گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2917
تاریخ :1396/10/19 ساعت 09:51:20
تعداد بازدید: 27
گونه ی بومی کنار اقتصادی می شود مدیراستانی طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
گفت : بهره برداری از محصولات فرعی رویشگاه های جنگلی و مرتعی در مناطق روستایی توانسته است به عنوان بخشی از اقتصاد روستاییان خود را برجسته نماید.

عکس اصلی خبر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ؛ مهندس امانی افزود : این موضوع تحت یک اقتصاد یا صنعت پاک دارای نقش مهمی در بالا بردن سطح معیشت و رفاه خانواده های آبخیزنشین می باشد.

وی گفت : مراتع و جنگل های حوزه طرح مدیریت جامع در استان ( سراب جاماش) نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با مساحتی چهل هزار هکتاری در مناطق مختلف حوزه طرح مدیریت جامع دارای پتانسیل بالایی در زمینه تولید محصولات فرعی جنگلی و مرتعی می باشد.

امانی افزود : درخت کنار در سطح حوزه گستره و رویش خوبی داشته و باتوجه به کاربردهای متنوعی که در حفاظت خاک ، منظزه سبز ، صنعت دارویی ، بهداشتی – آرایشی ، صنعتی - خوراکی و علوفه ای دارد می تواند در صنعت اکوتوریسم و جذب گردشگران نیز مورد توجه قرار گیرد . به همین منظور در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی مردم و نحوه بهره برداری از گونه فوق کلاس آموزشی محصولات فرعی جنگلی و مرتعی با محوریت گونه کنار با شرکت حدود 40 نفر فراگیر در محدوده طرح مدیریت جامع برگزار شد.

مدیراستانی طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز هرمزگان گفت : امید است باتوجه به پتانسیل بالقوه گیاهان و سایر مواهب طبیعی منطقه موجب افزایش سطح آگاهی  و درآمد خانوارهای آبخیزنشین فراهم آید و کارشناسان و تعاونی های خدماتی و سیاحتی به این موارد در برنامه ریزی ها توجه داشته باشند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2917
تاریخ :1396/10/19 ساعت 09:51:20
تعداد بازدید: 27
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی