گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:08:25
تعداد بازدید: 37
برنامه اشتغال فراگير در شهرستان بشاگرد تدوين شود
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال در شهرستان بشاگرد، خواستار تدوين برنامه اشتغال فراگير بشاگرد با استفاده از ظرفیت های دستگاه هایي همچون فنی و حرفه ای، صنایع دستی و جهاد کشاورزی شد.

عکس اصلی خبر

فریدون همتی در نشست تامین آب شرب، تولید محصولات کشاورزی و اشتغال شهرستان بشاگرد با تاکید بر تسریع بخشیدن به اقدامات در حال اجرا در شهرستان بشاگرد، عنوان كرد: باید حتی از یک وجب خاک بشاگرد که ظرفیت کاشت یک درخت در آن وجود دارد نیز استفاده شود تا زمینه اشتغال و تثبيت جمعیت در آن شهرستان فراهم شود.

وی اضافه کرد: باید از تمامي استعدادهای طبیعی که در بشاگرد وجود دارد به منظور تقویت بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال در آن شهرستان استفاده شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه حضور مردم بشاگرد نقش اساسي در تامين امنيت اين منطقه از كشورمان دارد و قدردان تمامي مردم بشاگرد هستيم، افزود: باید از تمامي ظرفيت ها براي ايجاد اشتغال در اين شهرستان بهره گرفت.

همتی همچنین وظایفی به منظور تسریع در روند آبرسانی و زیر کشت بردن اراضی این شهرستان برای مدیران کل حاضر در جلسه تعيين کرد و بیان داشت: به منظور تامین آب کشاورزی منطقه بشاگرد و زیر کشت بردن 200 هکتار اراضی در اين شهرستان، سازمان جهاد کشاورزی اقدامات لازم برای بازسازی و مرمت 25 چشمه این منطقه را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شرکت آب منطقه ای استان نیز مطالعات لازم به منظور انتقال شش میلیون متر مکعب آب از سد جگین به بشاگرد از طریق خط لوله، آماده و ظرف مدت یک هفته اين طرح را ارائه نماید.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال در شهرستان بشاگرد از مدیر کل امور روستایی استانداری خواست که برنامه اشتغال فراگير بشاگرد را با استفاده از ظرفیت های دستگاه هایي همچون فنی و حرفه ای، صنایع دستی و جهاد کشاورزی، به نحوی تدوين کند که زنجیره نسبتا کاملی از تولید تا فروش را مد نظر قرار دهد.

همتی با اشاره به نیاز منطقه بشاگرد به احداث سدهای کوچک و بندهای آبخیزداری، گفت: باید ظرفیت احداث سدهای کوچک بالای یک میلیون متر مکعب در بشاگرد شناسايی و اقدامات لازم در این عرصه انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین اقدامات لازم به منظور احداث 15 بند آبخیزداری که اداره کل منابع طبیعی مطالعات آن را انجام داده است، اجرایی شود تا بتوان آب تعدادی از روستاهای بشاگرد را تامین کرد.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان تشکیل کمیته و کارگروه به منظور پیگیری مسائل بشاگرد را ضروری دانست و گفت: باید کمیته ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري و با حضور مديران ادارات جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، منابع طبیعی و آبخیزداری و آب و فاضلاب روستایی استان برای بررسی مسائل منطقه بشاگرد تشکیل شود.

وی به اجرای کامل طرح آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران و ۵۵ روستای بشاگرد اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح نیز که قرار بود طی سه سال اجرايي شود، با تامین اعتبار تا اردیبهشت سال آینده توسط آب و فاضلاب روستایی استان آماده بهره برداری مي شود.

همتی همچنین به انتقال آب به چهار هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان جاسک از طریق سد جگین اشاره كرد و بیان داشت: تا سال زراعي امسال باید چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان جاسک با آبرسانی از سد جگین زیر کشت قرار گیرد.

پس از سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بشاگرد و بازدید از منطقه و گفتگو با اهالی روستاهای بشاگرد، جلساتي به منظور رفع مشکلات این منطقه در استانداری هرمزگان و به ریاست دکتر همتی استاندار هرمزگان تشکیل شد.

جلسه تامین آب شرب، تولید محصولات کشاورزی و اشتغال شهرستان بشاگرد نيز به ریاست استاندار هرمزگان و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري هرمزگان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداري هرمزگان و مدیران کل آب منطقه ای، آب و فاضلاب روستایی، منابع طبیعی و آبخیزداری، امور روستایی استانداري هرمزگان و معاون سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

استاندار هرمزگان از ابتداي حضور در اين استان تاکنون سفرهای متعددی به شهرستان هاي استان داشته که در این سفرها ضمن بازديد از ظرفیت های گوناگون مناطق، مسائل و مشکلات مردم استان را مورد بررسي قرار داده و پس از آن جلسات متعددی به منظور رفع مسائل و مشکلات هر شهرستان و استفاده از ظرفیت های آنها به رياست استاندار هرمزگان برگزار شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2978
تاریخ :1397/02/26 ساعت 10:08:25
تعداد بازدید: 37
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی