گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:07:09
تعداد بازدید: 22
پلیس خواستار همراهی شورای ترافیک برای افزایش ایمنی در خیابان ها شد
email pdf word plus minus reset color
" به دلیل حجم بالای ترددها کنترل ترافیک باید هوشمند شود، بیشترین تخلفات حادثه ساز از سوی راکبین موتورسیکلت است؛در شهر بندرعباس بیشترین آمار تصادفات را داشته ایم".

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

سرهنگ صالح پور ضمن عنوان کردن این مطلب از برگزاری مراسم تجلیل از طلایه داران(رانندگان نمونه) در هفته نیروی انتظامی خبر داد و در رابطه با دوربین های کنترل ترافیک افزود: در رابطه با این موضوع شورای ترافیک استان طی مصوبه ای به ما اجازه داد که نظارت ها را افزایش دهیم، همچنین شهرداری ها را ملزم کرد دوربین هایی که در اختیار دارند را بدون واسطه به پلیس راهنمایی و رانندگی واگذار کنند.

وی در خصوص احداث پل عابر پیاده رو به روی اسکله حقانی گفت:به دلیل حساسیت موضوع و تردد بالای عابرین پیاده و وجود بازار در این محدوده خواهان ساخت پل هستیم اما برخی از اعضای شورای ترافیک همراهی نمی کنند.

فرمانده راهور استان هرمزگان اظهار داشت: بیشترین آمار تصادفات مربوط به شهرستان های بندرعباس،قشم، میناب و رودان است و کمترین آن متعلق به ابوموسی می باشد همچنین موتور سواران نیز به دلیل عدم رعایت سرعت مجاز و عدم توجه به علائم راهنمایی و رانندگی بیشترین حادثه ها را منجر شده اند.

صالح پور در خصوص مجوز دادن به موتورسیکلت های سنگین گفت: ما به موتورهای با حجم بالای 250 سی سی مجوز نمی دهیم و اگر خارج از چهارچوب وارداتی صورت گیرد به منزله قاچاق است و متخلفین به مراجع ذی صلاح معرفی می شوند.

وی در رابطه با حذف خیابان های انگلیسی گفت: سعی می کنیم مشکلاتی که در گذشته بود رفع شود.

این مقام مسئول به  معیشت نیروهای راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و اظهار داشت: در این خصوص نیز سعی شده است با توجه به سختی کار به راحتی آن ها نیز توجه شود و با تدابیری که فرماندهی انتظامی استان اندیشیده است در حال ساخت استخر، سالن ورزشی و چمن مصنوعی هستیم.

وی ادامه داد: سفرهای زیارتی و کلاس های مشاوره ای نیز برای کاهش فشار و استرس کاری برگزار خواهد شد.

صالح پور از لزوم بکار گیری سیستم GIS در کنترل ترافیک تاکید و تصریح کرد:با توجه به اینکه از دغدغه های مقام معظم رهبری کاهش تصادفات و تبیین فرهنگ ترافیک است لازم است سازمان های عضو شورای ترافیک با ارائه برنامه های راهبردی به ما کمک کنند تا حوادث درون شهری و برون شهری به حداقل خود برسد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از روزنامه ندای هرمزگان و تبریک هفته نیروی انتظامی به  لزوم راه اندازی مجدد شهرک ترافیک تاکید کرد.

لازم به ذکر است شهرک ترافیک موقت در محل فرماندهی راهور استان هرمزگان با حضور جمعی از مسوولان افتتاح شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3059
تاریخ :1397/07/15 ساعت 08:07:09
تعداد بازدید: 22
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی