گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3416
تاریخ :1399/03/24 ساعت 12:21:38
تعداد بازدید: 392
علی بهرمن رییس هیات ووشو استان هرمزگان : تنها راه مبارزه با این رژیم پلید و غاصب ، عدم به رسمیت شناختن آنان در عرصه‌های بین‌المللی است
email pdf word plus minus reset color
به جرات می‌گویم اگر مربیان خانم در هرمزگان ماندگار می ‌شدند ، ووشو ی آقایان به گرد پای شان هم نمی ‌رسید

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – نداي هرمزگان

علي بهرمن رييس هيات ووشو استان هرمزگان ؛ مهندس عمران  و يکي از مديران ورزشي متعهد و خوشنام مي باشد که شاگردانش به سبب منش پهلواني ؛ مردانگي و قهرماني اش خيلي سريع جذب اين رشته پر تحرک و زيبا شده و انگيزه شان براي قهرماني دو جندان گشته است .

 او با توانمندي هاي بسيار ؛ تلاش ؛ برنامه ريزي ؛ تمرينات مداوم ؛ بدن سازي هاي سخت و طاقت فرسا خيلي زود مراحل پيشرفت خود را به منصه ظهور رساند و در پست هاي مديريتي مانند دبير و رييس هيات ؛  مربيگري ؛ سرمربيگري تيم ملي در رده هاي سني مختلف ؛ داور بين المللي درجه   Aاز سوي فدراسيون جهاني ووشو  IWUFنيز انجام وظيفه نموده و مي کند ؛ اکنون هم به عنوان مدير عامل خبرگزاري فارس در هرمزگان حضور دارد اما قرار گرفتن وي در مناصب فوق به هيچ عنوان از منش پهلواني او کم نکرده و افتادگي وي زبانزد دست اندر کاران ورزش استان مي باشد.

 اين مدير پر تلاش ؛ برنامه ريز و کار آزموده هميشه سعي کرده که برنامه هاي تدويني اش را با همفکري اعضا ي هيات ؛ اتاق فکر و حتي پيشکسوتان به مرحله اجرا در آورد که اين مهم باعث پيشرفت خود او و هيات مطبوعش شده است . احترام  به بزرگتر ها و پيشکسوتان هميشه در دستور کار اين مدير ارزشي  قرار دارد . از اين رو گپ و گفتي را با علي بهرمن انجام داديم که به استحضار خوانندگان عزيز مي رسد.

لطفا خودتان را به طور کامل  معرفي کنيد؟                                           

عليرضا بهرمن مهندس عمران ؛ رييس هيات ووشو استان هرمزگان هستم و به عنوان مدير عامل خبرگزاري فارس در هرمزگان مشغول خدمت مي باشم.

در باره سوابق ورزشي  خود توضيح دهيد ؟                       

ورزش را از سال 67 با رشته ژيمناستيک آغاز کردم و در ادامه به رشته رزمي چياي روي آوردم و در سال 73 نيز از طريق يک کتاب با ووشو  آشنا شدم و اين رشته پر تحرک و چذاب را  را دنبال کردم.

در باره مقام هايي که در بخش تالو قهرماني کشور و مسابقات برون مرزي کسب کرده ايد توضيحاتي را بيان کنيد ؟

به عنوان يک مربي و سرباز ورزش کشور، افتخارات بسياري را براي ووشو ي هرمزگان و ايران کسب کردم و اين افتخارات را حاصل تلاش جمعي از مديران و همکارانم در ووشو ميدانم . از قهرماني هاي پي در پي در پيکارهاي کشوري گرفته تا نايب قهرماني جهان در بلغارستان، همه و همه خاطراتند اما نائب قهرماني ايران در مسابقات جهاني 2016 بلغارستان را دوست دارم چرا که تالو باعث شد ايران نايب قهرمان شود و براي نخستين بار در تاريخ هم در بخش تالو دوم جهان شديم و تکرار آن سخت و تاکنون هم اتفاق نيفتاده است .  در پيکارهاي ملي نيز قهرماني هرمزگان در المپياد سال 88 خاطره بسيار شيريني برايم تلقي ميشود چراکه از 9 مدال طلاي کسب شده ورزش هرمزگان در المپياد، 6 طلا سهم ووشوکاران هرمزگاني بود و در ارتقاي جايگاه ورزش استان سهم چشمگيري داشتيم. اين دو خاطره را خيلي دوست دارم.

از چه سالي در راس هيات ووشو  استان هرمزگان قرار گرفتيد ؟                          

خدمتتان عرض شود روزنامه وزين نداي هرمزگان يکي از جرايد مهم استان است که خدمات شاياني را به ورزش استان کرده و براي ورزشکاران تمامي رشته ها ايجاد انگيزه نموده است که جا دارد که از مدير مسوول ؛ سردبير و گروه ورزشي اين نشريه کمال تشکر را داشته باشم ؛ من ابتدا در همان سال 83 با تشکيل هيات ووشو استان و با تلاش هاي سرهنگ محمد قره گزلو و سرکار خانم شهناز خوش مسوولان اين صفحه ، دبير هيات ووشو هرمزگان شدم از اين رو مسير پيشرفتم در ورزش را مديون اين دو عزيز مي دانم و از سال 92 نيز تاکنون به عنوان رييس هيات در اين راه پرفراز و نشيب حرکت ميکنم. 

زماني که سکان اين هيات را به دست گرفتيد، وضعيت باشگاه ها و هيات ووشو هرمزگان چگونه بود ؟                        

از سال 83 که هيات تشکيل شد در واقع ووشو جان گرفت. قبل از آن هم مربيان در ووشو فعال بودند اما به دليل اين که داراي فدراسيون مستقل نبود توجه خاصي به آن نمي شد که البته لازم ميدانم از تلاشهاي اساتيدي چون ابراهيم عوضي، حسين رييسي و احمد رودباري « ربانيمقدم » به واسطه کسوت و خدمت شان به جوانان علاقمند ووشو تقدير شود. اين عزيزان به گردن تک تک ما حق دارند.

سياست گذاري هيات در باره پيشرفت اين رشته پر تحرک و زيبا  چيست ؟                      

فقط آموزش و استعداديابي، چراکه با آموزش مستمر و به روز رساني مربيان و استعداديابي صحيح ميتوان رشد کرد و جايگاه گرفت.

فعاليت بانوان در اين رشته چگونه است، لطفا توضيح دهيد ؟                               

قدمت ووشو ي بانوان هرمزگان در اين رشته بالاست اما به دليل عدم آموزش و پيگيري کار اين عقب ماندگي احساس مي شد که خدا را شکر اين مشکل تا حدودي برطرف شده است. البته ما مربيان بانوي بسيار خوبي در ووشو ي هرمزگان داشتيم که به دليل ازدواج کردن از هيات جدا شدند که تعدادشان هم کم نيست و به جرات ميگويم اگر ماندگار مي شدند، ووشو ي آقايان به گردپاي شان هم نميرسيد.

در باره موفقيت هاي کسب شده ، مسابقات استاني و کشوري رده هاي سني مختلف خانم ها و آقايان در  سال  98 توضيحاتي را بيان کنيد ؟                         

اتفاقات خوبي در سال 98 افتاد، در المپياد نايب قهرمان شديم، در انتخابي تيم ملي بزرگسالان در بخش ساندا هم نايب قهرماني را به خودمان اختصاص داديم  ، در جوانان تعداد زيادي دعوت شده به اردوي تيم ملي را تقديم ورزش هرمزگان کرديم و مدال هاي رنگا رنگي در اين رده کسب شد و در بانوان نيز پيشرفت چشمگيري داشتيم هر چند مدالي کسب نشد اما کارشان در مسابقات عالي بود.

از مسابقات ليگ بگوييد و موفقيت هاي کسب شده در اين مسابقات را شرح دهيد ؟                       

هماکنون در ليگ جوانان و ليگ برتر ووشو باشگاه هاي کشور در قالب تيم هاي خانه تلاش و دانشگاه آزاد حاضر هستيم و شرايط مان در هر دو ليگ عالي بود اما به دليل شيوع ويروس کرونا اين مسابقات ناتمام باقي ماند ؛ البته قرار است تيرماه ادامه اين رقابتها برگزار شود و قطعأ تيمهاي هرمزگان بر روي سکو خواهند رفت. اين را قاطعانه ميگويم .

در چه سالي دوره هاي مربيگري و  داوري را طي کرديد و در حال حاضر در چه سطحي مي باشيد ؟

دورههاي مربيگري و داوري سطح ملي در دو بخش تالو و ساندا را در اواسط دهه 80 به پايان رساندم و موفق به کسب مربيگري و داوري درجه يک از سوي فدراسيون ووشو شدم . در سال 89 نيز به جمع مربيان بينالمللي پيوستم و از سال 91 هم لباس داوري بينالمللي را بر تن کردم و هم اکنون نيز داراي مدارک مربيگري و داوري درجه A از سوي فدراسيون جهاني ووشو IWUF هستم.

يکي از کار هاي مهم جنابعالي در امر قضاوت مسابقات ووشو جهاني ترکيه بود که مسابقه ووشو کار اسراييلي را سوت نزديد در اين باره توضيح دهيد ؟                          

 بارها گفتهام و باز هم ميگويم، تنها راه مبارزه با اين رژيم پليد و غاصب ، عدم به رسميت شناختن آنان در عرصههاي بينالمللي است و اين کار را به عنوان سرباز مسلمان ورزش ايران يک وظيفه ميدانم و اگر باز هم اتفاق بيفتد  قاطعانه قضاوت نخواهم کرد.

بعد از مسابقات  فدراسيون ووشو جهاني چه محروميتي را براي شما در نظر گرفت ؟     

3 سال از قضاوت در عرصههاي داخلي و خارجي محروم بودم و به اين محروميت هميشه افتخار ميکنم  چراکه اين محروميت، دل مظلومي را شاد کرد. از اين اتفاق خوشحالم چراکه توشه آخرتم خواهد شد. اکنون سرمربي تيم ملي هستم و اگر اين اشغالگران در مسابقات جهاني پيش رو در مراکش، مقابلمان ظاهر شدند، در برابر شان صفآرايي نميکنيم. همه ميدانند جامعه جهاني هم بخوبي هم ميداند؛ آنان در برابر ورزشکاران ايراني عددي محسوب نميشوند اما ايده ما بر اين است که اصولأ اسراييلي وجود ندارد و الا مبارزه با آنها بيش از 10 ثانيه به طول نميانجامد.

آيا شاگردان شما عناويني کشوري ، آسيايي و جهاني را کسب کرده اند ؟                    

بله، خداراشگر تاکنون اين اتفاق توسط بسياري از آن ها رخ داده است و ان شا الله باز هم اين اتفاق خواهد افتاد.

مسابقات به طور مستمر چه نقشي مي تواند در پيشرفت ورزشکاران داشته باشد ؟                                                       

عامل پيشرفت ووشوي هرمزگان حضور مکرر در مسابقات استاني و کشوري مختلف بود و معتقدم حضور مستمر ورزشکاران در مسابقات به پيشرفت آنان کمک خواهد کرد اما امروزه به دليل هزينه هاي بالاي اعزام و عدم حمايت مجامع صنعتي هرمزگان از ورزش و همچنين عدم تزريق ارزش افزوده به هياتها، عملا فکر نميکنم ديگر اعزامي را بتوان انجام داد.                                                                                                                                                                                                                          

  آيا از سوي مراکز اقتصادي حمايت شده ايد ؛ ضمنا بفرماييدچرا اين مراکزبا ورزش استان بيگانه اند ؟

اين قلب پر از درد است. کدام حمايت.  آنان آن قدر با ورزش بيگانه اند که حتي حاضر نيستند ورزشکاري را به استخدام خود در آورند. هيچ قدرتي در استان قادر نيست کج نگاه شان کند. مسوولان هرمزگان در برابر شان نات وانند و اين يک تأسف است. اخيرأ در خبرها خواندم ؛نمايندگان به موضوع شورا و شهرداري ورود کردهاند. اي کاهش همين نمايندگان پرسشگر به موضوع مجامع صنعتي هم ورود ميکردند. اي کاش .....

براي عقب ماندگي ورزشکاران در اين موقعيت بحراني « همه گيري ويروس  کرونا » چه تمهيداتي را انجام داده ايد ؟

ما تمرينات خود را در بخش تالو با حفظ رعايت فاصلهگذاري اجتماعي شروع کردهايم. البته فقط براي قهرمانان و دعوتشدگان به اردوي تيم ملي. کلاسهاي عمومي فعلا باز نيست اما از همان ابتدا در فضاي مجازي، آموزشها توسط فدراسيون آغاز شد و تا از بين رفتن کامل اين بيماري به همين سبک جلو ميرويم. البته ناگفته نماند اگر اين شرايط يک ماه ديگر طول بکشد ، بازگشايي کلاسها بشدت سخت خواهد شد و روز از نو روزي از نو. 

در سال گذشته از نظر برگزاري کلاس هاي آموزشي چه برنامه هايي را برگزار کرديد ؟                 

6  دوره کلاسهاي آموزشي در دو بخش آقايان و بانوان با حضور برادران او جاقي سرمربيان تيمهاي ملي و مجيد ملکي مدير تيمهاي ملي فدراسيون ووشو براي آقايان برگزار شد و همين کلاسها را خواهران منصوريان براي بانوان هرمزگاني برگزار کردند. استاژ و آزمون دان يک تا چهار و مربيگري عملي از جمله اين کلاسها بود. ناگفته نماند تيرماه سال قبل به مدت 20 روز ميزبان تيم ملي جوانان ووشو بوديم که خود يک کلاس آموزشي بزرگ براي مربيان ما محسوب ميشد.

آيا اين رشته ورزشي جذاب و پر تحرک در همه شهرستان هاي تابعه استان فعال است ؟                                       

بله، به لطف خدا در سراسر هرمزگان فعال هستيم.

ورزش استان در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان يکي از حلقه هاي زنجيره اداره کل ورزش و جوانان چه امتيازي  را از 1 تا 20  به عملکرد مدير کل و همکاران شان  مي دهيد ؟                               

عملکردشان را مثبت ديدم و بنده تنها ميتوانم در خصوص ووشو نظر بدهم که در اين باره حمايتهاي اداره کل از ووشو بينظير بود.

آيا اطاق فکر تشکيل داده ايد ،  به نظر شما همفکري تا چه ميزان  مي تواند در پيشرفت ورزش راه گشا باشد؟                             

تمامي برنامه هاي هيات ووشو با هم فکري جلو ميرود و به اين موضوع اعتقاد راسخ دارم و به قول يکي از دوستانم که ميگفت؛ جلسه هيات ووشو استان از جلسات شوراي اداري استانداري هرمزگان هم پرجمعيتتر است.

از خواهران منصوري بگوبيد ، آيا هنوز هم با هيات ووشو همکار مي کنند ؟                                                           

شهربانو منصوريان به دليل تولد فرزندش به سميرم بازگشت اما هر ماه به مدت يک هفته به بندرعباس سفر ميکند و تجربيات خود را نيز در اختيار بانوان ووشو کار هرمزگاني قرار ميدهد.

سخن پاياني ؟

از  مسوولان خواهشمندم ورزش هرمزگان را دريابند ؛ جوانان هرمزگاني بسيار مستعد هستند و به طور حتم حمايت از آنان افتخارات بي شماري را براي اين خطه به ارمغان مي آورد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3416
تاریخ :1399/03/24 ساعت 12:21:38
تعداد بازدید: 392
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی