گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3496
تاریخ :1399/07/14 ساعت 11:25:27
تعداد بازدید: 249
از سال 89 تا91 مربی برتر کشور بودم اسکیت بازان هرمزگانی در مسابقات کاپ آزاد کره جنوبی 13 مدال رنگارنگ را کسب کردند
email pdf word plus minus reset color
شهناز خوش – ندای هرمزگان

عکس اصلی خبر

الهام نظری مکی آبادی متولد 1368 بندر عباس  ؛ فوق لیسانس مدیریت ورزشی ؛ کارشناس گروه همگانی اداره کل ورزش و جوانان ؛ نایب رییس و مربی هیات اسکیت استان هرمزگان می باشد او یکی از مدیران و مربیان با استعداد ؛ به روز و برنامه ریز استان است که اسکیت بازان بسیاری را در رده های سنی مختلف به قهرمانی رسانده و راهی تیم ملی نموده است . این مربی توانمند و پر تلاش دارای گواهینامه روانشناسی ورزشی از آکادمی ملی المپیک و مربی رشته های ورزشی دو و میدانی ؛ بازی های بومی محلی ؛ آمادگی جسمانی و ژیمناستیک نیز هست ضمن این که از نظر اخلاق هم سرامد مجموعه خود می باشد که این مهم سبب شده اکثر اسکیت بازان از اخلاق ؛ روش و منش او الگو بر داری کنند از این رو گپ و گفتی را با این مدیر نخبه ورزشی انجام دادیم تا خوانندگان و علاقه مندان از کم و کیف این رشته جذاب و پر تحرک ورزشی مطلع شوند .

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

الهام نظری مکی آبادی متولد ۱۳۶۸ از بندرعباس دارای فوق لیسانس مدیریت ورزشی و کارشناس گروه همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان ؛ نایب رییس و سر مربی هیات اسکیت استان هرمزگان هستم .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

سوابق ورزشی این جانب به شرح زیر می باشد .

نایب رییس هیات اسکیت استان هرمزگان از سال 92 تا کنون

مسوول کمیته مربیان هیات اسکیت استان از سال 90 تا کنون

سر مربی تیم منتخب اسکیت سرعت بانوان استان از سال 86 تا 92

رییس انجمن اسکیت دانش آموزی بانوان استان سال 88-90

عضو سه مربی برتر کشور در رشته اسکیت سرعت در سال های 89-90-91

کمک مربی تیم ملی اسکیت سرعت در سال 90

مربی کمپ استعداد های برتر کشور در سال 90و 91

کسب مقام دوم تیمی در مسابقات اسکیت سرعت در سال 89 به عنوان مربی

کسب مقام دوم تیمی در مسابقات اسکیت سرعت بانوان در سال 90 به عنوان مربی

کسب مقام اول تیمی در مسابقات اسکیت سرعت بانوان کشور در سال 91 به عنوان مربی

اعزام به مسابقات کاپ آزاد کره جنوبی به عنوان مربی و کسب 13 مدال توسط بانوان هرمزگان

دارنده گواهینامه از وزارت ورزش و جوانان به عنوان مربی نخبه و برتر استان در سال 97

کارشناس ارشد مدیریت ورزشی

دارنده گواهینامه روانشناسی ورزشی از آکادمی ملی المپیک سال 98

 آیا در کلاس های مربیگری و داوری شرکت کرده اید ؟

من علاوه بر حضور در کلاس های داوری و مربیگری اسکیت که در زیر به استحضار خوانندگان عزیز می رسد دارای کارت مربیگری رشته های مختلف ورزشی هم می باشم. که به شرح ذیل است .

مربی اسکیت سرعت درجه 3 در سال 86

مربی اسکیت سرعت درجه 2 در سال 90

داور اسکیت سرعت  درجه 3 در سال 91

داور اسکیت سرعت درجه 2 در سال 94

مربی آمادگی جسمانی درجه 3 در سال 97

مربی دو و میدانی درجه 3 در سال 98

مربی کمپ استعدادهای برتر کشور سال 98

مربی بازی های بومی و محلی درجه ۳ در سال ۹۸

مربی ژیمناستیک درجه 3 در سال 89

   چند دوره به تیم ملی دعوت شدید ؟

سه دوره به تیم ملی دعوت شدم  ؛ یک دوره به عنوان کمک مربی تیم ملی و دو دوره به عنوان مدرس کمپ های  استعدادیابی و پشتوانه سازی نوجوانان جهت انتخابی تیم ملی جوانان .

 آیا در تیم  ملی مربیگری کرده اید لطفا بفرمائید در چه رده سنی ؟

بله ؛ به عنوان کمک مربی تیم ملی اسکیت سرعت در سال 90

 شاگردان زیر مجموعه شما چه عناوینی را در استان ،  کشور و مسابقات برون مرزی  کسب کرده اند ، با ذکر نام قهرمانان ؟

اسکیت بازانی که در مسابقات بین المللی اسکیت سرعت « کره جنوبی » مقام کسب کردند عبارتند از ؛  آیلین بامری ، فاطمه خسروی نیا ، مهشاد جعفرخواه ، مریم سلیمانی ، پریناز افشارخیز و صدف رحیمی مقام های مسابقات اسکیت سرعت بین المللی در کره جنوبی را به خود اختصاص دادند ضمن این که آیلین بامری ، فاطمه خسروی نیا ، مهشاد جعفرخواه ، مریم سلیمانی ، پریناز افشارخیز و صدف رحیمی ، فاطمه خدری ، مائده بدوی ، نازنین تلواری ، آذین قاسمی ، پرستو شفیعی ، مهرنوش ریحانی ، سیده سدنا مو سوی ، هلیا عسگرپور در مسابقات اسکیت قهرمانی کشور عناوین اول تا سوم را کسب کردند .

 در حال حاضر وضعیت هیات اسکیت استان چگونه است ؟

هیات اسکیت استان هرمزگان با حمایت اداره کل ورزش  و جوانان  در خصوص زیر ساخت های اسکیت  جایگاه خوبی در سطح کشور دارد و طی ارزیابی عملکردی که از سوی فدراسیون اسکیت جمهوری اسلامی ایران انجام شد هیات اسکیت استان جزء پنج استان برتر کشور قرار گرفت و رتبه عالی را بین بقیه استان ها از آن خود نمود .

 شما در چه سمتی هایی در هیات فعالیت می کنید ؟

من به عنوان نایب رییس بانوان  و سرمربی تیم اسکیت استان انجام وظیفه می کنم

 در حال حاضر در کدام باشگاه بندر عباس تمرین می دهید و در چه مقاطع سنی ؟ ضمنا بفرمائید آیا جهت استعدادیابی برنامه ریزی کرده اید ؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدود شدن ورزش در استان و کشور  در حال حاضر فقط در آکادمی اسکیت نظری واقع در مجموعه ورزشی حجاب و پیست اسکیت بوستان ولایت با رده های سنی پایه جهت استعدادیابی ، رشد و ارتقا ورزشکاران به مقاطع بالاتر کشوری و بین المللی کار می کنم .

 کدام شهرستان هرمزگان در این رشته  موفق تر از شهرستان های دیگر استان است ضمنا بفرمائید آیا وسایل کمک آموزشی جوابگوی اسکیت بازان می باشد؟  

با توجه به این که مربیان درجه یک در شهرستان بندرعباس هستند قطعا رشد ورزش اسکیت در بندرعباس به صورت چشم گیر وجود دارد ولیکن شهرستان میناب یک قطب استعداد در این رشته پر تحرک و جذاب ورزشی است که با جلساتی که با شهردار میناب ، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میناب و رییس هیات اسکیت این شهرستان برگزار شد شهردار قول مساعد در خصوص ساخت یک پیست اسکیت استاندارد را در دستور کار خود قرار داد و این مهم می تواند شروعی جهت برگزاری کمپ های استعدادیابی و حتی میزبانی اردوهای تیم ملی در این شهرستان باشد .

 نظرتان را درباره مشکلات مربیان بفرمائید ضمن این که بگویید آیا تمرینات با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود ؟

تمرین در فضای باز و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی اعم از تعداد محدود ورزشکاران در یک تایم و استفاده از ماسک و وسایل ضدعفونی کننده در حال انجام می باشد

 شما به عنوان نایب رییس و یکی از مربیان مطرج  هیات به عملکرد مدیر کل و رییس هیات از 1 تا 20 چه نمره ای را می دهید ؟   

 عملکرد مدیر کل و رییس هیات به صورت کیفی بسیار  عالی و برای من و همکارانم در مجموعه ورزش اسکیت قابل قدردانی می باشد .

 درباره مشکلات زیر ساختی مانند سالن استاندارد « سر پوشیده یا روباز » و پیست مسابقات  توضیحاتی را بیان کنید ؟    

قطعا هر مکانی بعد از چند سال احتیاج به بازسازی دارد تا به صورت مخروبه در نیاید و هم اکنون پیست اسکیت خلیج فارس واقع در بوستان ولایت احتیاج به بازسازی و تعمیر دارد که با توجه به این که این پیست در بوستان قراردارد و زیر نظر شهرداری می باشد اداره کل نمی تواند هزینه کند و  بعضی از رشته های اسکیت احتیاج به سالن برای تمرین دارند که متاسفانه در این استان هنوز هم با افکار قدیمی که کفپوش خراب می شود از در اختیار گذاشتن سالن به هیات اسکیت ممانعت می نمایند .

 از چه زمانی می توان در این رشته جذاب ورزشی فعالیت کرد ؟  

 با توجه به این که رشته اسکیت یک رشته پایه و بنیادین است اگر در سنین پایین شروع به فعالیت کنند خیلی راحت تر به موفقیت و قهرمانی می رسند چون علاقه مندان در سنین پایین از هر نظر آماده تر از علاقه مندان سنین بالا تر هستند .

 در باره احداث خانه اسکیت هم توضیح دهید ؟                                

مجموعه ورزشی خانه اسکیت یکی از اماکنی است که با توجه به شرایط اقلیمی  و آب و هوایی استان هرمزگان و با هدف استعدادیابی،  فرهنگ سازی ، ایجاد شور و نشاط و سلامت جسم و روان می تواند بسیار موثر باشد احداث خانه اسکیت به فضایی در حدود 500 متر مربع و امکانات رفاهی ، تهویه مناسب ؛ نور و تجهیزات لازم نیازمند است که متاسفانه هیات اسکیت استان هم از لحاظ تامین زمین مناسب  و هم منابع  مالی لازم در مضیقه است .

 امید است بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی در آینده ای نزدیک شرایط احداث آن را فراهم کنیم .

 به نظر شما اتاق فکر چه نقشی می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات ایفا کند ؟

به نظر من  اتاق فکر پلی است میان جهان ایده و عمل ؛ در این اتاق افرادی که پتانسیل تحقیقاتی لازم را داشته و از خلاقیت و نوآوری نیز برخوردار باشندمی توانند با  ایده ها و اندیشه های نو خود مدیران را در اتخاذ تصمیمات مناسب یاری دهند .

 در اتاق فکر روش های گوناگونی برای توسعه و خلاقیت وجود دارد. اتاق‌‌ فکر می توانند باعث تعالی سازمان ها شود و به طور حتم وجود آن تاثیر مثبتی در توسعه و ارتقای سازمان‌ ها، به ‌ویژه سازمان‌ های ارایه دهنده خدمات به قشرهای متفاوت جامعه خواهد شد .  سخن پایانی ؟

با وجود مشکلات بزرگی که متاسفانه این روز ها ورزش کشور با آن مواجه شده از ویروس کوید ۱۹ تا قیمت بالای تجهیزات ورزشی امیدوارم بتوانیم به اتفاق همکاران در مجموعه اسکیت استان قدم های بزرگی جهت تعالی ورزش اسکیت استان و کشور برداریم و شاهد موفقیت های پیاپی در این رشته ورزشی باشیم .

 در خاتمه از حمایت های مسوولین روزنامه وزین ندای هرمزگان و گروه ورزشی این نشریه از ورزش استان کمال تشکر را دارم .

 


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3496
تاریخ :1399/07/14 ساعت 11:25:27
تعداد بازدید: 249
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی