گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 10:19:48
تعداد بازدید: 32
«برگ جان» فيلم برتر جشنواره توسعه گردشگري چين شد
email pdf word plus minus reset color
هنروتجربه: فيلم سينمايي «برگ جان» به کارگرداني ابراهيم مختاري در هفته هنرهاي تلويزيوني و فيلمهاي ترغيب كننده گردشگري آسيا در شهر «تاي ژو» در کشور چين روي پرده رفت و جزو آثار برتر اين رويداد هنري پذيرفته شد.

عکس اصلی خبر

ابراهيم مختاري کارگردان فيلم در آيين اختتاميه اين جشنواره در سخناني تاريخچه سينما و صنعت فيلمسازي ايران را براي مخاطبان چيني و همچنين فيلمسازان ساير کشورها تشريح کرد.

فيلم سينمايي «برگ جان» که پيش از اين  در گروه هنروتجربه اکران شد، در جديدترين حضور بينالمللي خود به نمايندگي از سينماي ايران  در هفته هنرهاي تلويزيوني و فيلمهاي ترغيب كننده گردشگري آسيا 2018 در شهر ساحلي «تاي ژو» در استان ژجيانگ شرقي در کشور چين به نمايش درآمد. «تاي ژو» يکي از بهترين نقاط فيلمبرداري در کشور چين است که در سالهاي اخير، در اين شهر، صدها اثر سينمايي و تلويزيوني ساخته شده است.

هفته هنرهاي تلويزيوني و فيلمهاي گردشگري آسيا توسط انجمن هنرمندان تلويزيون چين، اداره مطبوعات، انتشارات، راديو، فيلم و تلويزيون کشور چين و با هدف توسعه صنعت گردشگري و صنايع محلي ترويج و همچنين تبادل گردشگري و فرهنگي در صنايع فيلم و گردشگري در سراسر کشورهاي آسيايي تأسيس شده است.

 اين دوره با بيش از 1200 فيلم سينمايي و تلويزيوني و همچنين با حضور 400 ميهمان از 23 کشور جهان از جمله؛ ايران، آمريکا، فرانسه، روسيه، ژاپن، چين، ارمنستان، گرجستان، استراليا، مالزي، قزاقستان، فرانسه، هندوستان، سنگاپور، امارات، ازبکستان، ترکيه، تايلند، اسپانيا و … و با برپايي انجمنها، سمپوزيومها و نمايشگاههاي مختلف گردشگري از هفتم مرداد آغاز شده و دهم مرداد به پايان مي‏ رسد.

«برگ جان» در آخرين نمايش خارجي خود، با حضور فردريک يگر رئيس انجمن منتقدان آلمان در روز شنبه 12 خرداد ماه امسال  در سينماي هاکشه هوفه در نخستين دوره جشنواره فيلمهاي ايراني در شهر برلين روي پرده رفت.

فيلم سينمايي «برگ جان» که سعيد پورصميمي، مهدي احمدي و مريم مقدم در آن به ايفاي نقش ميپردازند؛تاکنون در جشنوارههاي بينالمللي متعددي حضور يافته و جوايزي چون  جايزه «اينالکو» INALCO ؛ مؤسسه ملي زبان و تمدن شرقي را از طرف هيات داوران «چهرههاي سينماي معاصر آسيا» در بيست و چهارمين دوره جشنواره فيلمهاي آسيايي «وزول» Vesoul در کشور فرانسه دريافت کرده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 10:19:48
تعداد بازدید: 32
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی