گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:19:01
تعداد بازدید: 339
چرا صنايع غرب استان بي تفاوت از کنار ورزش هرمزگان مي گذرند
email pdf word plus minus reset color
معمولا رسانه هاي ورزشي وقتي به پايان سال نزديک مي شوند خانه تکاني مي کنند و به قلم فرسايي مي پردازند. اداره کل و شهرستان ها ؛ پيشرفت و عدم پيشرفت ورزش استان ؛ مربيان ؛ داوران ؛ ورزشکاران در کل دست اندر کاران را به نقد مي کشند و به انان گوشزد مي کنند که در سال آينده با برنامه ريزي دقيق و به روز سبب پيشرفت ورزش استان مطبوع شان شوند اما بنده مي خواهم در باره مراکز اقتصادي استان هرمزگان که به قول دست اندرکاران غول اقتصادي استان نامگذاري شده ياد داشتي را به رشته تحرير در آورم.

عکس اصلی خبر

  شهناز خوش – نداي هرمزگان

اکثر مديران و نفراتي که دستي در ورزش دارند به خوبي با نام شرکت تايدواتر به مديريت آقاي علي صادقي آشنا هستند . صادقي بدون هيچ چشمداشتي علاوه بر مديريت اقتصادي مجموعه خود آستين بالا زد و به عنوان يک خير وارد گود ورزش شد. به طور قطع بايد اذعان کنم که وي در وهله اول ورزش تايد واتر را که نسبت به ورزش شهرستان بسيار کوچک بود به يک اداره ورزشي که داراي مدير ؛ روساي هيات هاي مختلف ورزشي، نواب رييس، اکثر رشته هاي ورزشي، حضور ورزشکارانش در مسابقات استاني، برون استاني و حتي بين المللي و ساخت باشگاه در مجموعه خود تبديل کرد و سپس اکثر رشته هاي ورزشي استان را تحت پوشش گرفت و به بقيه رشته نيز کمک مالي مي کرد يعني هيچ يک از روساي هيات هاي ورزشي بانوان و آقايان که به دفترش مراجعه مي کردند و جهت اعزام و يا موارد ورزشي کمک مي خواستند دست خالي دفتر وي را ترک نمي کردند.

نگارنده بارها با وي گفت و گو کردم و اين سوال را که چرا به ورزش استان کمک مي کنيد، گفت : اولا من نوجوانان و جوانان وطنم را دوست دارم و مي خواهم آنان از هر نظر سلامت باشند ضمن اين که « وضعيت اقتصادي شرکت تايد واتر از اين استان بهبود يافته و من بايد درصدي از درآمد شرکت را به نوجوانان و جوانان دختر و پسر اختصاص دهم ».

حضورز تيم هاي ورزشي اين شرکت در مسابقات استاني، ليگ هاي 1 ؛ 2 و 3 همچنين استخدام مربي خارجي يراي هيات هاي شطرنج و تنيس روي ميز استان ادامه داشت تا ورزشکاران تيم هاي کشتي شرکت تايدواتر نماينده استان هرمزگان توانستند مقام دوم جام حذفي کشور با اختلاف 1 امتياز ؛ عنوان اول مسابقات قايقراني کشور و بين المللي ؛ دو با مقام نخست مسابقات بين المللي تيراندازي در بندر عباس که دو روز به طور زنده به مدت 3 ساعت از شبکه 3 صدا و سيما پخش شد ؛ رقابت هاي بين المللي واليبال برون استاني ؛ مسابقات کشوري و بين المللي تنيس روي ميز و شطرنج و مسابقات مختلف کشور را کسب نمايند.

علي صادقي به کار خدا پسندانه اش به ورزش  و جوانان ورزشکار استان همچنين به شهرونداني که از نطر بيماري و موارد ديگر نيازمند کمک بودند ادامه داشت تا اين که سهام اين شرکت تغيير کرد و علي صادقي نيز اسکله شهيد رجايي را ترک گفت.

سوالي که در ذهن تداعي مي شود اين است ؛ حال که شرکت تايدواتر به مديريت علي صادقي با تغيير سهام وجود خارجي ندارد چرا صنايع غرب در استاني که به نام پايتخت اقتصادي ناميده مي شود پا پيش نمي گذارد تا باري را از دوش اداره کل ورزش و جوانان بردارد و سبب پيشرفت رشته هاي ورزشي شود ؟ مگر اين نيست که اين غول اقتصادي هرمزگان از اين استان به اقتصادي مانا تبديل شده ؟ مگر اين نيست که صنايع غرب اگر به طور مستمر درصد بسيار اندکي از اقتصاد خود را به ورزش استان هرمزگان اختصاص دهد ورزش اين خطه با وجود نوجوانان و جوانان مستعدش مي تواند براي هرمزگان افتخار آفرين باشد؟ دکتر همتي استاندار هرمزگان بارها در اين باره جلساتي را برگزار کرد اما متاسفانه اين مهم محقق نشد .

در حال حاضر اکثر رشته هاي ورزشي به خصوص ورزش هاي جانبازان و معلولين نيازمند اعتبار هستند ؛ ورزشکاران معلول خصوصا رشته بسکتبال با ويلچر که به گفته حسن کامجو دبير اين هيات 30 سال در استان سابقه دارد در زمان اعزام به مسابقات با مشکلات عديده اي روبرو هستند ؛ آنان به خاطر معلوليت شان بايد از هواپيما استفاده کنند که به علت هزينه اي که در اين باره نياز است به مسابقات اعزام نمي شوند همچنين در رشته ورزشي فوتبال 7 نفره ؛ چرا مسوولان صنايع غرب رشته هاي ورزشي به خصوص ورزش هاي جانبازان و معلولين را نمي بينند و از کنار آن به راحتي عبور مي کنند.

مورد ديگر کارخانه هايي هستند که واقعا در اين باره بي تفاوت مي باشند ؛ اين کارخانه ها به طور جدي هواي روستا هاي نزديک به خودشان را آلوده مي کنند که اين مهم باعث بيماري هاي گوناگون مي شود و علاوه بر اين که کمکي در خور توجه به ورزش نمي کنند از کنار روستا هاي نزديک به کارخانه ها نيز بي تفاوت مي گذرند در صورتي که نوجوانان و جوانان ورزشکار اين روستا ها بايد با کمک کارخانه ها علاوه بر پيشرفت ورزشي در تمامي مسابقات با لباس، کفش، ساک و وسيله اعزام آنچناني در مسابقات حضور به هم رسانند. مسوولان اين کارخانه ها بايد بدانند در آمد شان را در گرو آلوده کردن و استنشاق هواي آلوده اين روستا ها بدانند و نوجوانان و جوانان ورزشکار را ياري نمايند.

در پايان از دکتر فريدون همتي استاندار هرمزگان خواهشمنديم که به طور جد در اين باره اقدامات مقتضي را به عمل آورند. به اميد پيشرفت ورزش استان هرمزگان در تمامي رشته ها.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3369
تاریخ :1398/12/26 ساعت 13:19:01
تعداد بازدید: 339
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی