گروه: حوادث
شماره روزنامه:2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:19:42
تعداد بازدید: 110
حوداث نوروزی استان هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
حوداث جز لاینفک زندگی است و این روزها به لطف فضای مجازی بیشتر به چشم می آید.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی

در ایام نوروز استان هرمزگان نیز مثل باقی نقاط کشور بدون حادثه نبود هر چند اقدامات  تاثیر گذار ایام نوروزی  پلیس استان در جلوگیری  از تردد کامیون های سنگین جاده بندرعباس به سیرجان بانی کاهش تصادفات شد.

همچنین شهرداری بندرعباس نیز با استقرار پنج تیم غریق نجات در سواحل بندرعباس خدمتی بزرگ به مسافران نوروزی شیفته شنا کرد و البته از خدمات و آمادگی تیم های هلال احمر استان نباید به  سادگی گذشت .

اولین حادثه مهمی که در ابتدای نوروز رخ داد زلزله پنج ریشتری شهر تخت بود که خوشبختانه خسارت چندانی به بار نیاورد.

انفجار آزمایشگاه فولاد هرمزگان دومین حادثه مهم استان بود ، در این انفجار توام با آتش سوزی ۷ نفر مصدوم شدند .این حادثه روز چهارشنبه اول فروردین رخ داد. غرق شدن مرد 38 ساله در آب انباری حوالی بندر خمیر از دیگر حوداث ایام نوروزی بود ، ظاهرا این مسافر نوروزی شنا بلد نبوده و عمق زیاد آب انبار باعث مرگ وی می شود. نجات دو پسر بچه که در سواحل لنگه در حال غرق شدن بودند  توسط  سربازان وظیفه‌شناس دریابانی از دیگر حوداث خبرساز بود که البته به خیر گذشت. در اواسط نوروز شایعه تیراندازی شناور ماهیگری چینی به سمت ماهیگران قشمی خبر ساز شد با این حال مسوولان دریانوردی خبر فوق الذکر را تکذیب کردند و اعلام کردند شناورهای چینی حق ورود به آب سرزمینی ایران را ندارند. طبق اعلام هلال احمر استان تا پایان روز دهم نوروز چهار نفر در تصادفات جاده ای استان جان خود را از دست دادند.

بعد از مرگ مرد 38 ساله در آب انبار توابع خمیر این بار نوجوانی که از مسافران نوروزی بود در آب انباری حوالی بستک غرق شد. با مرگ این نوجوان مسئولان استان بسرعت هشدار مبنی بر احتیاط مسافران در ورود به آب انبارها اعلام کردند . در کیش نیز مرگ یک گردشگر و مصدومیت 21 نفر دیگر به سبب مسمومیت مصرف مشروبات الکلی دست ساز خبرساز شد.  پلیس 3 نفر را در همین ارتباط دستگیر کرد. نکته ماجرا این جاست که درست یک روز قبل نوروز بزرگترین محموله قاچاق مشروبات الکلی خارجی در کیش توسط پلیس کشف و ضبط شده بود. از دیگر حوداث عجیب کندن در هواپیمای تهران به فشم توسط مسافران خشمگین بود. تاخیر طولانی دلیل عصبانیت مسافران و کندن در هواپیما شده و گویا چند نفر نیز در همین ارتباط توسط پلیس فرودگاه تهران  دستگیر شدند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:19:42
تعداد بازدید: 110
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی