گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:09:31
تعداد بازدید: 78
وزارت نيرو در ساخت آبشيرينکن بندرعباس تعجيل کند
email pdf word plus minus reset color
مسائل حوزه آب و فاضلاب در هرمزگان و تامين آب بندرعباس در ديدار استاندار هرمزگان با مديرعامل شركت آب و فاضلاب كشور مورد بررسي قرار گرفت.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، در نشستي با حضور فريدون همتي استاندار هرمزگان، مهندس حميدرضا جانباز مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، دكتر محمد آشوري عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، رضا مدرس معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان، صالح دريانورد رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي هرمزگان و امين قصمي مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان، مسائل حوزه آب و فاضلاب در هرمزگان مورد بررسي قرار گرفت.

در اين نشست مسئله تامين آب شهر بندرعباس در ابعاد مختلف بررسي شد و مقرر شد با هدف كمك به احياء دشت هاي ميناب و شميل، تامين حداكثري نياز آبي شهرهاي بندرعباس و بندرخمير از طريق ايجاد تاسيسات نمك زدايي و آب شيرين كن صورت گيرد.

براساس اين تصميم مقرر شد در كوتاه ترين زمان ممكن، تامين نياز آبي شهر بندرعباس از محل آب شيرين كن يك ميليون متر مكعبي در قالب قرارداد خريد تضميني انجام و انعقاد قرارداد با بخش خصوصي پيگيري شود.

عضو هيأت رئيسه مجلس با تأکيد بر اهميت تسريع در ساخت آبشيرينکن بندرعباس و ضرورت جانمايي درست ساير پروژهها در اين زمينه، گفت: در صنعت شيرينسازي آب دريا به اندازه همسايگان جنوبي پيشرفت نکردهايم.

محمد آشوري در حاشيه ديدار با جمعي از معاونان وزارت نيرو در محل مجلس شوراي اسلامي، اظهار کرد: يکي از دغدغههاي جدي مردمان جنوب که تأثير مستقيمي بر زندگي آنها نهاده، موضوع کاهش بارشها و فشار بياماني است که بر سفرههاي آب زيرزميني براي تأمين آب مورد نياز شرب در بندرعباس و بندرخمير و ديگر شهرها است.

 وي افزود: مهمترين نياز براي توسعه هرمزگان در حال حاضر تأمين آب و برق است و اگر طالب توسعه در سواحل مکران به عنوان يکي از راهبردهاي مهم نظام هستيم، بايد موضوع احداث آبشرينکنهاي نسل جديد را در سواحل مکران جدي بگيريم.

عضو هيأت رئيسه مجلس با گلايه از کمتوجهي وزارتخانههاي مختلف به برنامه توسعه پنجم کشور، خاطرنشان کرد: ما در اسناد بالادستي کشور همواره بر اين مسئله که ميبايست ظرفيت عظيم سواحل مورد توجه جدي قرار بگيرد، تأکيد کردهايم اما وزارتخانههاي مختلف نسبت به اين مقوله کم توجه بودهاند.

 آشوري با بيان اين که کشورهاي پيراموني خليج فارس توانستهاند با سرمايهگذاري مناسب و به موقع، از بحران کمآبي و بيآبي رهايي پيدا کنند، افزود: با وجود سواحل عظيم مکران در استان هرمزگان، بايد جانمايي پروژههاي آبشيرينکن در آينده به سمت شرق هرمزگان سوق يابد.

 وي اضافه کرد: آبشيرينکن بندرعباس بايد سريعتر وارد مدار شود چرا که محدوديت آب در سد استقلال ميناب و سد شميل و نيان بيش از هر زمان ديگري حاد شده است و از سوي ديگر نبايد براي بهرهبرداري از يک پروژه آبشيرينکن تا اين اندازه زمان معطل بماند.

 نماينده بندرعباس عنوان داشت: منطق حکم ميکند که ما در زمينه تأمين آب از آبيشيرينکنها يک حرکت عظيم ملي را آغاز کنيم و دانشگاهها و مراکز علمي کشور را در اين زمينه پاي کار بياوريم تا هم هزينه توليد در اين زمينه کاهش و هم دانش ساخت ابزارهاي روز براي آبشيرينکنها در کشورمان بومي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3023
تاریخ :1397/05/17 ساعت 10:09:31
تعداد بازدید: 78
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی