گروه: ورزشی
شماره روزنامه:2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:47:43
تعداد بازدید: 110
ورزش استان در انتظار اجرایی شدن دستور استاندار
email pdf word plus minus reset color
همانگونه که مستحضر هستید سال هاست که هیات های ورزشی خصوصی سازی شده و هیات ها می بایست به هر طریق ممکن هزینه های جاری هیات را خودشان تامین نمایند که در این راستا اداره کل ورزش و جوانان استان در حد توانش نیز به هیات ها کمک کرده ضمن این که استانداری نیز هر از چند گاهی به بعضی از هیات ها کمک نموده است.

عکس اصلی خبر

شهنازخوش - خبرنگار و دبیر سرویس ورزش

غرض از نوشتن این مقدمه این است که هیات های ورزشی استان با این کمک ها نمی توانند هزینه های هیات مطبوعشان را تامین کنند و همیشه دغدغه های این مورد مهم گریبانگیرشان می باشد ، از طرفی هر زمان که تیمی جهت حضور در مسابقات قهرمانی کشور و ... به خارج از استان اعزام می شود به ندرت دیده شده که اعضای تیم ها از لباس متحدالشکل استفاده کنند و اگر هم بعضی از تیم ها دارای لباس گرم متحد الشکل هستند به سال های قبل بر می گردد.

مهم تر از موارد ذکر شده حرف و حدیث های تیم های استان های دیگر است که تعدادشان به 32 تیم می رسد. آنان با کنایه به اعضای تیم استان هرمزگان می گویند ، مسوولین  استان هرمزگان با این همه ثروت و داشتن پالایشگاه نفت ، پالایشگاه گاز ، بزرگترین گمرک کشور ، بزرگترین اسکله بارگیری و ده ها  صنایع دیگر نمی توانند لباس متحد الشکل به ورزشکارانش بدهد ، آیا این کنایه ها برای مسوولان و اعضای تیم ناراحت کننده نیست ؟!!

نگارنده خوب به یاد دارم در زمانی نه چندان دور وقتی تیم های ورزشی استان هرمزگان به مسابقات برون استانی اعزام می شدند تمام اعضای تیم اعم از مسوولان و اعضا از بهترین گرمکن ، کفش و جوراب یک دست استفاده می کردند و در بعضی از مسابقات دیدم  تیم های استان های دیگر با تیم ورزشی استان هرمزگان عکس می گرفتند که به برو بچه های هرمزگانی غرور خاصی دست می داد که در این راستا سبب انرژی  مضاعف آنان برای مصاف با حریفان می شد اما.........

حال وقتی تیمی می خواهد به مسابقات اعزام شود از رییس هیات گرفته تا نفرات اعزامی در استرس به سر می برند و در آخر تیم ها با اتوبوس یک راه طولانی را تا مقصد طی می کنند و زمانی به محل مسابقات می رسند هر کدام با لباس های رنگارنگ و بعضا با تی شرت دو روز یا چند روز مسابقات را با کنایه تیم های دیگر می گذرانند.

چند روز پیش تیم کشتی فرنگی نوجوانان استان هرمزگان به مسابقات قهرمانی کشور به شهرستان سیرجان اعزام شد که خوشبختانه توانستند مقام نایب قهرمانی این مسابقات را کسب کنند و افتخار دیگری را برای هرمزگان به ارمغان بیاورند اما وقتی با سرمربی این تیم آقای سید مهدی گل گیر سوار صحبت می کردم او با ناراحتی گفت : نمی دانم چه باید بگویم ، هیات حد اقل  زمانی که تیم استان به یک مسابقه کشوری اعزام می شود یک دست گرمکن به کشتی گیران اهدا کندکه وقتی تیم روبروی تیم های استان های دیگر قرار می گیرد حداقل مثل بقیه تیم ها باشد نه این که زیرسوال برویم واستان های دیگر به ما بخندند و به صورت تمسخر به تیمی که مدعی قهرمانی است نگاه کنند.

به هر حال در این میان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان مقصر نیست چون طبق قانون این اداره کل ناظر هیات های ورزشی می باشد ولی تا آن جا که نگارنده اطلاع دارم در حد تواننش به هیات های ورزشی و باشگاه های استان کمک کرده است ، هیات ها باید یک کمیته اسپانسر یابی قوی داشته باشند تا دغدغه هایشان بر طرف شود از طرفی اگر هیات ها دارای کمیته اسپانسر یابی قوی هم باشند مراکز اقتصادی استان هرمزگان مانند همیشه کمکی به آنان نمی کنند .

در این بین فقط شرکت تاید واتر هرمزگان است که سال های متمادی علاوه بر این که خود دارای باشگاه فرهنگی ورزشی است و هزینه تمامی هیات های بانوان و آقایان باشگاه تاید واتر را تامین می کند تیم های ورزشی استان را اعم از تیم قایقرانی بانوان که قهرمان لیگ می باشند و اعضای تیم قهرمان آسیا و جهان هستند ، تیم تنیس روز میز هرمزگان که مقام نایب قهرمانی مسابقات لیک کشور را در کارنامه باشگاه و ورزش استان به ثبت رسانده ، تیم شطرنج و .... را زیر پوشش دارد که باید به علی صادقی مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی تاید واتر « دست مریزاد » گفت که سال هاست این مسوول ورزشی اکثر تیم ها را زیر پوشش داشت و دارد که از این رهگذر عناوین کشوری را برای استان هرمزگان به ارمغان آوردند.

حال به این دلخوشیم که با پیگیری های دانشور مدیر کل ورزش و جوانان استان هرمزگان که با برگزاری شورای عالی ورزش فریدون همتی استاندار هرمزگان که نشان داد دوستدار ورزش است را در جریان ورزش استان قرار داد و ایشان نیز بدون رودربایستی دستور پرداخت 1 درصد ها را صادر کردند که اگر این مهم به جد انجام شود هیچ هیات و باشگاهی ورزشی استان هرمزگان دیگر دغدغه هزینه ها را نخواهد داشت ، دیگر مسوولین باشگاه ها و هیات ها به پشت درب اطاق مسوولین مراکز اقتصادی مراجعه نمی کنند که در آخر هم بعد از ساعت ها ایستادن پشت درب دفتر مدیران ، بگویند جلسه دارند.

در پایان همه منتظرند ورزش استان هرمزگان با وجود فریدون همتی استاندار ، دانشور مدیر کل ورزش و جوانان استان و دست اندر کاران ورزشی هرمزگان به روز های خوش گذشته باز گردد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 2916
تاریخ :1396/10/18 ساعت 09:47:43
تعداد بازدید: 110
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی