گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3400
تاریخ :1399/02/27 ساعت 15:26:25
تعداد بازدید: 445
فرماندار پارسیان: جلوی سرمایه گذاران به توسعه گلخانه‌ای در پارسیان گرفته نشود
email pdf word plus minus reset color
فرماندار پارسیان تاکید کرد: جلوی ورود سرمایه گذاران به کشت و توسعه بخش گلخانه ای در شهرستان گرفته نشود بلکه با مدیریت وبرنامه ریزی مناسب درجذب این سرمایه گذاران تلاش شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی رضاپور در نخستین نشست ستاد گلخانه‌ای این شهرستان افزود: باید تمام مصوبه‌های ستاد حمایت از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان پارسیان اجرایی شود و در این راستا هیچ کوتاهی از سوی دستگاه اجرایی مرتبط پذیرفته نیست.

فرماندار پارسیان اظهارداشت: امسال که بعنوان جهش تولید نامگذاری شده است، باید سال توسعه و شکوفایی کشاورزی گلخانه‌ای در شهرستان باشد.

رضاپور با توجه به ظرفیت بالای پارسیان جهت توسعه گلخانه‌ای از جهادکشاورزی خواست نسبت به روند توسعه گلخانه‌ها بیشتر تلاش کنند و هرهفته آن را گزارش دهند.

وی، پارسیان را یکی از قطب‌های کشاورزی هرمزگان برشمرد و گفت: این شهرستان با سوق دادن کشاورزان و تشویق آن‌ها به سمت کشت گلخانه‌ای زمینه پیشرفت و توسعه شهرستان را فراهم می‌سازد.

۲۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی پارسیان به کشت گلخانه‌ای اختصاص دارد

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان نیز گفت: درحال حاضر ۲۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان به کشت گلخانه‌ای اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: از سال ۹۸ تاکنون نیز مجوز احداث ۵۵ هکتار اراضی جهت تشویق سرمایه‌گذاران به کشت گلخانه‌ای در پارسیان داده شده است.

به گفته وی، از آنجایی که توسعه کشت گلخانه‌ای نیارمند تخصیص منابع آبی کافی و پایدار است، فرماندار پارسیان اخیراً نیز در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان، خواستار سرعت بخشی درنهایی شدن و ابلاغ تخصیص آب پایدار برای کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان شده است.

طبق اعلام سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، توسعه کشت گلخانه‌ای دراین استان سال ۹۸ به ۲ برابر افزایش یافت و از ۳۰۰ هکتار تعهد ابلاغی به وزارت جهادکشاورزی این میزان به ۶۴۵ هکتار رسید و استان در این زمینه توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه‌ای، در آذرماه ۹۸، ۵ هزار و ۱۳۶ هکتار سطح گلخانه‌ای در استان فعالیت خود را آغاز کرد که برای ۴۵ هزار نفر نیز اشتغالزایی صورت گرفت.up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3400
تاریخ :1399/02/27 ساعت 15:26:25
تعداد بازدید: 445
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی