گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3072
تاریخ :1397/08/05 ساعت 09:14:30
تعداد بازدید: 104
تمجيد مهندس اکرمي از فيلمساز کودک جشنواره ملي فيلم دريا:
email pdf word plus minus reset color
آيين اختتاميه چهارمين جشنواره ملي فيلم دريا در بخش دانش آموزي در سالن کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار شد.

عکس اصلی خبر

اختصاصي نداي هرمزگان- سينماتوگرافي:

در هفته اي که گذشت شاهد برگزاري اختتاميه چهارمين جشنواره ملي فيلم دريا در بخش دانش آموزي با حضور مقامات استاني و مديران فرهنگي هنري و سياسي هرمزگان در سالن کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان بوديم.

در اين آيين که به رياست دکتر شيخي، مدير جشنواره و بنفشه ابراهيمي، دبير بخش فيلم انجام شد مهندس اکرمي معاون سياسي امنيتي استانداري هرمزگان، مهندس وفادار مدير کل حفاظت محيط زيست، مهندس واحدي مدير پتروصنعت گامرون، آناهيتا احترامي مديرعامل کانون فرهنگي اجتماعي بانوان استانداري و انوشيروان پيش دار رياست حوزه هنري هرمزگان و خانواده هاي کارگردانان حضور داشتند. بنفشه ابراهيمي به عنوان دبير بخش فيلم، در آغاز گزارشي از چگونگي شکل گيري جشنواره و توليدات آن ارائه دادند.

بر اساس اين گزارش 36 فيلم به جشنواره ارسال شده که 11 فيلم به بخش مسابقه راه يافتند.

7 فيلم در بخش دانشجويي و 4 فيلم در بخش دانش آموزي، در چهارمين جشنواره ملي فيلم دريا به رقابت پرداختند که 3 فيلم در بخش دانشجويي و 2 فيلم هم در بخش دانش آموزي رتبه هاي برتر را از آن خود نمودند.

در بخش دانشجويي: ماجراجويان(برادران اخشابي)، آبي عميق(مهدي آقاپور)، ماهو (محمدرضا شياني)، برسد به دست او(مهدي يارمحمدي)، قايق حلبي(محمد ازلي پور)، ماهي ها به دريا باز مي گردند(غريب منوچهري)، به دور از... (رامين جعفري)

و در بخش دانش آموزي: صياد(آرش رضايي)، ماهي ها در آب مي ميرند(محمد مهدي رکن الديني و آرمان جعفري)، زير پوست شهر(عليرضا باوقار)، روياهاي آبي(شکيبا رزبان) با يکديگر به رقابت پرداختند. سپس و در ادامه دکتر شيخي رياست دانشگاه هرمزگان و مدير جشنواره، ضمن ارائه تاريخچه، درباره اهيمت ايجاد چنين جشنواره هايي سخن گفته و مشارکت دستگاه هاي دولتي را خواستار شدند. مهندس وفادار، انوشيروان پيش دار، سعيد موحدي و مهندس اکرمي از ديگر سخنرانان اين آيين بودند که هر يک به شکل مشخصي از اين جشنواره به عنوان يک حرکت مستقل و پيشرو حمايت کرده و خواستار برگزاري هر چه با قدرت تر آن شدند.

اما نکات جالب توجه جشنواره را مي توان تقدير از بازيگر مسن سينماي هرمزگان و جايزه برتر جشنواره براي فيلمساز 9 ساله هرمزگاني دانست.

در ابتدا و پيش از اهداي جوايز، از مش کنيز(کنيز لطفي پور) به پاس حضور مداوم شان در سينماي هرمزگان، تقدير به عمل آمد. اين جايزه به وسيله ي کانون فرهنگي اجتماعي بانوان استانداري به مدير عاملي آناهيتا احترامي به کنيز لطفي پور اعطا شد.

خانم لطفي پور که علاقه ي بسياري به سينما دارد، با حضور در 5 فيلم کوتاه از پرکارترين بازيگران هرمزگان هم به حساب مي آيد.

تقدير از فيلمسازان برتر هرمزگان:

در بخش دانشجويي، 2 فيلمساز از هرمزگان موفق به کسب رتبه ي دوم و سوم از چهارمين جشنواره ملي فيلم دريا شدند. رامين جعفري با فيلم به دور از... و محمد ازلي با فيلم قايق حلبي، رتبه هاي دوم و سوم جشنواره را از آن خود نمودند؛ که به دليل حضور همزمان اين دو فيلمساز در تهران جهت دريافت جايزه، از خانواده هاي ايشان به روي سن دعوت به عمل آمد.

در بخش پاياني و اصلي اين آيين برترين فيلم هاي دانش آموزي معرفي شدند.

در اين بخش ابتدا از عليرضا باوقار براي فيلم «زير پوست شهر» تقدير شد. هيئت داوران دانش آموزي به دليل توجه کارگردان به اجتماع آسيب ديده ي پيرامون خود، زير پوست شهر را لايق دريافت اين لوح تقدير دانستند. سپس از کارگردانان 2 فيلم برتر جشنواره خواسته شد که براي دريافت جوايز خود بر روي سن حضور يابند.

روياهاي آبي به کارگرداني شکيبا رزبان و ماهي ها در آب مي ميرند نوشته و کار مشترک محمد مهدي رکن الديني و آرمان جعفري موفق به کسب رتبه ي  برتر چهارمين جشنواره ملي فيلم دانش آموزي دريا شدند. کانون فرهنگي اجتماعي بانوان استانداري به پاس حضور يک فيلمساز زن در اين جايگاه، حضور در يکي از کلاس هاي آموزش فيلمسازي خود را به صورت رايگان براي شکيبا رزبان کارگردان فيلم روياهاي آبي، اعطا نمود. اما اتفاق مهم براي سينماي هرمزگان، حضور فيلمساز 9 ساله اي بود که توانست جايزه برتر جشنواره را از آن خود کند. آرمان جعفري يکي از 2 کارگردان فيلم تجربي «ماهي ها در آب مي ميرند» با 9 سال، کم سن ترين کارگردان هرمزگان به شمار مي رود. مقامات استاني که از اين رويداد شگفت زده بودند، با تشويق هاي بي امان خود، کارگردان 9 ساله هرمزگاني را به روي سن فراخواندند.

مهندس اکرمي در تمجيد از اين فيلمساز کودک که موفق به دريافت يکي از جوايز برتر جشنواره شد، گفت: اين فيلم ساز 9 ساله، انديشه اش 90 ساله است.

جوايز اين بخش توسط مهندس سيد يحيي واحدي(مديرعامل پترو صنعت گامرون) به برندگان اهدا شد.  چهارمين جشنواره ملي فيلم دانشجويي و دانش آموزي دريا، به کوشش دانشگاه هرمزگان و موسسه سينمايي سينماگران مستقل پيشرو هرمز و با همکاري سينماگران هستي شناس هرمز و اداره کل حفاظت محيط زيست و مجتمع پتروصنعت گامرون در بندرعباس برگزار گرديد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3072
تاریخ :1397/08/05 ساعت 09:14:30
تعداد بازدید: 104
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی