گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:59:11
تعداد بازدید: 68
صادرات نفتي از بندر شهيد باهنر 40 درصد افزايش يافت
email pdf word plus minus reset color
مدير بندر شهيد باهنر از افزايش 40 درصدي صادرات فرآورده هاي نفتي از طريق اين بندر به خارج از کشور طي چهار ماه اخير خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومي اداره کل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان، "حميدرضا محمدحسيني" با ارايه گزارشي از عملکرد اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر طي چهارماهه نخست سال جاري، اظهار کرد: با تکميل پالايشگاه ستاره خليج فارس و آغاز صادرات مواد نفتي حاصل از اين پالايشگاه، ميزان صادرات فرآورده هاي نفتي از طريق بندر شهيد باهنر در چهارماهه اخير، 40 درصد رشد را در همسنجي با مدت مشابه سال گذشته نشان ميدهد.

وي افزود: در زمينه کابوتاژ کالاهاي غيرنفتي نيز رشد 116 درصدي در بندر شهيد باهنر و بنادر تابعه آن به ثبت رسيد. مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر خاطرنشان کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون، در زمينه ترابري مسافران دريايي نيز با جابجايي يک ميليون و 148 هزار مسافر در بنادر شهيد باهنر و شهيد حقاني،  شاهد رشد 5 درصدي در اين زمينه بوده ايم. لازم به ذکر است، بندر شهيد باهنر از پايانه هاي دريايي مناسب در راهگذر ترانزيتي جنوب کشور براي کشورهاي ترکيه، روسيه، آذربايجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق است. 12 پست اسکله، دسترسي به آبهاي آزاد، نزديکي به کشورهاي حاشيه خليج فارس، اتصال به کريدور شمال-جنوب از طريق شبکه بين المللي جاده اي، آبخور مناسب براي پهلوگيري انواع شناورها، بندر شهيد باهنر را به يک پايگاه تجاري راهبردي و مهم در منطقه تبديل کرده است. اين بندر با برخورداري از پايانه مسافري دريايي بين المللي استاندارد علاوه بر ميزباني از کشتي هاي کلاس کروز، سالانه پذيراي تعداد زيادي گردشـگر و مسـافر بين المللي است، به طوري که سفرهاي دريايي بين المللي به مقصد کشورهاي همسايه جنوبي ايران از طريق اين بندر انجام مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:59:11
تعداد بازدید: 68
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی