گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3074
تاریخ :1397/08/09 ساعت 09:11:29
تعداد بازدید: 26
آفتي به نام جلسات مکرر
email pdf word plus minus reset color
شرکت در جلسات متعدد از جمله موضوعاتي است که در عرصه مديريت هم فرصت و هم تهديد محسوب مي شود. حضور در جلسات اگر به جا، مرتبط و به اندازه باشد، نتيجه بخش است اما اگر تعداد جلسات به اندازه اي شد که تمرکز و وقت مدير و ساير کارکنان را ضايع سازد و نتواند به پيشبرد بهتر امور کمک کند، خسارتي است که بايد از وقوع آن جلوگيري کرد.

عکس اصلی خبر

      محمدباقر کشفي ـ مشاور عالي و رئيس
 گروه مشاوران استاندار هرمزگان

شرکت زياد در جلسات يا جلسه زدگي، فرصت با خود انديشيدن، فکر کردن، خلاقيت و نوآوري را از مدير مي گيرد و اين امر بايد همانند ساير امور مديريتي به اندازه نياز و ضرورت باشد.

حضور در جلسات براي مديران به منظور درک مشترک از مسير، هدف، دستيابي به راهکارها و هماهنگي ميان نيروهاي مجموعه لازم و مناسب است، اما زماني که حجم گسترده اي از زمان يک مدير معطوف به شرکت در جلسات شود، اثرگذاري و خاصيت آن جلسات کاهش خواهد يافت و در نهايت کمي گرايي و اتخاذ تصميمات دور از واقعيت هاي جاري را در پي خواهد داشت.

از جمله آفاتي که حجم بالاي جلسات به همراه دارد، اين است که اجرايي و عملياتي شدن تصميمات بسيار زيادي که در اين جلسات گرفته مي شود، بسيار سخت خواهد شد و اين تصميمات در هاله اي از ابهام باقي مي مانند.

در اين صورت خروجي جلسات تصميمات بي اثري است که موجب هدر رفتن فرصت ها، امکانات و منابع مي شود.

مديران بايد به شکلي برنامه ريزي کنند که حضور آنها در جلسات به اندازه و مفيد باشد و از دل اين جلسات راهکارها و برنامه هاي موثر و خوبي براي رسيدن به اهداف بيرون آيد.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3074
تاریخ :1397/08/09 ساعت 09:11:29
تعداد بازدید: 26
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی