گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 09:08:44
تعداد بازدید: 2120
موسيقي زنده براي گردشگران نوروزي نواخته مي شود
email pdf word plus minus reset color
معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان گفت: موسيقي زنده با توجه به استقبال هموطنان از موسيقي اين استان در محل هاي اسکان مسافران نوروزي نواخته مي شود.

عکس اصلی خبر

فايقه اتابک در گفت و گو با ايرنا درخصوص مصوبه هاي ستاد خدمات اجرايي خدمات سفر براي نوروز 98 اظهار داشت: اين يکي از برنامه هايي است که در راستاي معرفي فرهنگ هرمزگان به مسافراني که از ساير نقاط کشور به اين استان مي آيند به اجرا در مي آيد.

وي ادامه داد: زندگي مردمان هرمزگان به ويژه ساحل نشينان با موسيقي وآواها گره خورده وبخشي از فرهنگ اين ديار است.

وي اضافه کرد: علاوه براين نمايشگاه صنايع دستي در بندرشهيد حقاني در فضايي به وسعت 100 متر گشايش مي يابد که يکي از اهداف اين نمايشگاه علاوه بر فروش و کمک به معيشت صنعتگران معرفي صنايع دستي هرمزگان است.

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان ابراز داشت: بسياري از هموطناني که در مناطق مرکزي و شمالي کشور هستند به دليل بُعد مسافت شايد ندانند اين محصول ها را در چه مکان هايي مي توانند تهيه کنند که اين نمايشگاه مساله ياد شده را برايشان برطرف مي کند.

اتابک خاطر نشان کرد: جاذبه هاي ديدني و صنايع دستي هرمزگان در بروشورهايي به مسافران نوروزي معرفي شود تا آنان انتخاب هاي بيشتري براي گردش و تفريح در اين استان داشته باشند.

وي ادامه داد: اکنون بسياري از هموطنان به دليل جاذبه اقتصادي کيش و قشم به اين 2 نقطه سفر مي کنند و اطلاع چنداني از آثار ديدني و جاذبه هاي گردشگري هرمزگان در ساير شهرستان ها و حتي شهر بندرعباس ندارند. معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان افزود: اين نشان دهنده نياز استان به برطرف کردن ضعف هايش در حوزه تبليغات دارد تا هموطني که در آستارا زندگي مي کند جاذبه هاي ديدني اين استان را بشناسد.

وي اشاره کرد: تابلو هاي راهنماي شهري و اماکن تاريخي و گردشگري در تعطيلي هاي نوروزي نصب مي شود ولي آيا اين براي معرفي هرمزگان کافي است، بايد بپذيريم اين کار تنها عده محدودي را پوشش مي دهد و در معرفي داشته هاي خود ضعف داريم.

اتابک خاطر نشان کرد: مقرر شده از ظرفيت صدا و سيما براي تمام برنامه هاي تبليغاتي ستاد استفاده شده و راديو مسافر را راه اندازي کند. وي اشاره کرد: اين اقدام هاي صدا و سيماي نقش مهمي در زمينه معرفي آثار و جاذبه هاي گردشگري خواهد داشت.

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري هرمزگان اشاره کرد: شهرداري بندرعباس نسبت به تامين روشنايي و زيباسازي درختان و نوار ساحلي شهر و بوستان هاي محل اقامت مسافران اقدام لازم را انجام مي دهد. اتابک گفت: شهرداري نقش مهمي در نوروز برعهده دارد و اميد مي رود اين امکانات و فضا سازي ايجاد شده به صورت مستمر مورد استفاده قرار گيرد.

وي افزود: همچنين شهرداري بندرعباس نسبت به تعمير و ايجاد سرويس بهداشتي و حمام در بوستان هاي محل اسکان گردشگران اقدام لازم را انجام مي دهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 09:08:44
تعداد بازدید: 2120
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی