گروه: حوادث
شماره روزنامه:2980
تاریخ :1396/11/07 ساعت 09:00:58
تعداد بازدید: 128
آتش سرکش مخزن قیر 18 ساعت بعد فروکش کرد
email pdf word plus minus reset color
آتش سوزی چهارشنبه در یکی از مخازن قیر واقع در غرب بندرعباس سه کشته بر جای گذاشت.

عکس اصلی خبر

ندای هرمزگان ـ گروه سیاسی

این حادثه ساعت 13 و نه دقیقه در یکی از مخازن کارخانه قیر واقع در35کیلومتری غرب بندرعباس رخ داد و در نهایت روز پنجشنبه مهار شد. مدیرعامل آتش‌نشانی بندرعباس ‌علت این آتش‌سوزی را جوشکاری بر روی یکی از این مخازن عنوان کرد.

فرجام اظهار کرد: در این حادثه تیم‌های آتش نشانی بلافاصله در محل حاضر شده و تیم‌های آتش‌نشانی کشتیرانی و بندر شهید رجایی نیز به کمک آمدند. وی در خصوص مصدومیت عوامل آتش نشانی دراین حادثه، گفت: در این حادثه سه نفر جان خود را از دست دادند و دو نفر نیز مصدوم شدند اما هیچکدام از افراد فوت شده یا مصدومان از عوامل آتش‌نشانی نبودند.

وی بیان داشت: در یکی از مخازن ذخیره مواد نفتی وابسته به کارخانه تولید قیر در غرب بندرعباس، حدود ظهر روز چهارشنبه آتش سوزی رخ داد و در ساعت ۲۲ تحت کنترل آتش‌نشانان قرار گرفت .

دانش عنوان کرد: ساعت ۷ صبح پنجشنبه سرانجام اطفای کامل حریق انجام شد.

مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس اظهارداشت: تیم‌های آتش‌نشانی از مجتمع کشتی‌سازی و پالایشگاه نفت بندرعباس به همراه آتش‌نشانی بندرعباس در این عملیات حضور داشتند.

در همین حال عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص علت این آتش سوزی، گفت: یکی از کارگران در حال جوش کاری بوده که یک جوش به داخل انبار قیر می افتد و آتش وسیع و گسترده ای شکل می گیرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: با وجوداینکه علت حادثه این چنین تشریح می شود اما علت اصلی در دست بررسی است و پس از مشخص شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین احمد پویافر فرماندار بندرعباس با اشاره به این آتش سوزی افزود: آتش سوزی یک میلیارد تومان خسارت بر جا گذاشت.

به گفته وی، این مقدار خسارت اولیه است و خسارت نهایی پس از ارزیابی کارشناسان اعلام می‌شود.  پویافر بیان داشت: آتش سوزی پس از ۱۸ ساعت صبح پنجشنبه اطفا شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه ۳ نفر در اثر انفجار کشته شده اند، گفت: دو مصدوم هم به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان منتقل شدند. سید حسین داودی بیان داشت: سه نفر در اثر شدت انفجار و نزدیکی به مخزن در محل حادثه کشته شدند و یک نفر هم به دلیل سوختگی بالا به بیمارستان شهید محمدی اعزام شد ولی شرایط وی وخیم است.

وی عنوان کرد یک نفر دیگر از مصدومان هم به دلیل شدت ضربه در بیمارستان صاحب الزمان تحت مراقبت و مداوا قرار گرفته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2980
تاریخ :1396/11/07 ساعت 09:00:58
تعداد بازدید: 128
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی