گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2994
تاریخ :1397/03/22 ساعت 09:50:49
تعداد بازدید: 25
شهروندان زکات فطریه خود را تنها از طریق مراکز قانونی پرداخت کنند
email pdf word plus minus reset color
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت: شهروندانی که مایل هستند زکات فطریه خود را به‌صورت اینترنتی پرداخت کنند، تنها از طریق مرکزهای دارای مجوز قانونی و یا از طریق موسسه‌های شناخته شده که توسط رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی‌اصغر افتخاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر، هنگام پرداخت فطریه و کَفاره روزه خود مراقب فراخوان سایت‌های جعلی و کلاه‌برداران اینترنتی باشند .

وی با بیان اینکه شهروندانی که مایل هستند زکات فطریه خود را به‌صورت اینترنتی پرداخت کنند، تنها از طریق مرکزهای دارای مجوز قانونی و یا از طریق موسسه‌های شناخته شده که توسط رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود، اقدام کنند، افزود: در پایان ماه مبارک رمضان، تبلیغات زیادی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از سوی افراد سودجو در مورد پرداخت زکات فطریه به نیازمندان، آزادی زندانیان، بیماران نیازمند می‌شود .

رئیس پلیس فتا هرمزگان با اشاره به اینکه افراد سودجو با راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی جعلی و با سوءاستفاده از عنوان‌های دروغ وابسته به موسسه‌های خیریه، کمیته امداد و سازمان‌های مورد اعتماد و ارائه شماره‌حساب جعلی از شهروندان کلاه‌برداری می‌کنند، تصریح کرد: هم‌چنین کلاه‌برداران با راه‌اندازی سایت‌هایی به‌مانند سایت‌ موسسه‌های خیریه، شهروندان را به صفحه‌های جعلی درگاه‌های بانکی هدایت می‌کنند و با سرقت اطلاعات کارت آن‌ها، از حسابشان

 برداشت می‌کنند. سرهنگ افتخاری خاطرنشان کرد: هم‌وطنان از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند و برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام افراد کلاه‌بردار، بهتر است هنگام واریز پول در درگاه بانکی، به موارد ایمنی ازجمله آدرس دقیق سایت و پروتکل https توجه

کنند. وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مراجع برای آموزش فضای مجازی، سایت پلیس فتا است، ابراز کرد: شهروندان در صورت مواجه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی و یا شماره تلفن 07621821961 اطلاع دهند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2994
تاریخ :1397/03/22 ساعت 09:50:49
تعداد بازدید: 25
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی