گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3408
تاریخ :1399/03/10 ساعت 13:38:26
تعداد بازدید: 478
الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس/ کمربند امنیت خلیج فارس محکم تر می شود
email pdf word plus minus reset color
آيين الحاق بيش از 100 فروند شناور در کلاسهاي مختلف به توانمندي هاي نيروي دريايي سپاه ، با حضور فرمانده کل سپاه و وزير دفاع در بندرعباس آغاز شد.

عکس اصلی خبر

آيين الحاق بيش از  100 فروند شناور در کلاس هاي مختلف به توانمندي هاي نيروي دريايي سپاه با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسين سلامي فرمانده کل سپاه، امير حاتمي وزير دفاع، دريادار پاسدار عليرضا تنگسيري فرمانده نيروي دريايي سپاه ، استاندار هرمزگان و جمعي از فرماندهان و مسئولين در بندرعباس آغاز شد.

شناورهاي الحاقي در کلاس هاي متنوع اعم از عاشورا ، طارق و ذوالفقار بوده که توسط  متخصصان داخلي در شرکت هاي دانش بنيان سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع و مراکز تخصصي فني نيروي دريايي سپاه توليد و بهينه سازي شده اند.

اين شناورها با قابليت هيدرو ديناميکي بسيار مطلوب، سرعت زياد، قابليت مانور مناسب، سطح مقطع راداري بسيار کم و قدرت آفندي بالا تاثير بسزايي در ارتقاي توان رزمي نيروي دريايي سپاه در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز دارد.

حضور در آبهاي آزاد را با طراحي ساخت و توليد انواع شناورهاي سطحي افزايش خواهيم داد

وزير دفاع در اين مراسم گفت: شناورهاي تحويل داده شده به سپاه پاسداران با همت متخصصين سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح طراحي و توليد شده است.

امير سرتيپ امير حاتمي با اشاره به تحويل ناوشکن دماوند به موشک انداز سپر و انواع زيردرياييهاي سبک و نيمه سنگين از جمله غدير و فاتح به نيروهاي مسلح و همچنين تحويل شناورهاي گشتي جستجو و نجات به نيروي انتظامي تصريح کرد: امروز با طراحي ساخت توليد و تحويل شناورهاي تندروي هجومي و رزمي نيروي دريايي سپاه پاسداران کمربند امنيت خليج فارس و به ويژه تنگه حياتي هرمز محکمتر خواهد شد.

وي افزود: به طور حتم در سال جهش توليد و با تبعيت از فرمان مقام معظم رهبري  مبني بر اينکه قدرت و توانايي نيروي دريايي جمهوري اسلامي بايد در شان و تراز نظام اسلامي و تاريخ اين کشور باشد، حضور در آبهاي آزاد را با طراحي ساخت و توليد انواع شناورهاي سطحي، افزايش خواهيم داد و به طور کل کشور شاهد افزايش ميزان توليد در حوزههاي مختلف رزم زميني  دريايي و هوايي  الکترونيک و هوافضا خواهيم بود

وزير دفاع، شناورهاي تحويل شده به نيروي سپاه پاسداران را در کلاس عاشورا ذوالفقار حيدر و غيره دانست و عنوان کرد: اين شناورها با همت متخصصين سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح طراحي و توليد شده است و از قابليت هاي پيشرفته و بسيار خوبي در حوزه رزم دريايي برخوردار است که از جمله آن مي توان به هوشمندي، رادارگريزي، تحرک بالا و مانور پذيري اشاره کرد.

وي ادامه داد: بيش از 80 درصد تجهيزات رزمي که در اين شناورها ساخته شده است داخلي بوده و تمامي سيستم هاي هدايت فلاح مخابرات رادارها و سيستم کنترل مانيتورينگ و پردازشگر شناورهاي سازمانهاي صنعتي وزارت دفاع است.

امير سرتيپ حاتمي با اشاره به وجود آبراههاي مهم در جغرافيايي جمهوري اسلامي ايران، خاطرنشان کرد: ايران با 5 هزار کيلومتر مرز آبي سواحل و ذخاير متعدد دريايي در کنار ذخاير قابل توجه و عظيم نفت و گاز در عمق دريا ها همواره کانون توجه قدرت ها بوده و خواهد بود.

وي در بيان اهميت خليج فارس به عنوان يک مکان اقتدار آفرين براي ايران اسلامي، اظهار کرد: اين خليج محل اتصال کشورهاي جنوب غربي آسيا به شمار مي رود که به آن موقعيت ژئوپلتيکي خاصي بخشيده است خليج فارس به عنوان بزرگترين و مهمترين مرکز ارتباطي ميان سه قاره با وجود منابع غني و ارتباط اين خليج با مناطق آبي بزرگ جهان سبب شده تا اين منطقه يکي از مناطق مهم راهبردي دنيا قلمداد شود.

به گزارش ايسنا، مراسم تحويل دهي شناورهاي تندروي هجومي رزمي از نوع عاشورا ذوالفقار حيدر به نيروي دريايي سپاه پاسداران با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسين سلامي فرمانده کل سپاه پاسداران فرمانده نيروي دريايي سپاه و امير دريادار رستگاري رئيس سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع در بندرعباس برگزار شد.

بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است

فرمانده کل سپاه نيز گفت: در شرايط آشفتگي سياسي آمريکا و صهيونيستها، ما شاهد انتخاباتي با شکوه در کشورمان و پس از آن افتتاح يک مجلس انقلابي هستيم که درمسير ولايت قدم برميدارد و سپاه نيز حامي و مقوم آن است.

سردار حسين سلامي اظهار کرد: آنچه که امروز در نيروي دريايي و در قالب الحاق شناورهاي جديد برگزار ميشود، جلوه کوچکي از اثر شکوهمندي جهش توليد در قدرت دفاع دريايي نظام جمهوري اسلامي ايران است. امروز ساحل خليج فارس شاهد جشن ميلاد يک قدرت جديد است.

وي بيان کرد: نقشه راه ما قوي شدن است و ما راه خود را با تدابير حکيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي يافتهايم. قوي شدن منطق و آرمان و هدف و برنامه ما است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ارکان قويشدن و معادله حاکم بر آن در دنيا، تصريح کرد: اراده استفاده از قدرت براي درهم شکستن اراده دشمن، حکمت بکارگيري قدرت بر پايه منطق، تدبير و قاعده و قدرت به عنوان نمادي برجسته از فيزيک اقتدار آفرين يک ملت از ارکان قدرت است اما در بسياري از کشورها که صاحب قدرت بزرگ هستند، حکمت بکارگيري قدرت ضعيف است و نمونه آن را در وجود دولت آمريکا ميبينيم که با وجود سازههاي گسترده مادي اما فافد حکمت است و هرچه قدرت بيشتري به کار ميگيرند، شکستهاي بيشتري را متقبل ميشوند.

سردار سلامي با اشاره به ترکيب موزون اراده و قدرت در نظام جمهوري اسلامي ايران و ظهور يافتن توانايي دروني و ايمان حقيقي در کنار خلاقيت و خودباوري در کشورمان، خاطرنشان کرد: ما بارها در ميدان عمل نشان دادهايم که در برابر هيچ دشمني کرنش نخواهيم کرد.

وي عنوان داشت: ما صاحب ارادهايم و پيش ميرويم و پيشروي ما عين دفاعي بودن و منطق و عمل ماست. دفاع به معناي انفعال نيست چرا که دفاع ما راهبردي اما تاکتيک ما تهاجمي است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: عرصه مواجهه ما با دشمنان، عرصه تجلي تدابير حکيمانه رهبري گرانقدر ما است و استحکام قدرت دروني اين ملت براي تعقيب دشمنان در اراده قواي مسلح کشورمان قرار دارد.

سردار سلامي با بيان اينکه امروز نه تنها با توليد قدرت در سپاه مواجهايم بلکه شاهد تولد قدرت نيز هستيم، افزود: توليد قدرت به معناي تکثير آن چيزي است که در اختيار ما است اما تولد قدرت به معناي زايش و نو شدن و ايجاد ارايههاي متنوعي از قدرت است که به هم پيوسته و متنوع بوده و ما اين قدرت را تا رسيدن به سطح اطمينانبخشي از توان بازدارندگي تا رسيدن به نقطه اطمينانبخشي از تعقيب و دفاع از کشور ادامه خواهيم داد.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود با بيان اينکه امروز در شرايط سخت جهان که قدرتها در برابر پديده کرونا نتوانستند نمايش آبرومندانهاي نشان دهند، خاطرنشان کرد: ملت ايران هم قدرت ميسازد و هم بيماري را مهار ميکند و در دنيا با آرامش خويش، مجلس يازدهم را با شور و نشاط انقلابي خود آغاز ميکند جلوههاي باشکوهي از قدرت خويش را نشان ميدهد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز شاهد يک شکوه جديد در توليد قدرت دفاعي هستيم که نشانه شرف، فخر، مباهات و کرامت ملت ايران است و اين توفيق بزرگ امروز در الحاق 120 فروند شناور رزمي به نيروي دريايي سپاه نشانگر شکست حصار تحريم است.

سردار سلامي افزود: دفاع دريايي ما متکي به مرداني آسماني است که با سينههاي خود، سينه امواج را ميشکافند و اين اصل و جوهره قدرت نيروي دريايي ماست که به ثمر نشسته است.

وي با بيان اينکه قدرت دفاعي ما اجزاي پيدا و پنهان فراواني دارد، تصريح کرد: بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است و دشمنان روزي اين قدرت را خواهند ديد که نگاه بدي به اين کشور داشته باشند. آن روز از زيرسطح و سطح و آسمان چنان آتشي بر آنها فرا خواهد رسيد که ميدان جهنمي براي آنان خواهد شد.

سردار سلامي همچنين در بخش مهمي از اظهارات خود با تاکيد بر اعتماد به نفس بالاي ملت و قواي مسلح کشورمان، گفت: حرفهاي ما با عمل هيچ فاصلهاي ندارد و آنچه ميگوييم را عمل ميکنيم و هيچ وعدهاي را نخواهيم داد که به آن عمل نکنيم.

وي در همين زمينه به افتتاح مجلس انقلابي کشورمان با پيام رهبر معظم انقلاب اشاره و آغاز بکار با نشاط اين مجلس در اوج آشفتگي سياسي رژيم صهيونيستي و آمريکا را نشانه حرکت رو به جلوي ملت ايران برشمرد و عنوان کرد: مجلس ما در مسير ولايت قدم بر ميدارد و با نشاط انقلابي، شور، شعور و روحيه استکباري پيش خواهد رفت و ما حامي آن هستيم.

فرمانده کل سپاه در پايان گفت: ما پيشمرگ و فدايي ملت ايران براي امنيت و آرامش و عزت مردم هستيم و هرگز اجازه نخواهيم داد هيچ دشمني بر سرنوشت مردم ما تسلط پيدا کند.

ويژگيهاي شناورهاي «شهيد سليماني» و «ابومهدي المهندس» از زبان دريادار تنگسيري

سردار عليرضا تنگسيري پيش از ظهر امروز در حاشيه آيين الحاق 112 شناور تندروي جديد و تهاجمي به نيروي دريايي سپاه در گفتوگو با خبرنگار فارس، در بندرعباس اظهار کرد: شناور بزرگ نظامي شهيد حاج قاسم سليماني در نيروي دريايي سپاه طراحي شده است که بزودي عمليات ساخت آن آغاز خواهد شد.

وي گفت: اين شناور به طول 65 متر و با قابليت حمل بالگرد خواهد بود که طراحي ويژه آن در زمان کوتاهي نهايي شده است.

فرمانده نيروي دريايي سپاه با بيان اين که انواع مختلفي از سلاحها و تجهيزات مدرن ساخت داخل براي نصب و بکارگيري بر روي اين شناور در نظر گرفته شده است که بزودي ساخت آن را آغاز خواهيم کرد، عنوان داشت: تنوعي از امکانات شليک موشکهاي سطحي و هوايي نيز در اين شناور در نظر گرفته شده است.سردار تنگسيري عنوان داشت: شناور رزمي شهيد ابومهدي المهندس نيز طراحي شده و کار ساخت آن را نيز در يکي از کارخانجات مردمي نيروي دريايي سپاه بزودي آغاز ميکنيم.وي عنوان داشت: توانايي ساخت انواع قايقهاي پرنده هم در بخش بدنه و هم در بخش موتوري و بازسازي غواصبرها از صفر تا 100 در نيروي دريايي سپاه فراهم شده است و در ديگر بخشها نيز در حال همکاريهاي مشترک در حوزه صنايع دفاعي هستيم.

سردار تنگسيري در مورد کلاس شناور شهيد سليماني نيز گفت: اين شناور بزرگتر از شناور شهيد ناظري خواهد بود و تنوع بيشتري از تجهيزات را بر روي آن شاهد خواهيم بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3408
تاریخ :1399/03/10 ساعت 13:38:26
تعداد بازدید: 478
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی