گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3446
تاریخ :1399/05/06 ساعت 11:07:19
تعداد بازدید: 181
واکنش رئیس شورای شهر بندرعباس به اتفاقات اخیر: دادگستری سر منشاء فساد را پیدا کند
email pdf word plus minus reset color
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اوضاع اسفناک امروز شهر و شهرداری بندرعباس نتیجه لجاجت و پافشاری بر تصمیمات نادرست و انتصابات ناصواب و نشنیدن خیرخواهی آشکار و پنهان مشفقان دلسوز است.

عکس اصلی خبر

فاطمه جراره دیروز در نطق پیش از دستور یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای این شهر به اتفاقات اخیر در شهرداری بندرعباس اشاره کرد و گفت: اوضاع اسفناک امروز شهر و شهرداری بندرعباس نتیجه لجاجت و پافشاری بر تصمیمات نادرست و انتصابات ناصواب و نشنیدن خیرخواهی آشکار و پنهان مشفقان دلسوز بوده است؟ ومردم تحمل شنیدن اتهام فساد در سطوح بالای شهرداری را ندارند .

وی با بیان اینکه این روزها خبرهای جانفشانی‌ کادر درمان از یک سو و فشارهای سنگین اقتصادی تحمیل شده بر خانوارهای ایرانی از سوی دیگر  بعضی را به خطا نیاندازد که حنجره های پاک دیگر رمقی برای افشای موریانه‌های فساد و لانه‌های تباهی ندارند، اظهار کرد: آنان که خنجرهای طمع را از پشت و پهلو در پیکر مردم مظلوم بندرعباس فرو می‌کنند بدانند،  نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر بندرعباس تا  آخرین نفس در مقابل وجود بی مقدار همه آنها خواهند ایستاد و نخواهند گذاشت بیش از این منافع مردم خرج مطامع ننگین آقایان و آقازادگان شود .

جراره با اشاره به اینکه آقای شهردار خبر دستگیری مدیران ارشد شهرداری را شنیده اید، اضافه کرد:  آیا ایشان را با اراده ی خود منصوب کردید یا دیگری از بیرون شهرداری چنین خبطی را بر شما تحمیل و بر بقای آنها اصرار کرده است؟ آیا گمان نمی‌کنید باید با سری افکنده و چشمانی خجل از مردم نجیب بندرعباس عذرخواهی کنید و غده‌های خفه کننده فساد رسیده به حلقوم شهرداری را با دست خود بیرون بکشید؟

وی ادامه داد: آقای شهردار جز این است که اوضاع اسفناک امروز شهر و شهرداری بندرعباس نتیجه لجاجت و پافشاری بر تصمیمات نادرست و انتصابات ناصواب و نشنیدن خیرخواهی آشکار و پنهان مشفقان دلسوز بوده است؟ پاسخ خود در آن روز که تذکرنامه سازمان بازرسی در باب ورود مدیران شهرداری به کارهایی که نباید، در همین صحن شورا خوانده شد را بخاطر دارید؟

جراره اضافه کرد: مردم از منتخبان خود می‌پرسند که مگر شهرداری بندرعباس چند منطقه دارد که کشف فسادِ مدیریت ارشد در دو منطقه توسط دستگاه‌های ذی ربط، منجر به تغییرات گسترده شده‌است؟ اگر شهردار در جریان تخلفات بوده  وااسفا، اگر در جریان نبوده اید وامصیبتا و اگر در جریان بوده‌اید و تمایل به برخورد داشته‌اید اما دیگری به شما اجازه اقدام نمی‌داده که که وااسفا و وامصیبتا !

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: انگیزه‌های پرسنل توانمند و با تجربه شهرداری را با وارد کردن مدیرانی کشتید که چنین تباهی‌هایی را آفریده‌اند و اکنون در شهرداری این پرسش شنیده می‌شود که اگر هدف، رسیدن به چنین نتیجه‌ای بود چه نیازی به آوردن مدیر از جای دیگر؟ این سطح از خرابکاری را که همه می‌توانند !

وی خطاب به رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، دادستان بندرعباس و دستگاه‌های نظارت، عنوان کرد: اکنون که همت گمارده‌اید و پیگیری و نظارت‌هایتان را با دقت بیشتر و فاصله نزدیک‌تر از درون شهرداری انجام می‌دهید امید است که طبق آیه ۱۲ سوره مبارکه توبه سرمنشأ و رأس فساد را پیدا و با آن برخورد جدی و شدید کنید .

جراره با اشاره به اینکه گمان نکنید اینان که هم اکنون متهم هستند، حلقه انتهای فسادند که این برداشت فقط به تغییر مهره‌ها و نه تغییر روشها خواهد انجامید، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که مبارزه با فساد، فریادها و نعره ها در پیش دارد. نه از سِمت کسی بهراسید و نه از نعره هایی که به گوشتان می رسد. در مبارزه با فساد، حتی اینکه پدر کسی بار انقلاب را به دوش می‌کشیده شما را نفریبد که پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد .

وی با بیان اینکه اینکه کسی شغلش پیشگیری از فساد در یک دستگاه است شما را نفریبد که بسا گرگ‌هایی در لباس چوپانند، اظهار کرد: مدیران و همکارانم در شهرداری، در پاکدستی و سلامت اغلب شما شکی نیست اما خطاب به آن معدود افرادی که خود را در بین پاکان پنهان نکرده‌اند با جدیت می‌گویم که تا فرصت دارید این رویه را تغییر دهید و سرنوشت دستگیرشدگان در چنگال قانون را مایه عبرت کنید و ببینید چگونه کارفرمایان فساد به سادگی از آنان برائت جستند و دامن خود را از آن لجنزار بیرون کشیدند و عمل آنان را اقدامی «خودسرانه» نامگذاری کردند .

جراره خطاب به همکارانش در شورای اسلامی شهر بندرعباس، افزود: فرصت‌ها زودتر از حرکت ابرها می گذرد و ما علاوه بر پیشگاه مردم، بزودی در پیشگاه خداوند، پاسخگو  و حاضر خواهیم بود. ما می‌توانیم دست در دست هم بنیاد فساد را بکنیم و ریشه آن را بخشکانیم .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: از اختیاراتی که قانون در پیش پای ما و اعتمادی که ملت در پس ما قرار داده‌اند نهایت بهره را ببریم و باری که پذیرش این مسئولیت بر دوشمان گذاشته است را به منزل مقصود برسانیم .

جراره با بیان اینکه وضعیت امروز شهرداری برازنده بندرعباس نیست، تصریح کرد: حقوق و بیمه طیف زیادی از کارمندان و کارگران عقب مانده است، کوهی از تعهدات بر زمین مانده و بازپرداخت مطالبات پیمانکاران با تبعیض‌های شرم‌آور انجام می‌شود و موضوعات فراوان دیگری اداره شهر را به ابتذال کشانده که می‌دانید و می‌دانیم .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3446
تاریخ :1399/05/06 ساعت 11:07:19
تعداد بازدید: 181
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی