گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3022
تاریخ :1397/05/16 ساعت 09:54:59
تعداد بازدید: 23
عزم جدي براي مبارزه با قاچاق مواد مخدر در هرمزگان وجود دارد
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: در هرمزگان عزم جدي براي مبارزه و مقابله با قاچاق و عرضه مواد مخدر وجود دارد و در صورت حمايت و پشتيباني از سوي مرکز در اين عرصه بندرعباس مي تواند به شهري عاري از معتاد تبديل شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، بهروز اکرمي در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، به تغيير مسير ترانزيت مواد مخدر از خشکي به دريا اشاره کرد و بيان داشت: عمده قاچاق مواد مخدر در استان از مسير دريا انجام مي شود که مي توان با به روز رساني و ارتقاء تجهيزات در حوزه دريا به کاهش اين معضل کمک کرد. وي اضافه کرد: هرمزگان نيازمند تجهيز و نوسازي ناوگان بازدارنده در امر مبارزه با مواد مخدر چه از طريق دريا و همچنين خشکي است تا بتوان هزينه و ريسک حمل مواد مخدر در استان را افزايش داد.

اکرمي تصريح کرد: زماني که هزينه و ريسک حمل مواد مخدر بر درآمد آن افزايش يابد، قاچاقچيان ديگر حاضر به خطر کردن و متحمل شدن هزينه گزاف براي آن نخواهند شد و اين خود يک عامل بازدارنده در عرصه حمل و نقل مواد مخدر خواهد شد. وي بر ضرورت همپوشاني فعاليت هاي عرصه مبارزه با مواد مخدر در بين دستگاه هاي مربوطه تاکيد کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر به مانند تکميل يک پازل است و هر ارگان اگر  عملکرد خود را با هدف تکميل اين پازل انجام دهد حتما زودتر به نتيجه خواهد رسيد.

اکرمي افزود: بايد از موازي کاري در عرصه مبارزه و مقابله با مواد مخدر پرهيز شود زيرا موازي کاري در هر عرصه اي غير از اتلاف انرژي و هزينه، چيز ديگري در پي نخواهد داشت. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: جمهوري اسلامي ايران صادق ترين کشور در امر مبارزه با مواد مخدر است و شاهد اين موضوع تعداد بالاي  شهداي اين حوزه است و اين امر خود به تنهايي نشانگر صداقت جمهوري اسلامي ايران در اين عرصه مي باشد. وي بر اثر بخش بودن برنامه هاي مبارزه با مواد مخدر تاکيد کرد و گفت: بايد در تمامي حوزه هاي مبارزه و مقابله با مواد مخدر اثربخش بودن برنامه ها را مد نظر داشت. اکرمي با بيان اينکه در ماه هاي سرد سال سيل معتادين از ديگر استان ها به هرمزگان سرازير مي شود، افزود: بايد براي مقابله با اين معضل نيز برنامه داشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نيز در اين عرصه به استان کمک کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3022
تاریخ :1397/05/16 ساعت 09:54:59
تعداد بازدید: 23
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی