گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2908
تاریخ :1396/10/06 ساعت 08:12:47
تعداد بازدید: 54
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان مطرح کرد استفاده از ظرفیت بالای استان برای برگزاری اجلاس کشوری
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه این استان ظرفیت بالایی برای برگزاری اجلاس کشوری دارد، گفت: اگر مشکل تالار مرکزی بندرعباس که بزرگ‌ترین سالن درجنوب شرق است حل شود، دیگر با کمبود ظرفیت سالن در اجلاس‌های کشوری مواجه نیستیم.

عکس اصلی خبر

علیرضا درویش‌نژاد ر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز هفته گذشته در این شهر اظهار کرد: هرمزگان ظرفیت بالایی برای برگزاری هر اجلاس و همایش کشوری را دارد، استان برای هر اقدامی که بتواند فضای فرهنگی در جامعه را بهبود ببخشد، ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه با حمایت‌های استاندار و نماینده ولی‌فقیه دراستان، اجلاس سراسری نماز با کیفیت بسیار مناسب برگزار شد، افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در این اجلاس مسؤولیت کمیته هنری، رسانه‌های دیجیتال و مدیریت سالن را به عهده داشت و آنچه که در توان بود انجام دادیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: به اذعان مسؤولین ستاد اقامه نماز کشور، محل برگزاری اجلاس مشکلی نداشت ولی ظرفیت سالن تالار آوینی 850 نفر بود و بعضی از مهمانان به دلیل عدم ظرفیت سالن از محل اجلاس برگشته و ظرفیت این سالن همین بود.

درویش‌نژاد بیان کرد: استاندار هرمزگان دستور پیگیری مشکل تالار مرکزی بندرعباس را در کمیسیون ماده 100 داده است.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این تالار تاکنون 12 میلیارد تومان هزینه شده است، اظهار کرد: برای اتمام ساخت تالار مرکزی 15 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان همچنین گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تالار مرکزی بندرعباس هم تأمین شده است و منتظر حل مشکلات اداری هستیم تا بودجه لازم در عملیات اجرایی تالار هزینه شود و با راه‌اندازی این تالار مشکل عدم ظرفیت سالن‌های استان هرمزگان برای برگزاری اجلاس‌هاس مهم کشوری حل می‌شود.

درویش‌نژاد با بیان اینکه اجلاس سراسری نماز، فضایی را برای گسترش دقیق فرهنگ نماز ایجاد کرد، افزود: برای پیمودن مسیر فرهنگی و علمی در جامعه زمان زیادی باید صرف شود و بایستی با فضاسازی مناسب در جامعه این زمان را کاهش دهیم.

وی، ارتباط بین نماز و شبکه‌های فضای مجازی را بسیار موثر دانست و اظهار کرد: فضای مجازی می‌تواند در خدمت ارزش‌های علمی، دینی و معنوی باشد و از طریق این فضا می‌توان زیبایی‌های نماز را ترویج داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: فضای مجازی ظرفیت مناسبی است که می‌توان با بیان دیدگاه‌ها و ترویج اخلاق نماز به فرصت تبدیل شود و این فضا با برگزاری اجلاس سراسری نماز ایجاد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2908
تاریخ :1396/10/06 ساعت 08:12:47
تعداد بازدید: 54
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی