گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:59:58
تعداد بازدید: 142
رییس هیات کونگ فو و هنر های رزمی شهرستان بندر عباس؛ عملکرد بانوان کونگ فو کار شهرستان بندرعباس عالی ست
email pdf word plus minus reset color
ایمان رنجبر مدال طلای مسابقات برون مرزی در کشور آذربایجان را کسب کرد

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – ندای هرمزگان

مسلم عاشوری رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی شهرستان بندرعباس مدیری ست جوان ؛ کار آزموده ؛ برنامه ریز و پیگیر ؛ در این مدت کوتاهی که در راس این هیات قرار گرفته توانسته تعامل بسیار خوبی را با مربیان این رشته پر تحرک ایجاد نماید . او با پیگیری های مستمر ؛ حضور در باشگاه ها ؛ شنیدن مشکلات ورزشکاران : رفع آن ها ؛ برگزاری مسابقات متعدد و دعوت از مسوولین جهت حضور در رقابت ها سبب شده تا دلگرمی خوبی در میان مربیان و کونگ فو کاران ایجاد شود ضمن این که علاقه مندان زیادی در گروه های سنی مختلف جذب این ورزش زیبا شدند. این مدیر جوان و با اخلاق در این برهه از زمان که ویروس کرونا بیداد می کند اولین دوره مسابقات کونگ فو و هنر های رزمی مجازی را نیز برگزار کرد . از این رو برای آگاهی علاقه مندان به این ورزش زیبا و پر تحرک گپ و گفتی را با وی انجام دادیم که از نظر خوانندگان عزیز می گذرد. 

لطفا خودتان را به طور کامل  معرفی نمایید ؟

مسلم عاشوری متولد 1358 شهرستان بندرعباس ؛ لیسانس مدیریت امور فرهنگی و برنامه ریزی ؛ مدیر روابط عمومی قرمانداری بندر عباس و رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی شهرستان بندرعباس می باشم.

 از سوابق  ورزشی خود بگویید ؟

اینجانب در دوران نو جوانی به رشته کشتی روی آوردم و 3 سال در این رشته فعالیت و چند بار نیز مقام های اول تا سوم استان را کسب کردم سپس فعالیتم را در هنرهای رزمی آغاز  نمودم و به مدت 7 سال ادامه دادم که دارای عناوین نیز هستم.

  از چه سالی در راس  هیات گونگ فو و هنر های رزمی شهرستان بندر عباس قرار گرفتید ؟

از ابتدای سال 1397 به پیشنهاد آقای امین رییسی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرعباس و طی حکمی از سوی آقای ربانی مقدم رییس هیات کونگ فو  و هتر های رزمی استان هرمزگان به عنوان رییس  هیات کونگ فو شهرستان بندرعباس منصوب شدم .      

 زمانی که این مسوولیت را عهده دار شدید وضعیت هیات چگونه بود ؟    

پس از این که مسوولیت هیات را بر عهده گرفتم بلافاصله با بررسی دقیقی که انجام دادم متوجه شدم کونگ فو شهرستان بندرعباس وضعیت مطلوب و رضایت بخشی ندارد و زحمات اساتید و مربیان سخت کوش دیده نمی شود و  نیاز به حمایت و رسانه ای شدن دارند تا هم موجب رشد و تقویت این رشته جذاب گردد و هم این که در مسابقات بهتر ظاهر شوند.

 آیا  در سال گذشته کلاس های داوری و مربیگری را برگزار کردید ؟

خیر ؛ برگزار نکردیم این برنامه بر عهده هیات استان بود اما کلاس های آموزش سلاح سرد را توسط اساتید مجرب کشوری برگزار کردیم ضمن این که در سال 1399 در یک شرایط مناسب کلاس های مربیگری و داوری را برگزار خواهیم کرد.

 امکانات موجود جوابگوی نیاز های کونگ فو کاران  می باشد ؟ 

در صدد برنامه ریزی در این باره می باشیم ؛ در بحث امکانات ضعیف هستیم و نیاز است تقویت شویم ؛ امید است مسوولین ورزش و هیات کونگ فو و هنر های رزمی استان هیات را یاری دهند.                                    

 درباره استعداد یابی چه تمهیداتی را انجام داده اید ؟

در خصوص استعداد یابی در بخش بانوان و آقایان اقدامات خوبی انجام دادیم و حتی موفق شدیم هنرجویان جدید را در سطح باشگاه ها داشته باشیم و بعد از ریشه کن شدن بیماری کرونا همچنان بحث استعداد یابی ادامه خواهد داشت.

 فعالیت بانوان در این رشته  چگونه است آیا توقعات هیات را بر آورده کرده اند ؟

از ابتدای سال 1398 پیگیری و حمایت جدی بر فعالیت بانوان کونگ فو کار داشتیم و با تلاش و پشتکاری که از خود نشان دادند هم اکنون عملکرد بانوان کونگ فو کار شهرستان بندرعباس عالی است که جا دارد از سرکارخانم صبوری مربی برجسته کونگ فو شهرستان و استان و سرکارخانم حقیقی زاده نایب رییس بانوان تشکر و قدردانی داشته باشم.

 درباره مسابقات و موفقیت های کسب شده  استانی و کشوری کونگ فو کاران در سال 1398 توضیح دهید ؟

ما در سال 1397 مسابقات شهرستانی را به طور مستمر برگزار کردیم به گونه ای که کونگ فو کاران شهرستان بندرعباس در مسابقات استانی عناوین ارزنده ای را کسب کردند و در انتها ی سال  1398 به همت آقای باقری مسوول سبک کونگ فو توآ ایمان رنجبر توانست مدال طلای مسابقات برون مرزی در کشور آذربایجان را بر گردن بیاویزد.

 برگزاری مسابقات چه نقشی را در پیشرفت ورزشکاران ایفا می کند ؟  

برگزاری مستمر مسابقات میزان آمادگی ورزشکاران را به حد مطلوبی می رساند و روحیه و وضعیت جسمانی آن ها را تقویت می سازد که جا دارد از رضا مروانه دبیر هیات ، اعضای هیات رییسه آقایان ؛ حامد ملا زاده صادقیون ، منصور عربی ، مظفر برزکار ، احمد قلندر زاده ، محمد ایمانی فرد ، مسوول برگزاری مسابقات رضا سلیمی و مسوول کمیته بازرسی مهندس منصور جعفری کمال تشکر را داشته باشم.

 آیا تا کنون مراکز اقتصادی این هیات را حمایت کرده اند ضمنا بفرمایید چرا این مراکز توجه ای به ورزش استان نمی کنند ؟ 

مراکز اقتصادی تا این لحظه کمکی به هیات کونگ فو شهرستان بندرعباس نداشتند که البته ما هم وارد مذاکره جدی نشدیم تا این لحظه و این که تعداد زیاد هیات های ورزشی این اجازه را به آن ها نمی دهند تا کمک ها رضایت بخش باشد.

 برای عقب ماندگی این روزها ی بحرانی « همه گیری کرونا »   چه تمهیداتی را برای ورزشکاران تان  در نظر گرفته اید ؟   

ما در هیات کونگ فو پس از شیوع ویروس کرونا برای تقویت روحیه ورزشکاران و حفظ آمادگی جسمانی آن ها مسابقات مجازی را برگزار کردیم که مورد استقبال ورزشکاران و اساتید قرار گرفت.

 همکاری هیات با اداره  ورزش و جوانان شهرستان چگونه است ؟

با توجه به این که هیات ها زیر مجموعه اداره ورزش و جوانان هستند ما نیز همکاری تنگاتنگ و  صمیمی را با اداره ورزش داریم و با حمایت های اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرعباس توانستیم ورزش کونگ فو را در شهرستان به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

 ورزش استان  در سال 1398 چگونه بود ؛ شما به عنوان یکی از مدیران ورزشی هرمزگان ، چه امتیازی را از 1 تا 20 به آن می دهید ؟  

من با توجه به این که از وضعیت اعتبارات ادارات خصوصا اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان آگاهی کامل را دارم و به خوبی می دانم اداره کل ورزش با کمترین بودجه ای که در اختیار دارد اما کارهای شایسته ای را انجام داده است امتیاز 20 را به این مجموعه پرتلاش می دهم.                                 

 آیا هیات اطاق فکر تشکیل داده است ؟

بله ، اطاق فکر در پیشرفت هیات بسیار موثر است و بنده به طور مکرر با اعضای هیات رییسه که از مدیران با تجربه استانی هستند هم فکری می کنم.

 سخن پایانی ؟

در خاتمه از محمود رضا امیاری مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان و حمایت های بی دریغ امین رییسی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرعباس کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانیم همچنان به طور مستمر برگزاری مسابقات و همایش های ورزشی را داشته باشیم و جایگاه ورزش کونگ فو که به اهداف خود کاملا نزدیک شده است را حفظ کنیم ضمنا از مسوولین و گروه ورزشی روزنامه پرطرفدار ندای هرمزگان بابت انجام این مصاحبه تشکر و قدردانی می کنم .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:59:58
تعداد بازدید: 142
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی