گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3058
تاریخ :1397/07/14 ساعت 07:40:12
تعداد بازدید: 75
فاز اول آب شيرين كن بندرعباس با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح می شود
email pdf word plus minus reset color
معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفای کشور در بازدید از پروژه آب شیرین کن شهر بندرعباس, از افتتاح فاز اول این پروژه با حضور معاون اول رییس جمهور در آینده نزدیک خبر داد.

عکس اصلی خبر

سید حمیدرضا کشفی گفت: هم اکنون فاز اول آب شیرین کن بندرعباس با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شبانه روز در حال تولید بوده و مراحل بهره برداری آزمایشی را طی می کند .

وی افزود : آب تولیدی با کیفیت مطلوب در حال توزیع در شبکه آب شهر بندرعباس است .

به گفته كشفي ؛ استراتژی جدید آبفا استفاده حداکثری از منابع آبی غیرمتعارف و شیرین سازی بوده  تا کمترین فشار به آب های سطحی و زیرسطحی خصوصا دشت های میناب و شمیل و نیان  وارد شود .

تخصیص سهم  هرمزگان  از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی

مدیرعامل آبفای هرمزگان در بازديد از آب شيرين كن يكصد هزار مترمكعبي بندرعباس, اظهار داشت: با حمایت هایی که از سوی حاکمیت در استان داشتیم، در کوتاه مدت فاز اول آب شیرین کن وارد مدار تولید شده و فاز نهایی آن نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد

امین قصمی گفت: در میان مدت نیز براساس توافق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور,  در فاز اول آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هرمزگان تخصیص داده شده است که مراحل حقوقی و قراردادی آن در حال انجام است تا این ظرفیت به عنوان ظرفیت دوم از منابع آبی غیرمتعارف به منابع آب شهر بندرعباس اضافه شود .

وی ادامه داد: طی برنامه دو تا سه ساله و با تخصیص سهم استان از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی, قطعا بندرعباس پایدارترین منابع آبی را خواهد داشت و هیچ گونه دغدغه تامین آب نخواهیم داشت .

مهندس قصمي افزود : با تکمیل فاز نهایی آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس, ۶۰ درصد نیاز آبی شهر از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود و با اضافه شدن ظرفیت ۴۰ هزار  مترمکعب از طریق آب شیرین کن یک میلیون مترمکعآب در سال آینده بیش از ۸۰ درصد نیاز آبی بندرعباس از طریق آب شیرین کن ها تامین خواهد شد .

ضرورت مشاركت مردم در مديريت مصرف بهينه آب

مدیرعامل آبفای استان در ادامه به اقدامات آبفا در زمینه مدیریت مصرف بهینه اشاره کرد و گفت: ظرفیت های آبفا در این حوزه در تابستان امسال به منصه ظهور رسید به طوری که علیرغم کاهش ظرفیت منابع آبی شهر بندرعباس در تابستان امسال  به ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه نسبت به سال گذشته (۲۳۰۰ لیتر بر ثانیه) , با تلاش این مجموعه و همراهی و مشارکت مردم توانستیم در مدیریت توزیع آب  عملکرد مناسبی داشته باشیم

قصمی خاطرنشان کرد: در تابستانی که گذشت بیش از ۸۰ درصد شبکه آب شهر بندرعباس به صورت مستمر از خدمات آبفا بهره مند بودند و هیچ گونه قطعی آب نداشتند و نیاز آبی  ۲۰ درصد باقی مانده را نیز با وجود مشکلات موجود در شبکه, توانستیم با نوبت بندی دقیق و مناسب تامین نماییم .

وی در پایان بر مشارکت و همراهی مردم, سازمان های مردم نهاد و سایر دستگاه های اجرایی استان در تحقق مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد .

لزوم تسریع در تکمیل تمامی فازهای آب شیرین کن بندرعباس

استاندار هرمزگان نیز بر لزوم تسریع در تکمیل تمامی فازهای آب شیرین کن بندرعباس تاکید کرد .

فریدون همتی در نشست بررسی طرح های آب و فاضلاب استان هرمزگان ساخت آب شیرین کن ها را از مهمترین پروژه ها در این حوزه دانست و بیان داشت: تکمیل آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس در راستای تامین آب شرب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر بسیار مهم است .

وی ادامه داد: خوشبختانه فاز نخست این آب شیرین کن با 20 هزار متر مکعب ظرفیت تکمیل شده است و دیگر فازهای آن نیز باید به سرعت تکمیل و وارد مدار شوند .

استاندار هرمزگان افزود: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته با تکمیل آب شیرین کن های در دست احداث، دیگر از آب سدهای استقلال میناب و همچنین شمیل و نیان برای شهرهای بندرعباس و بندرخمیر استفاده نخواهد شد و آب این شهرها به طور کامل از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود .

همتی تصریح کرد: چنین اقدامی موجب حفظ منابع آب و همچنین کمک به بخش کشاورزی از طریق آب سدهای شرق هرمزگان خواهد شد .

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست گفت: فاز نخست آب شیرین کن بندرعباس به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز به صورت آزمایشی وارد شبکه توزیع شده است و به زودی به بهره برداری می ‌رسد .

حمیدرضا کشفی افزود: با بهره برداری از فاز نخست  آب شیرین کن بندرعباس ۸۵ هزار نفر از مردم بندرعباس از آب آشامیدنی آن بهره مند می‌ شوند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3058
تاریخ :1397/07/14 ساعت 07:40:12
تعداد بازدید: 75
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی