گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:54:46
تعداد بازدید: 86
مناطق آزاد بايد اشتغال پايدار ايجاد کنند
email pdf word plus minus reset color
رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به دولتي بودن سازمان مکران، گفت: فلسفه ايجاد مناطق آزاد در کشور افزايش توانمنديها، قدرتمندساختن صادرات و ايجاد اشتغال پايدار ميباشد.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، احمد مرادي در نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان هرمزگان اظهار داشت: تاسيس سازمان مکران در هرمزگان و سيستان وبلوچستان به تصويب رسيده و بنا به موقعيت جغرافيايي، سه شهرستان در هرمزگان و دو شهرستان در سيستان وبلوچستان مورد تاييد قرار گرفته است.

وي افزود: بايد بتوانيم آسيبها را به حداقل رسانده و در اين مسير از تجربيات خوب گذشته بهره گيريم و به گونهاي مديريت نماييم که مجددا دچار مشکلات کليشهاي نشويم؛ ميبينيم که در مناطق آزاد تصميماتي گرفته شده اما خوب اجرا نشده است به همين خاطر اين مناطق زير نظر وزارت اقتصاد رفتند تا در جايي پاسخگو باشند.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: در حال حاضر در مجلس و کميسيونهاي مرتبط موضوع مناطق آزاد با حساسيت خاصي دنبال ميشود که اگر تصميمات گرفته شده به درستي اجرا ميشد اين مشکلات هرگز رخ نميداد.

مرادي افزود: نقش نيروهاي محلي و بومي در اشتغال بايد پررنگ باشد و اگر اين اتفاق بيافتد انتظار داريم برنامههايي که ارائه ميشود ترسيمکننده افق جديد پيش روي توسعه مناطق آزاد باشد.

رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان  گفت: پيشنهاد ما اين است که سه شهرستان خيلي مهم در هرمزگان به دليل نزديکي به مرکز استان نقطه ثقل استان  بوده که در سازمان مکران قرار گرفته و موجب رونق و توسعه بيشتر شود.

مرادي همچنين در پايان افزود: اتصال دو بندر خيلي مهم چابهار و شهيد رجايي بهم يکي از مهمترين موضوعات دريا محور است که اگر اين دو بندر مهم را با رويکرد دريامحوري ببينيم و سازمان هم دولتي باشد نگاه بايد از سوي دولت اصلاح شده تا در نهايت بتوانيم مسير خوبي را در شرق دنبال کنيم چرا بستر سرمايه گذاريها آماده شده و بايد در اين خصوص اقدام لازم صورت گيرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3020
تاریخ :1397/05/14 ساعت 09:54:46
تعداد بازدید: 86
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی