گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:03:17
تعداد بازدید: 80
79کارت بازرگاني داراي بدهي مالياتي در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
مديرکل امورمالياتي هرمزگان گفت: 79 کارت بازرگاني در هرمزگان داراي بدهي مالياتي هستند.

عکس اصلی خبر

شاکررضا مريدي در گفت وگو با خبرنگار فارس، افزود: با اصلاح قانون مالياتهاي مستقيم و اضافه شدن ماده 274 در بند7 اين ماده قانوني اعلام شده است که استفاده از کارت بازرگاني ديگران به منظور فرار مالياتي جرم محسوب ميشود که در همين راستا سازمان امور مالياتي و ادارهکل امور مالياتي هرمزگان رسيدگي به پرونده کارتهاي بازرگاني را در اولويت کاري خود قرار داده است.

 وي افزود: در استان هرمزگان تا پايان عملکرد سال 1395 بيش از 98درصد از پروندههاي مذکور رسيدگي و به مؤديان ابلاغ گرديده است که چنانچه در مراحل بعدي مواردي در خصوص سوءاستفاده از عدم اطلاع صاحب کارت از قانون صورت گرفته باشد، پرونده از طريق مراجع قضائي پيگيري ميشود.

مريدي خاطرنشان کرد: همچنين در 17تير97 وزير صنعت، معدن و تجارت، فرايند صدورکارتهاي بازرگاني و لغو و ابطال آن و همچنين تعليق، ابطال کارتهاي بازرگاني را به رؤساي سازمانهاي صنعت، معدن و تجارت استانها تفويض نموده است که در همين راستا اين اداره کل 79 فقره کارت بازرگاني را که داراي بدهي مالياتي ميباشند و تاکنون مراجعهاي جهت پرداخت يا ترتيب پرداخت اقدام ننمودهاند، جهت ابطال و عدم ارائه خدمات به رئيس سازمان معدن، تجارت هرمزگان ارسال کرده است و اين روند نيز ادامه خواهد داشت.

مديرکل امورمالياتي هرمزگان خاطرنشان کرد: 15آبان ماه، آخرين مهلت ارسال فهرست صورت معاملات فصلي موضوع ماده 169 مکرر فصل تابستان97 ميباشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:03:17
تعداد بازدید: 80
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی