گروه: حوادث
شماره روزنامه:2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:20:02
تعداد بازدید: 109
خطر بازگشت بیماری فلج اطفال به هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن از انجام عملیات تکمیلی فلج اطفال ۱۸ تا ۲۰ فروردین ماه و واکسیناسیون یک میلیون و یکصد هزار کودک خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، سید محسن زهرایی از انجام عملیات واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در تاریخ  ۱۸ تا ۲۰ فروردین خبر داد و گفت: نوبت دوم عملیات ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال با استفاده از واکسن خوراکی فلج اطفال از ساعت ۸ صبح روز ۱۸ فروردین  تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ در سراسر کشور انجام می شود و نزدیک به یک میلیون و یکصد هزار کودک زیر ۵ سال صرف نظر از کامل بودن سابقه ایمن سازی، در طی این هفته مجدد واکسینه می شوند.  وی افزود: نوبت اول این عملیات در مناطق جنوبی کشور در تاریخ ۸- ۵ اسفند ۱۳۹۶ با پوشش کامل انجام شد.

رییس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن خاطرنشان کرد: بیشترین خطر بازگشت بیماری فلج اطفال در استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان است لذا در تمام مناطق شهری و روستایی این استان ها (مناطق تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی هرمزگان، جیرفت، بم، ایرانشهر، زاهدان و زابل) عملیات خانه به خانه انجام می شود و در سایر شهرستان ها، عملیات فقط در مناطق پرخطر تعیین شده انجام می شود.

زهرایی شاخص‌های تعیین مناطق پرخطر را کلیه مهاجرین خارجی که در اردوگاه ها و یا خارج از اردوگاه ها اقامت دارند، کلیه خانوارهای ساکن در کلنی ها  و محل تجمع عمده مهاجرین خارجی، کلیه نقاط (شهرستان – شهرک – کلنی و .....) که به تشخیص معاونین بهداشت پوشش OPV ۳  کمتر از ۹۵ درصد دارند، کلیه مناطق تحت پوشش تیم های سیار، کلیه کودکان زیر ۵ سالی که احتمالاً همراه مادران خود در زندان ها اقامت دارند، اعلام کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 2956
تاریخ :1397/01/18 ساعت 09:20:02
تعداد بازدید: 109
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی