گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2914
تاریخ :1396/10/16 ساعت 07:49:20
تعداد بازدید: 75
همگی مقصریم، اما
email pdf word plus minus reset color
هر چند در شروع تجمع اعتراضی مشهد پای دشمنان خارجی و معاندین در میان نبود، اما حالا با دامنه دار شدن اعتراضات، دشمنان خارجی و رسانه های فارسی زبان نیز ، به تحریک جوانان پرداخته اند.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی

تجمعات مشهد که با اعتراض عده ای مالباخته موسسات اعتباری که مدتها بود ادامه داشت، اما این بار، چه حکایتی بود که با گرانی تخم مرغ به سمت شعار مرگ بر رئیس جمهور رفت جای بسی تامل دارد.  براستی چه کسانی پشت پرده و آغاز این ماجرای بسیار خطرناک بودند.

وقتی به چهره معترضین در  بندرعباس و دیگر شهرها دقت می کنی، متوجه خواهی شد که اکثر آنها نوجوانان و جوانانی هستند که دغدغه همه چیز دارند بجز گرانی، اینان اکثرا از نسل  دهه هفتاد هستند و عمدتا از قشرهای متوسط به پایین جامعه هستند که با خواندن و مشاهده اخبار نا امید کننده این چند ماهه اخیر در رسانه های اصولگرا و صداو سیما و البته کانال های تلگرامی خارج از کشور، آینده ای برای خود متصور نیستند. متاسفانه جراید و رسانه های رقیب دولت در این چند ماه روش بدترین نوع به چالش کشیدن رقیب را با تیترها و اخبار ناامید کننده اقتصادی و بیکاری انتخاب کردند و جوی از یاس و ناامیدی را در جامعه به وجود آوردند که می شود به سادگی دست آورد این سیاه نمایی را با تکرار همزمان اعتراضات موسسات مالی در شهرهای مختلف پیش بینی کرد.

نکته مهم تر اینکه سالهاست جوانان را فراموش کرده ایم، دولت ها هر کدام با شعار حمایت از جوانان مدام به صحنه آمدند اند، اما در مقابل عمل وعده های خود را فراموش کردند و در این میان با تشکیل سازمان ورزش و جوانان طنزی شکل گرفت که ماحصل آن جز تعدادی تابلو که کلمه جوانان بر آن اضافه شده، تقریبا عایدی دیگری برای جوانان نداشته است. اینکه نتوانستیم با جوانان مرتبط شویم و درد دل آنها را گوش کنیم ، تقصیرش تنها متوجه دولت نیست، همه مقصریم.

از جراید و رسانه ملی گرفته تا دانشگاه ها ، نهادها و تشکل ها، همگی در این قصور سهیم هستیم، جوانانی که با ناامیدی از شرایط موجود، آرام آرام به سمت کانال ها و رسانه های خارج از کشور کشیده می شوند و معاندین نیز از این فرصت بهره برداری می کنند.

امروز بهترین راه حل برای برون رفت از این مشکل شفافیت در قبال جوانان معترض است.

بهتر است مسئولان به میان آنها بروند و حتی آنها را دعوت به فضاهای بزرگ نظیر استادیوم ها کنیم و از نزدیک و بدون خشونت صدای آنها را بشنویم، دعوت به شنیدن صدای معترضان جوان امری به صواب است و باعث می شود تا دشمنان خارجی نتوانند اعتراضات را مدیریت نمایند.

یادمان نرود که در بروز این رخدادها نیازی به یافتن مقصر نیست، در حقیقت همه مقصریم، از این رو بهتر است همه عقلا و متفکرین، اهل رسانه در همه استان ها، از هر جناح و تفکری برای سربلندی ایران عزیز، در کنار هم متحد شویم و  همراه با دولت برای رفع این تنش چاره جویی کنیم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2914
تاریخ :1396/10/16 ساعت 07:49:20
تعداد بازدید: 75
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی