گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:21:58
تعداد بازدید: 88
تشريح وضعيت آب بندرعباس؛ شرط آبفا براي جلوگيري از نوبت بندي آب
email pdf word plus minus reset color
مديرعامل آبفاي هرمزگان در جلسه شوراي اداري استان گفت: با توجه به محدوديت شديد منابع آبي و در صورت عدم صرفه جويي به ميزان 20 درصد توسط مشتركين، در روزهاي آتي بخش عمده اي از مناطق شهر بندرعباس به صورت نوبت بندي آب دريافت خواهند كرد.

عکس اصلی خبر

«امين قصمي» با اشاره به وضعيت منابع آبي شهر بندرعباس گفت: در شرايط فعلي 15 درصد آب شرب اين شهر از منابع سطحي و 85 درصد از منابع زيرزميني (چاه هاي دشت شميل و نيان) تامين مي شود.

وي افزود: با توجه به كاهش ذخيره سد استقلال ميناب و ادامه اين روند، در ماه هاي پيش رو از ظرفيت منابع آبي سطحي كاسته خواهد شد و اين ميزان به 10 درصد مي رسد كه آن هم استفاده از حجم غيرمفيد سد استقلال خواهد بود.

اين مقام مسئول افزود: در چهار ماه گذشته ميزان آب دريافتي از شركت آب منطقه اي هرمزگان به طور متوسط 1650 ليتر بر ثانيه بوده كه با اين ميزان، 75 درصد جمعيت شهر بندرعباس به صورت مستمر و شبانه روزي از آب شرب كافي بهره مند بودند و قطعي هاي برنامه ريزي شده نداشتيم اما 25 درصد از شهر بندرعباس که بيشتر مشتركين شمال و شمال غرب بندرعباس بودند، به صورت نوبت بندي آب دريافت كردند و اين مناطق با قطعي هاي برنامه ريزي شده آب روبرو بوده اند.

قصمي بيان كرد: براساس اعلام شركت آب منطقه اي استان در ماه هاي مرداد و شهريور، دبي آب دريافتي از 1650 به 1200 ليتر بر ثانيه كاهش مي يابد و با اضافه شدن ظرفيت فاز اول آب شيرين كن بندرعباس به 1400 ليتر بر ثانيه مي رسد اما با اين ميزان آب، 75 درصد جمعيت شهر بندرعباس كه به صورت مستمر آب دريافت مي كردند، ديگر وضعيت نرمال نخواهند داشت و در صورت عدم صرفه جويي به ميزان 20 درصد با قطعي هاي برنامه ريزي شده روبرو خواهند شد.

وي با اشاره به اينكه در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 22 درصد كاهش توليد داشتيم، افزود: با همكاري مردم و ادارات دولتي توانستيم مديريت خوبي در توزيع آب شهر داشته باشيم و با كمترين اعتراض ها و تنش ها مواجه شويم.

وي يادآور شد؛ در صورت ادامه اين روند و رعايت صرفه جويي از سوي مردم و كاهش 20 درصدي مصرف براساس برنامه ستاد سازگاري با كم آبي، تابستان امسال را با كمترين تنش پشت سر خواهيم گذاشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:21:58
تعداد بازدید: 88
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی