين که اين بازديد ها روتين وار باشد و طبق برنامه اجرا شود و بعد به حال خود رها گردد بلکه بايد تمام اشکالاتي که ديده مي شود يادداشت شود و براي بر طرف کردنش چه آن هايي که به اداره کل مربوط است و چه اشکالاتي که به مسئولين ديگر ربط دارد زمان تعيين شود و طبق مدت زمان تعيين شده اقدامات مقتضي معمول شود در غير اين صورت جط خستگي مفرط براي بازدي کنندگان ثمري نخواهد داشت.

بازديد مسوولين اداره نظارت اداره کل ورزش و جوانان از هيات هاي ورزشي هرمزگان به طور مستمر نيز يکي از راهکار هاي پيشرفت ورزش مي باشد چون اگر بازديدي انجام نشود برخي از هيات ها به صورت باري به هر جهت به مسووليت شان مي پردازند.

به هر حال مديران ؛ با تدوين برنامه هاي جامع مي توانند پيشرفت ورزش را در حوزه مديريتي خود به منصه ظهور برسانند البته اين مهم در صورتي محقق مي شود که روساي هيات هاي ورزشي استان و دست اندرکاران همکاري نزديکي در اين باره داشته باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:19:39
تعداد بازدید: 307
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی