گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:21:08
تعداد بازدید: 1395
معلولان توانا هستند ، اگر باور شان کنيممعلولان هم براي گذران زندگي نياز به کار دارند
email pdf word plus minus reset color
روز ها يکي پس از ديگري در حال سپري شدن هستند و بي رحمانه به مسير خود ادامه مي دهند تا به سرعت به خط پايان سال 1398 برسند و خاطراتي خوب و بد از خود به جاي بگذارند؛ خاطراتي همراه با اشک ها و لبخندها، موفقيت ها و شکست ها، در اين ميان کمتر افرادي مانند ورزشکاران هستند که معني به پايان رسيدن را خوب مي فهمند ، رسيدن به خط پايان مسابقه، رسيدن به پايان عمر کوتاه قهرماني و سوت پايان رقابت ها قبل از اتمام وقت تعيين شده ... قهرماناني که عليرغم استعدادها و مهارت ها مجبور مي شوند در اوج، به دليل بالا بودن هزينه ها، ورزش را کنار گذاشته تا هزينه مضاعفي به خانواده خود تحميل نکنند .

عکس اصلی خبر

  فرزان قاراگزليان – نداي هرمزگان

و اما در همين وانفسا، معلولاني هستند که عليرغم محدود بودن دامنه حرکتي اندام خود با غيرتي مثال زدني قله هاي افتخار را يکي پس از ديگري فتح  و نام شهر و استان خود را بالا مي برند . ولي مدت زمان بسيار طولاني است که مشکلاتشان به دست فراموشي سپرده شده و کماکان بدون شغل مناسب و اميد به آينده خانه نشين شده اند، قهرماناني که با داشتن بيماري هاي خاص از جمله تالاسمي بر ضعف جسماني خود غلبه کرده و حتي در پاره اي از رشته هاي ورزشي توانسته اند با غلبه بر رقياي خود از بين افراد سالم،صاحب گردن آويزي از طلا ، نقره و برنز شوند اما حتي با داشتن تحصيلات آکادميک و مدارک علمي ارزشمند به خاطر بيماري خود نتوانسته در اداره و يا حتي يک شرکت خصوصي استخدام شوند و اما مسوولين... مسوليني که با داشتن اختيارات و نفوذ خود در ادارات و شرکت ها در استان هرمزگان مشهور به قطب اقتصادي کشور چشم فرو بسته و از ياد برده اند در اين استان کساني هستند که با داشتن توانايي هاي بسيار فقط به دليل داشتن بيماري و معلوليت از حداقل ها محرومند.

اميرالمومنين حضرت علي «ع»  در خطبه 237 نهج البلاغه مي فرمايند:

« عمل کنيد پيش از آن که چراغ عمل خاموش، و فرصت پايان يافته، و اجل فرا رسيده، و در توبه بسته، و فرشتگان به آسمان پرواز کنند».


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:21:08
تعداد بازدید: 1395
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی