گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3161
تاریخ :1397/12/26 ساعت 08:59:48
تعداد بازدید: 1421
واکنش امام جمعه بندرعباس به محقق نشدن وعده کمک به ساخت مسجد جامع؛ دست رد آيت الله به سه ميليارد الباقي
email pdf word plus minus reset color
نماينده وليفقيه در استان هرمزگان با بيان اينکه دولت براي ساخت مسجد جامع بندرعباس وعده کمک پنج ميلياردي داد اما سه ميليارد آن را هنوز وصول نکرده است، به انتقاد از شرايط پيش آمده در پي اين کمک پرداخت. به نظر مي رسد اشاره آيت الله نعيم آبادي به مسائلي است که در شبکه هاي مجازي و نقل قول اعضاي شوراي شهر مطرح و افکار عمومي نسبت به آن موضع گرفت.

عکس اصلی خبر

گروه اجتماعي:

در آن مقطع پولي که قرار بود دولت به حساب شهرداري بريزد و شهرداري به حساب مسجد جامع انتقال دهد. در آن زمان گفته شد که اين اقدام به دليل بسته بودن دست دولت در کمک مستقيم بوده است و دولت با اين روش کمک خود را به مسجد جامع قانوني مي کند.

خيلي ها نيز به شوراي شهر و شهرداري انتقاد کردند که اين کمک از محل اعتبارات شهري به صلاح نيست از سوي ديگر شوراي شهري ها که موضوع براي شان گنگ بود و هر از چند گاهي خود موضوع را بسط مي دادند و افکار عمومي نيز در پي آن واکنش هايي نشان مي داد.

همچنين عده اي معتقد بودند که اين کمک صرفا براي مسجد بوده و بحث بر سر ندادن پول به ساخت مسجد به صلاح نيست و در پرداخت آن نبايد درنگ کرد.

بعد از گذشت چندين ماه از اين موضوع، آيت الله نعيم آبادي امام جمعه بندرعباس به اين اتفاقات اشاره کرده و گلايه خود را بيشتر متوجه دست اندرکاران شهري کرده است.

وي با بيان اينکه مسجد جامع بندرعباس بزرگترين مسجد استان است که آمادگي پذيرايي جمعيتي کثير دارد و دولت براي ساخت آن وعده کمک پنج ميلياردي داد، افزود: تاکنون که بخشي از سازه مسجد بنا شده حدود سه ميليارد از اعتبار تخصيصي دولت وصول نشده که در اقدامي کليت ساخت مسجد را در استان زير سوال بردند.

بر اساس گزارش ايسنا، نماينده وليفقيه در استان هرمزگان عنوان کرد: شهرداري و شوراي شهر ما را در استان زيرسوال بردند و اعلام مي کنيم همين مقدار که براي ما پاپوش درست کردند کافي است و مابقي وصول خود را نمي خواهيم.

آيت الله نعيم آبادي بيان کرد: به خواست خدا ساخت مسجد با اين عظمت آغاز شد اما در ميانه راه با گندکاري هايي که انجام شد آبروي مسجد را به بازي گرفتند که اعلام مي کنيم سه ميليارد اعتبار را نمي خواهيم تا مسجد به همين شکل بماند. وي با اشاره به جريان سياست هاي فرعوني در طول تاريخ بيان کرد: آمريکا ،اسرائيل و اروپا تجسم عيني دنياي استکبار هستند که به مردم جهان ظلم مي کنند.

نماينده وليفقيه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: بخش احمدي از توابع حاجي آباد با ظرفيت هاي بالاي اقتصادي، نياز به جاده سازي مناسب دارد که توجه بيشتر مسوولان مربوطه را مي طلبد.

 آيت الله غلامعلي نعيم آبادي در جمع نمازگزاران بندرعباسي اظهار کرد: سنت لازمه، مکمل ومبين قرآن است و هيچگاه در تعارض با اين کتاب الهي نيست؛ يکي از خطرات جدي پيش روي دنياي اسلام اعتقاد برخي روشنفکرنمايان به تکيه به قرآن است چرا که اينان معتقدند با وجود قرآن ديگر نيازي به سنت و اهل بيت (ع) نيست.

وي با اشاره به اينکه شيعيان قياس و مقياس را قبول ندارند بلکه فقط به کتاب و سنت تکيه دارند، افزود: کتاب قرآن و سنت پيامبر دو اصل اساسي تشکيل دين هستند و در ادامه آن سنت ائمه است، بنابراين ما از سنت بي نياز نيستيم بلکه بايد به واسطه آن احکام دين را بشناييم.

امام جمعه بندرعباس با تبريک ولادت حضرت جواد الائمه و اميرالمومنين (ع) تصريح کرد: اعتکاف عالي ترين فرصت براي خودسازي است زيرا مراسم معنوي اعتکاف انسان را از همه جاذبه هاي مادي و معنوي دور مي سازد تا با فراغ بال مهمان خدا شود.

آيت الله نعيم آبادي تصريح کرد: قدر مسلم و فتواي همه علماي دين برپايي اعتکاف در مسجد جامع شهر است که اختصاص به يک محله يا گروه خاص نباشد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3161
تاریخ :1397/12/26 ساعت 08:59:48
تعداد بازدید: 1421
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی