گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2980
تاریخ :1397/02/31 ساعت 13:30:10
تعداد بازدید: 103
سربازان گمنام امام زمان(عج) گوش به فرمان ولی و دل در گرو مردم دارند
email pdf word plus minus reset color
سربازان گمنام امام زمان(عج) چه در معیارهای فردی و چه در جایگاه سازمانی ، سالهاست که با ویژگی های متعددی شناخته می شوند اما در میان این ویژگی ها ، چند خصوصیت نهادینه و تثبیت شده است.

عکس اصلی خبر

یکی از این ویژگی ها وقوف این مجموعه به جایگاه حساسشان در موقعیتی فراجناحی و حاکمیتی است.

اثبات این نکته حتی با مراجعه به  دیدگاه های افرادی که چه در داخل و چه در خارج از مرزها سر سازگاری با نظام ندارند نیز قابل اثبات است.

هیچ یک از تحلیل گران و فعالان و گروه های سیاسی داخل خارج تاکنون نتوانسته اند وزارت اطلاعات را به گرایش داشتن به جریان ها و جناح های سیاسی شناخته شده متهم کنند.

در حقیقت ترجیح منافع و حاکمیت کلان ملی در خط مشی و عملکرد سربازان گمنام امام زمان در تمام رده های آن مشهود بوده و از این منظر، آبرو و اعتباری مضاعف برای وزارت اطلاعات فراهم شده که البته حفظ همیشگی این رویکرد در فضای پر کنش و واکنش سیاسی ایران کار چندان ساده ای نیست. این راهبرد  موجب شده وزارت اطلاعات با وجود پیوستگی به دولت ، به عنوان وزارت اطلاعات نظام شناخته شده و مورد وثوق صد درصدی تمام مجموعه ها از جمله قوای سه گانه باشد. اما راز موفقیت در رسیدن به جایگاهی فراجناحی و حاکمیتی در مجموعه ای این چنین حساس چیست.

این مهم جز با پیروی و تاسی گرفتن از الگویی فراگیر، قابل حصول و وصول نیست که این چراغ راه، چیزی جز پیروی محض از ولایت فقیه در وزارت اطلاعات نبوده است.

وقتی رهبر انقلاب به صراحت از هرگونه جناح بازی در وزارت اطلاعات به عنوان» گناه « یاد می کند، بدیهی و طبیعی است که تمام اجزای این مجموعه که دل سپرده و گوش به فرمان ولایت هستند، سرِسوزنی و برای لحظه ای از این دستور دور نشوند. همان گونه که رهبری انقلاب در راهبردها و جهت گیری ها، مصالح کلی نظام را در نظر گرفته و می گیرد، وزارت اطلاعات نیز با تبعیت تمام و کمال از شیوه و سیره رهبری ، در تمام بخش های عملکردی هیچ گاه منافع جناح ها و گروه ها را بر منافع ملی حاکمیت ارجح ندانسته است.

تبعیت محض از ولایت فقیه در وزارت اطلاعات را می توان به وضوح در فرامین عینیت یافته مقام معظم رهبری در برنامه های این مجموعه مشاهده کرد.

این مهم به عنوان ویژگی جدایی ناپذیر وزارت اطلاعات درآمده و دایره شمول آن از سیاست های کلان راهبردی تا راهکارها و روش های عملی در تمام امور را در بر می گیرد.

از سویی وقتی رهبری در موضوعات مختلف از جمله بررسی صلاحیت افراد، تمام دستگاه ها را به عمل بر اساس نظر وزارت اطلاعات ملزم می کند، بخش دیگری از نگاه و عمل ولایی این مجموعه و اعتماد متقابل رهبری به وزارت اطلاعات متجلی می گردد. ویژگی های نگاه حاکمیتی و عملکرد فراجناحی در وزارت اطلاعات و همچنین الگوگیری نظری و عملی این مجموعه از ولایت فقیه و تبعیت محض از رهبری خود به خود دستاورد دیگری برای سربازان گمنام امام زمان (عج) به همراه دارد که چیزی جز اعتماد و حمایت مردمی نیست.

این اعتماد و حمایت دقیقا جنبه ای دو سویه دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

وزارت اطلاعات در ارتباطات و توصیه های خود به نهادها و دستگاه های دولتی و عمومی ، همواره در نظر گرفتن منافع مردم و شرایط آنان را مورد تاکید قرار داده و بخش مهمی از اقدامات سربازان گمنام امام زمان، معطوف به تلاش در جهت از بین بردن زمینه های نارضایتی مردم و احقاق حقوق قانونی و منطقی اقشار مختلف مردم است.

باورمندی مردم به این نگاه و تلاش موثر وزارت اطلاعات موجب شده، با این مجموعه همراه و همدل شده و در موارد مختلف خبرها و داده های مورد نیاز را در اختیار سربازان گمنام امام زمان قرار دهند. نمی توان انکار کرد که بخش عمده ای از موفقیت های وزارت اطلاعات در خنثی کردن توطئه ها و تهدیدات داخلی و خارجی در حوزه های مختلف ، مرهون بهره گیری از همین پشتوانه میلیونی مردم است.

آخرین ویژگی برجسته سربازان گمنام امام زمان که غیرقابل چشمپوشی است مقید بودن تمام ارکان و اجزای این مجموعه به قانون و شرع مقدس اسلام است. به عبارت بهتر در وزارت اطلاعات بر خلاف سازمان های امنیتی بسیاری کشورها ، هیچگاه هدف وسیله را توجیه نمی کند.

سربازان گمنام امام زمان در تمام مراحل کاری خود این دو معیار را ملاک قرار داده از آنجایی که همیشه به تهذیب نفس و ایمان مسلح هستند و همچنین از توان تخصصی کافی برخوردارند، اصولا نیازی به رفتارهای فراقانونی یا تخطی از احکام دینی ندارند.  ویژگی های گفته شده، از وزارت اطلاعات گوهری گرانبها و ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی و مردم ساخته و به سربازان گمنام امام زمان وجه و سیرتی معنوی بخشیده است تا جایی که گاه مردم بی آن که آنها و وابستگی و جایگاه سازمانی اشان را بدانند، در حضورشان آرامش و امنیت خاطر را احساس و تجربه می کنند. 


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2980
تاریخ :1397/02/31 ساعت 13:30:10
تعداد بازدید: 103
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی