گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3047
تاریخ :1397/06/27 ساعت 09:33:56
تعداد بازدید: 30
برگزاري سومين کارگاه بخش فيلم جشنواره دريا
email pdf word plus minus reset color
در دنباله ي کارگاه هاي بخش فيلم چهارمين دوره ي «جشنواره ي ملي فيلم کوتاه و عکس دانشجويي دريا» براي داوطلبين حضور در اين جشنواره، در روز يکشنبه، 1397/6/25 کارگاه «بازيگري» با حضور استاد «شقايق نوروزي» برگزار شد. اين کارگاه از ساعت 16:00 الي 20:00 در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محيط زيست هرمزگان برگزار گرديد.

عکس اصلی خبر

شقايق نوروزي، ابتدا درباره ي جنبه ي اخلاقي هنر و بازيگري صحبت کردند و هنرمندان بزرگ را اخلاق گرا، آرمان گرا و آزادي خواه ناميدند. سپس، تمرين هاي بدني اي را براي شرکت کننده گان در نظر گرفته و درباره ي آگاهي از بدن خويش، بدن هاي سرکوب شده و رابطه ي ميان ذهن و بدن صحبت کردند. در ادامه، پيشينه ي مختصر اي از بازيگري را بيان کرده و شيوه هاي بازيگري را به دو دسته ي اصلي آمريکايي و اروپايي تقسيم کردند. در دنباله، فيلم «اتوبوس اي به نام هوس» ساخته ي اليا کازان و «پدرخوانده» ساخته ي فرانسيس فورد کاپولا را پخش کرده و درباره ي سبک «متد اکتينگ» صحبت کردند.  کارگاه هاي بخش فيلم چهارمين جشنواره ملي فيلم و عکس دريا به همت سيد محمد علي حسيني و بنفشه ابراهيمي (رئيس هيئت مديره شرکت سينمايي «سينماگران مستقل پيشرو هرمز») و با همکاري سينماگران هستي شناس هرمز، دانشگاه هرمزگان و اداره کل حفاظت محيط زيست هرمزگان که برگزاري اش از روز جمعه 23/06/1397 آغاز شده بود، در روز 2 شنبه 26/06/1397 در سالن اجتماعات محيط زيست به پايان رسيد.  مطابق برنامه ي اعلام شده، دانش آموزان و دانشجويان از سي و يکم شهريور ساخت فيلم هاي شان را آغاز؛ و تا هشتم مهر فيلم ها را به کارگروه برگزاري بخش فيلم، ارائه خواهند کرد.

تشکيل و ترکيب نوشته ها : ميثم مختار پور


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3047
تاریخ :1397/06/27 ساعت 09:33:56
تعداد بازدید: 30
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی