گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2896
تاریخ :1396/09/21 ساعت 08:01:32
تعداد بازدید: 55
یازدهمین جشنواره ملی تئاتر و نمایش عروسکی رضوی در بندرعباس آغاز به کار کرد
email pdf word plus minus reset color
یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی با حضور ۱۲ گروه نمایشی از سراسر کشور در بندرعباس آغاز به کار کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، از صبح دیروز یکشنبه(19 آذر) 12 گروه نمایشی در بخش مسابقه یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی رقابت رقابت را آغاز کردند.

  امسال در راستای کیفیت بخشی به جشنواره، بخش تئاتر خیابانی نیز که به میزبانی شهرستان میناب برگزار می شود به این رخداد اضافه شده است.

برپایی نمایشگاه های مختلف آثار رضوی مرتبط با کودک و نوجوان، غرفه نقاشی کودکان با موضوع رضوی، قصه گویی رضوی و ... از شاخص ترین برنامه های جنبی یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: در نوبت صبح یکشنبه جشنواره یازدهم، نمایش «سیاره عروسک» به نویسندگی و کارگردانی امید وحدت پور و محمود فلاحی از مشهد و در نوبت عصر نمایش «بچه های سقاخانه» به نویسندگی و کارگردانی راضیه ایرانی از مشهد در تماشاخانه آفتاب واقع در میدان صادقیه، کتابخانه سید احمد خمینی به روی صحنه رفت.

  علیرضا درویش نژاد افزود: نمایش «دعای باران» به نویسندگی راضیه ایرانی و کارگردانی مائده آریانوش از مشهد در نوبت صبح و نمایش «مسافران کوچک» به کارگردانی و نویسندگی ایوب رحیمی از میناب در نخستین روز جشنواره در سالن فرهنگسرای طوبی واقع در خیابان آیت الله غفاری نمایش داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: «چارقد گلدار گلدونه خانم» به نویسندگی امیر مشهدی عباس و کارگردانی مجید بشکال از بندرعباس و«نامه پروانه ای» به نویسندگی جواد رحیم زاده و کارگردانی مهناز آقایی از مشهد به ترتیب در نوبت های صبح و عصر روز دوم(امروز دوشنبه 20 آذر) در تماشاخانه آفتاب به روی صحنه خواهندرفت.

  درویش نژاد ادامه داد: نمایش «قدمگاه» با نویسندگی مهدی سیمریز و کارگردانی محبوبه پاداش و مهدی سیمریز در نوبت صبح و نمایش «گلفروشی خاندان صابر» به نویسندگی و کارگردانی مصیب داوری از رودان در نوبت عصر دومین روز جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در فرهنگسرای طوبی نمایش داده می شوند.

  وی اضافه کرد: «یک روز برفی» به نویسندگی حامد ترابی و کارگردانی فاطمه جلیلی معز از همدان در نوبت صبح و «مگولیا» با نویسندگی فرحناز نوقانی و کارگردانی مریم نوقانی از مشهد در نوبت عصر تماشاخانه آفتاب و «یک استکان چای» با نویسندگی مهدی سیمریز و کارگردانی مصطفی داوطلب و علی ساقی از مشهد در نوبت صبح و «پنجه طلا» به نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان در نوبت عصر فرهنگسرای طوبی به روی صحنه خواهند رفت.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به معرفی نمایش های بخش خیابانی جشنواره یازدهم پرداخت و بیان کرد: «کبوتر زرد» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه، «کاسه گردون» به نویسندگی و کارگردانی نرگس خاک کار از شهرری، «خوشبختی اینجاست با نویسندگی و کارگردانی مصطفی دهشت از کرمانشاه و «طوق سبز» به نویسندگی سید جواد رحیم زاده و کارگردانی فرهاد لباسی از همدان از نمایش های خیابانی این جشنواره هستند.

  وی، «ضامن آهو» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از تبریز، «پژوهش» به نویسندگی حبیب الله ناصری و کارگردانی مشترک باقر رمضان زاده و حبیب الله ناصری از میناب و «حسرت» با نویسندگی خالد رحیمی و کارگردانی علی رحیمی از میناب را از دیگر نمایش های خیابانی یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو برشمرد که از 19 تا 22 آذر در پارک آنامیس، پارک دانشجو و مدارس و روستاهای شهرستان میناب اجرا می شوند.

  به گزارش ایسنا، آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی ساعت 17:30 روز چهارشنبه 22 آذر در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار می شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2896
تاریخ :1396/09/21 ساعت 08:01:32
تعداد بازدید: 55
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی