گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3159
تاریخ :1397/12/23 ساعت 08:42:26
تعداد بازدید: 49
پيشنهاد برگزاري امتحانات نهايي از اواسط ارديبهشت
email pdf word plus minus reset color
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه براي امسال اتفاق خاصي در خصوص برنامه امتحان نهايي نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهايي نيز مانند سالهاي گذشته تهيه و ارسال شده است، گفت: امتحان نهايي امسال از 31 ارديبهشت ماه آغاز ميشود البته سعي شده است برنامه جمع و جورتر در نظر گرفته شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا، عبدالرسول عمادي در حاشيه گردهمايي مشترک معاونان و مشاوران و مديران کل آموزش و پرورش استانها که در اردوگاهشهيد باهنر برگزار شد درباره گلايههاي دانشآموزان پايه دوازدهم براي کنکور اظهار کرد: براي آزمون سراسري در حال حاضر سابقه تحصيلي صرفاً منحصر به پايه دوازدهم شده است و ديگر در پايههاي يازدهم و دهم سابقه تحصيلي توليد نميکنيم. وي افزود: در نظام آموزشي قبلي عمده سابقه تحصيلي متمرکز در پايه سوم متوسطه بود و چهار درس پيشدانشگاهي تأثير پنج درصدي داشت. به عبارت ديگر 25 درصد سوابق تحصيلي در پايه سوم متوسطه و پنج درصد در پيش دانشگاهي بود. عمادي ادامه داد: در نظام قبلي فرصت يک سالهاي داشتيم تا سابقه تحصيلي را توليد کنيم يعني يک سال قبل از شرکت داوطلبان در کنکور سابقه تحصيلي پايه سوم متوسطه آماده ميشد و اين را به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال ميکرديم اما در نظام جديد اين فرصت از ما گرفته شده است. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر دانشآموزان پايه دوازدهم از اول تا آخر خرداد ماه امتحان نهايي دارند و بلافاصله بايد سابقه تحصيلي آنها به سازمان سنجش ارسال شود، گفت: به عبارت ديگر فرصت ما براي ارسال سوابق تحصيلي به سازمان سنجش آموزش کشور کفايت نميکند. نکته دوم اين است که فاصله ميان آزمون سراسري و روز پاياني امتحان نهايي کوتاه است و اين باعث ميشود استرس به دانشآموزان وارد شود.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: پيشنهاد ميکنيم که زمان امتحان نهايي را قدري عقبتر بياوريم يعني به جاي اينکه امتحانات از اول خردادماه شروع شود، به ميانه ارديبهشتماه منتقل شود البته اين مورد نياز به مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش دارد بنابراين اين پيشنهاد را به محمد بطحايي - وزير آموزش و پرورش - ارائه کرديم و او هم طبيعتاً در دستور کار شوراي عالي آموزش و پرورش قرار ميدهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3159
تاریخ :1397/12/23 ساعت 08:42:26
تعداد بازدید: 49
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی