گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3449
تاریخ :1399/05/09 ساعت 09:10:54
تعداد بازدید: 122
تولد ۶۸۹ کودک در قشم
email pdf word plus minus reset color
بهار امسال ۶۸۹ کودک در قشم متولد شدند و ۱۴۹ ازدواج در این شهرستان به ثبت رسید.

عکس اصلی خبر

رییس ثبت احوال قشم افزود: همچنین ۱۶۶ مورد فوت در چهارماه امسال ثبت شده است که در همسنجی با سال گذشته تقریبا ثابت مانده است.علی اکبر قربانی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری تعداد یکهزار و ۲۵۹ نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کردند.وی تصریح کرد: کارت‌های ملی قبلی از نظر قانونی منقضی است و مردم برای انجام امور خود باید نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند .

رییس ثبت احوال قشم در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل وجود برخی محدودیت‌ها در تولید کارت هوشمند ملی، ر روند صدور آن با تاخیر مواجه است.وی ادامه داد: البته مردم پس از ثبت نام می‌توانند جهت انجام امور خود از ثبت احوال استعلام بگیرند .

قربانی اظهار کرد: با بومی شدن تولید کارت خام هوشمند، کارت‌های هوشمند ملی که در سال ۱۳۹۷ ثبت نام کرده اند صادر شده است و دیگر نیازی به واردات در این زمینه احساس نمی‌شود .

وی در ادامه گفت: تعویض شناسنامه‌های مستعمل و قدیمی در حال انجام است اما این امر با وجود کارت ملی هوشمند اجباری نیست .

رییس ثبت احوال قشم افزود: با توجه به لزوم ارایه شناسنامه عکس‌دار برای انجام امور اداری افراد، متولدان مرداد ۸۴ و قبل از آن باید برای عکس‌دار کردن شناسنامه خود اقدام کنند.قربانی در پایان تصریح کرد: همچون سنوات قبل، همکاران ما در دفاتر پیشخوان دولت آمادگی دارند تا برای عکس دار کردن شناسنامه نوجوانان به مدارس مراجعه کنند.شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3449
تاریخ :1399/05/09 ساعت 09:10:54
تعداد بازدید: 122
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی