گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:20:46
تعداد بازدید: 614
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان: شيلات موظف به تجهيز شناورهاي صيادي به سيستم رصد (VMS) است
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: بايد سيستم رصد شناورهاي صيادي (VMS) بر روي تمامي شناورهاي صيادي که مجاز به صيد در آبهاي استان هستند، نصب شود تا سيستم هاي نظارتي بر صيد در آب هاي استان به منظور حفظ مسائل زيست محيطي و ذخايرآبزيان منطقه افزايش يابد.

عکس اصلی خبر

سعيد ناجي در جلسه بررسي آخرين وضعيت صيد غير مجاز در آب هاي استان، با بيان اينکه بايد صيد مجاز را از غير مجاز جدا کرد، افزود: بخشي که مجوز دارند و طبق آن عمل و دستگاه ارزياب مربوطه فعاليت آنها را تاييد مي کنند همچنان به فعاليت خود ادامه خواهند داد اما بايد با متخلفان اين عرصه برخورد قاطع شود.

وي اضافه کرد: چنانچه در قانون فعلي نقص  وجود دارد و اعتراضي در اين خصوص هست  بايد اول از طريق مراجع قانوني پيگيري و پس از تغيير آن، قانون جديد اعمال شود. ملاک برخورد با صيادان متخلف در آب هاي استان قانون است.

ناجي با بيان اينکه، برخورد با متخلفان صيد غير مجاز بايد با قاطعيت صورت گيرد تا بتوان از بروز آسيب زدن به ذخاير آبزيان آب هاي استان جلوگيري کرد، افزود: به همين منظور بايد محدوده مجاز صيد ترال براي شناورهاي که مجوز چنين صيدي را دارند مشخص و اعلام شود تا بتوان نظارت بيشتري در اين حوزه داشت.

وي با بيان اينکه  بخشي از صيد ترال مجاز استان بايد به بوميان استان سپرده شود، افزود: بايد بتوان سهم بيشتري از صيد ترال آب هاي استان را به بومي هاي هرمزگان اختصاص داد و در اين خصوص نياز است که صيادان نيز براي دريافت مجوز اين گونه صيد اقدام قانوني کنند.

وي بيان کرد: بايد علاوه بر حفظ منافع ملي ، همراهي و هم قدمي که در استان براي رفع مسايل و مشکلات وجود دارد نيز حفظ کرد و نبايد گذاشت خدشه اي به يک پارچگي استان وارد شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3399
تاریخ :1399/02/27 ساعت 13:20:46
تعداد بازدید: 614
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی