گروه: ورزشی
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:28:23
تعداد بازدید: 165
آمادگی قشم جهت برگزاری مسابقات شترسواری قهرمانی کشور
email pdf word plus minus reset color
رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی قشم اظهار داشت : آمادگی لازم جهت میزبانی رقابتهای ملی شترسواری کشور را داریم. عبدالرحیم رضوانی بیان کرد : مناطق مختلف جزیره قشم به ویژه روستاهای غرب این جزیره از دیرباز به دلیل شرایط خاص آب و هوایی، مکانی مناسب برای پرورش شتر بوده و در کنار این کار روستائیان اقدام به برگزاری مسابقات شترسواری به صورت غیرحرفهای میکردند.

عکس اصلی خبر

وی در ادامه گفت : با توجه به ظرفیتهای موجود در این جزیره، در صورت همکاری هر چه بیشتر دستگاههای مسؤول این شهرستان میتوانیم  مسابقات  ملی شترسواری را به میزبانی این جزیره انجام دهیم.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی شهرستان قشم تصریح کرد : موفقیت شترسواران قشمی در هشتمین دوره رقابتهای ملی شترسواری که به میزبانی اصفهان و در کویر ورزنه این استان برگزار شد و کسب عناوین اول ، دوم و چهارمی را که شترسواران قشمی  به خود اختصاص دادند نگاه دست اندر کاران این ورزش مهیج را به خود معطوف کرد.

رضوانی بیان داشت : یک تیم متشکل از داوران و مسوولان برگزاری شهرستان قشم را به این مسابقات اعزام کردیم و  با توجه به استعدادهای خوب در جزیره  به دنبال میزبانی این رقابتها برای سال آینده در صورت توافق با مسوولان فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی هستیم.

وی با بیان اینکه هماکنون پایگاه شترسواری در روستای گورزین قشم واقع است، افزود: با توجه هر چه بیشتر به ورزش بومی و محلی و ورزشهایی همچون شترسواری که ریشه در گذشته و فرهنگ مردم این منطقه دارد، میتوان گامهای ارزندهای در جهت جذب هرچه بیشتر گردشگران به این جزیره برداشت. رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی قشم از حمایتهای سازمان منطقه آزاد قشم، ادارهکل ورزش و جوانان هرمزگان و قشم، هیات ورزش روستایی هرمزگان در جهت اعزام نفرات این شهرستان به این رقابتهای ملی، تشکر کرد.

گفتنی است ، رضوانی اظهار کرد: مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و همچنین دانشور مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان، نگاه بسیار روشن و ویژهای نسبت به توسعه ورزش روستایی در این جزیره دارد و در این مسیر نیز همواره حمایتهای خوبی انجام دادهاند که امیدواریم این حمایتها تداوم داشته باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:28:23
تعداد بازدید: 165
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی