گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 08:59:21
تعداد بازدید: 82
شناور مسافری «سپهردریا»دچار حادثه شد؛ ۸۵مسافر شناور در سلامت کامل به بندر شهید حقانی رسیدند
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تایید خبر آتش سوزی جزیی در موتورخانه شناور مسافری سپهر دریا از امدادرسانی به موقع خبر داد و اعلام کرد: ۸۵ مسافر این شناور در سلامت هستند.

عکس اصلی خبر

اله مراد عفیفی پور در گفتگو با خبرنگار مهر  بیان داشت: شناور مسافری سپهر دریا حامل ۸۵ نفر مسافر که در نخستین ساعات شامگاه شنبه ۲۵ فروردین ماه از بندر شهید ذاکری قشم عازم بندر شهید حقانی بندرعباس بود، به دلیل نقص فنی ناشی از آتش سوزی جزیی در موتورخانه از ادامه مسیر بازماند .

وی ادامه داد: بلافاصله با اقدام به موقع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) هرمزگان و در سریع ترین زمان ممکن، دو شناور ناجی به همراه کارشناسان ایمنی به موقعیت، اعزام و آتش سوزی محدود در موتورخانه با همکاری پرسنل شناور، بالافاصله کنترل شد .

به گفته عفیفی پور،  ۸۵ مسافر شناور مضطر دقایقی پس از اعلام اضطرار، در سلامت کامل به بندر شهید حقانی منتقل و شناور سپهر دریا نیز با رعایت مباحث ایمنی به این بندر یدک شد .

یکی از مسافران شناور «سپهردریا» گفت: در ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه امشب شناور مسافری «سپهر دریا» در نزدیکی شهر بندرعباس دچار حادثه شد .

حسام الدین انصاریان  در مورد وقوع حادثه در شناور مسافری « سپهر دریا» بیان داشت: ساعت ۱۹ و ۵۰ دقیقه شناور «سپهر دریا» از مبدا قشم به سمت بندرعباس حرکت کرد. این شناور در نزدیکی کشتی سوخته قدیم تقریبا ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه شب دچار حادثه شد .

وی در تشریح این حادثه عنوان کرد: به علت نامعلومی موتورخانه دچار آتش سوزی شد که بلافاصله توسط خدمه شناور مسافری آتش سوزی مهار و اطفا شد اما موتور از مدار خارج و امکان ادامه مسیر با شناور سپهر دریا نبود .

انصاریان خاطرنشان کرد: پس از اعلام حادثه توسط ناخدا به مرکز کنترل تردد شناوری بندر شهید حقانی ظرف مدت ۵ دقیقه ۲ شناور ناجی در محل حضور یافتند و ۳ شناور مسافری خالی هم جهت جابجایی مسافران در محل حادثه حضور یافتند .

این مسافر شناور بیان داشت: دو نفر از مسافران دچار دریازدگی و دو نفر هم به دلیل استرس حالشان بد است که پزشک یار همراه شناور ناجی به شناور حادثه دیده منتقل شد. در حال حاضر شناور توسط شناور یدک کش به بندر شهید حقانی در حال انتقال است .

همچنین روابط عمومی بنادر و دریانوردی قشم اعلام کرد: شناور مسافری سپهر دریا در ساعت ۱۹:۵۰ همراه با ۸۰ نفر مسافر از بندر شهید ذاکری قشم به سمت بندر شهید حقانی بندرعباس حرکت نمود که در سه مایلی مقصد، با توجه به نقص فنی، اعلام اضطرار توسط فرمانده شناور دریافت گردید که بلافاصله شناورهای ناجی ۱۲ و ۱۶ و همچنین همیار ناجی همراه با شناورهای مسافری جمشید ۲ و سلخ ۴ برای کمک رسانی به موقعیت اعزام گردیدند .

با یدک شدن شناور مضطر توسط شناور جمشید ۲ و همکاری مابقی شناورهای کمکی، شناور سپهر دریا همراه با مسافران در صحت و سلامت در ساعت ۲۱:۳۵ به بندر شهید حقانی رسیدند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2960
تاریخ :1397/01/27 ساعت 08:59:21
تعداد بازدید: 82
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی