گروه: ورزشی
شماره روزنامه:2889
تاریخ :1396/09/11 ساعت 07:31:35
تعداد بازدید: 117
امیر سرتیپ دکتر حیدری: در سال گذشته کوهنوردان و وزنه برداران را به مسابقات خارج از کشور اعزام کردیم
email pdf word plus minus reset color
مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات منطقه ای جنوب کشور بازنشستگان ارتش جمهری اسلامی ایران تحت گرامیداشت جان باختگان زلزله استان کرمانشاه و هفتم آذر روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیرسرتیپ دکتر اسدالله حیدری رییس کانون بازنشستگان آجا کشور ، دکتر خادمی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان امیر دریا دار آزاد فرمانده منطقه یکم نداجا ، ، امیر سرتیپ خلبان جهانشاهی معاون فرمانده پایگاه نهم شکاری « شهید خلبان عبدالکریمی » مدیران دستگاه های اجرایی استان ، فرماندهان سپاه پاسداران ، معاون نظامی منطقه یکم ، سرهنگ جوذری رییس سازمان تامین اجتمایی «ساتا» ، سرهنگ منافی رییس تربیت بدنی کانون بازنشستگان آجا در باشگاه شهید چمران نیروی دریایی بندرعباس برگزار شد.

عکس اصلی خبر

شهنازخوش – خبرنگار و دبیر سرویس ورزش

در ابتدا ناخدا علیرضا قایدی رییس کانون بازنشستگان آجا هرمزگان گفت ، همانگونه که مستحضر هستید این مسابقات منطقه ای کشور است و در رشته های شنا ، تیراندازی ، دارت ، شطرنج ، تنیس روی میز با حضور تیم های استان های فارس ، بوشهر ، سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان به مدت دو روز به میزبانی استان هرمزگان برگزار شد و هرمزگان توانست مقام نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد ضمن این که برترین های مسابقات 4 منطقه به مسابقات قهرمانی بازنشستگان کشور راه می یابند.

سپس امیر سرتیپ دکتر اسدالله حیدری  بیان داشت ، از این که خداوند این توفیق را به این سرباز کوچک داد که در مسابقات منطقه ای بازنشستگان آجا  ، روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت جان باختگان زلزله استان کرمانشاه حضور داشته باشم سپاسگزار و شاکرم و وظیفه خود دانم از امیر سرتیپ مرادیان رییس پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران که به اتفاق بنده مستقیما از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بازدید کرد تشکر کنم همچنین ازفرماندهان عزیز چه آنانی که در این مراسم حضور دارند چه آنانی که نیامدندنیز تشکر

ویژه ای بنمایم.

رییس کانون بازنشستگان آجا کشور گفت ، وقتی مسوولیت کانون را عهده دار شدم مدیریت ورزشی نداشتیم و کار را با ورزش همگانی آغاز کردیم و کم کم مسابقات استانی و منطقه ای را برگزار نمودیم ، رییس تربیت بدنی کانون سرهنگ منافی که یکی از  کوهنوردان خوب کشور است و به  اکثر قلل داخلی و خارجی صعود کرده است و در رشته وزنه برداری و ...نیز تبحر دارد را انتخاب و هیات های ورزشی که شامل 31 هیات می شوند را ساماندهی کردیم .

دکتر حیدری بیان داشت ، ورزش از اهمیت خاصی در بین بازنشستگان برخوردار است چون ورزش کردن باعث تحرک و سلامتی جامعه می شود بخصوص  در بازنشستگان لذا کانون بازنشستگان آجا با برنامه هایی که تدوین کرده بسیاری از آنان را جذب ورزش نموده است.

 وی گفت ، با توجه به این که ورزشکاران بازنشسته آجا از ورزشکاران خوب کشور و در تیم های ملی عضویت داشتند در نظر داریم مسابقات را به مسابقات بازنشستگان نیرو های مسلح کشوری و جهانی توسعه بدهیم.

رییس کانون بازنشستگان آجا جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد ، در حال حاضر بازنشستگان در اکثر رشته های ورزشی فعال هستند ضمن این که در نظر داریم کوهنوردی و وزنه برداری را در بین بازنشستگان توسعه دهیم ، در سال گذشته چند مورد کوهنوردان و وزنه برداران به خارج از کشور اعزام شدند.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را کشاندن بازنشستگان از خانه به میادین ورزشی عنوان کرد  چرا که اگر بازنشستگان خانه نشین باشند خیلی زود به بیماری های مختلف دچار می شوند ، این گونه مسابقات به بازنشستگان نشاط و تداوم به زندگی می دهد ضمن این که ورزش کردن آنان الگویی برای جوانان می شود.

سرتیپ حیدری گفت ، برای ورزش بازنشستگان اعتبار خاصی تعریف نشده اما هر سال مبلغی را به ورزش اختصاص دادیم که امسال  رقمی در حدود 50 میلیون تومان بود تا شاید بتوانیم این برنامه را به صورت المپیاد در آوریم. کانون تا این لحظه از ورزش بازنشستگان حمایت  کرده است  امسال هم به صعود زمستانی قفقاز ، هیات های ورزشی کانون کمک کرده ایم.

امیر سرتیپ دکتر اسدالله حیدری خاطر نشان کرد ، همانگونه که عرض کردم تصمیم داریم لیگ بازنشستگان را تشکیل  دهیم و در بحث جهانی گام برداریم ضمن این که بازنشستگانی که ورزش تخصصی انجام نمی دهند باید به نوعی ورزش کنند ،  در تهران هر بازنشسته ای که می تواند صبح ها ورزش می کند ، در کانون هفته ای دو روز ورزش صبحگاهی داریم ، لذا اگر بازنشسته ای ورزش تخصصی انجام نمی دهد باید به خاطر این که بیماری های مختلف به سراغش نیایند هر روز 20دقیفه ورزش کند.

اوتصریح کرد ، 31 هیات ورزشی کانون بازنشستگان آجا در تمامی رشته ها فعال هستند و هرکدام دارای تقویم ورزشی می باشند که از روی این تقویم برنامه های شان را به مرحله اجرا در می آورند.

شایان گفتن است ، مدال های نفرات برتر و کاپ های قهرمانی تیم هایی که عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص داده بودند توسط  امیر سرتیپ دکتر اسدالله حیدری ریاست کانون آجا جمهوری اسلامی ایران ، فرماندهان و مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در سالن  به  آنان اهدا گردید. ضمن این که کاپ اخلاق نیز به کرمان اهدا شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 2889
تاریخ :1396/09/11 ساعت 07:31:35
تعداد بازدید: 117
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی