گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3143
تاریخ :1397/12/01 ساعت 10:15:05
تعداد بازدید: 93
آشوري خطاب به رئيس جمهور: سهميه 50 درصدي اشتغال بوميان را اجرايي کنيد
email pdf word plus minus reset color
رئيس مجمع نمايندگان هرمزگان گفت: اختصاص 50 درصد ظرفيت اشتغال بنگاه هاي اقتصادي در هرمزگان اجرايي نشده و نياز به تأکيد مجدد دارد.

عکس اصلی خبر

دکتر آشوري در جمع نخبگان باحضور رئيس جمهور با بيان اينکه يکي از مشکلات مهم استان بيکاري و عدم اشتغال پايدار است. با توجه به روي کرد بنگاه هاي اقتصادي و اداري استان به اجراي نشدن دستور رئيس جمهور در اختصاص 50 درصد از ظرفيت هاي اشتغال بنگاههاي اقتصادي استان گفت: دستور رئيس جمهور مبني بر اختصاص 50 درصداز ظرفيت اشتغال بنگاه هاي اقتصادي را در استان به نيروهاي بومي، عملاً اجرايي نشده است و هم اکنون که در استان حضور يافته ايد، نياز به تأکيد مجدد جنابعالي دارد تا سبب افزايش انگيزه براي جوانان هرمزگاني شود.

رئيس مجمع نمايندگان استان در جمع نخبگان استان با تأکيد بر يکپارچگي استان از رئيس جمهور که دستور توقف مصوبه ي جدايي بخشي از خاک «گاوبندي» داد،تشکر کرد که اين گفته مورد تشويق حاضرين در جلسه قرار گرفت. وي با بيان اينکه در موضوع مصوبه انتزاع بخشي از گاوبندي که نگذاشت اين مصوبه اجرايي شود گفت:  اين نوع نگاه  از نوع نگاه امنيت ملي بود که مسولان يار و ياور مردم شدند و دانستند که الان وقت طرح اين مسايل نيست که اعتماد مردم را سلب کرده، مردم را آزرده خاطر کنند.

دکتر آشوري با اين گفته که بي شک ارمغان سفر رئيس جمهور اميد بخش خواهد بود، تاکيد کرد، با بررسي هايي که از شاخص هاي توسعه هرمزگان داشته ايم، در شش سال عمر دولت شما با تلاش هيأت دولت و وزرا، شاخص ها به سمت بهبودي است، اما با وجود اين هرمزگان از عدم تعادل رنج مي برد و چشم اميد مردم به اين سفرهاست تا خلاء هاي بودجه اي آن را پر کند، و اميدواريم که با نويدي که جنابعالي در سخنراني خود در بندرلنگه داشتيد، روند توسعه استان شتاب بيشتري بگيرد.

دکتر آشوري با تاکيد بر توسعه زير ساخت هاي هرمزگان گفت: راه يکي از مهمترين اين زير ساخت هاست که عليرغم ظرفيت هاي بسيار بالاي درآمدي هرمزگان ، محدوديت هايي ايجاد کرده که نياز است از منابع درآمدي استان صرف راه سازي شود که اين عمل خود منجر به افزايش درآمدهاي استان که براي کشور حائز اهميت است، خواهد
شد.

نماينده مردم ضمن تاکيد بر مطالبات مردم در حوزه درمان و تکميل هر چه زودتر بيمارستان مادر و کودک در بندرعباس، به معيشت مردم پرداخت و از آنان به عنوان مدافعان مرز نشين آبي کشور نامبرد که سال هاي سال با دشمنان جنگيده اند و در چهل سال اخير نيز اين را به اثبات رسانده اند، گفت: دغدغه معيشت مرزنشينان بايد برطرف شود و نياز به توجه بيشتر دولت دارد . انتظار داريم دولت با نگاه توسعه گرايانه خود، به اين مهم ورود کند. زيرا چنانچه معيشت مرزنشينان تقويت شود، ديگر نيازي به نيروهاي نظامي و انتظامي براي حفاظت از مرزهاي آبي نيست. اين مردم در طول تاريخ سکونت خود در ساحل و چهل سال اخير نشان داده اند که مرزبانان خوبي براي سرزمين آبا اجدادي خود و کشور هستند.

عضو هيات رئيسه مجلسه با بيان  اينکه افتتاح فاز سوم پالايشگاه دستاوردي مهم است گفت: يادمان نرفته که وزراي اسبق امور خارجه آمريکا هر وقت مي خواستند تحريم بکنند، بنزين را به عنوان اهرمي قوي چون پتک بر سرمان مي کوبيدند، اما امروز شاهديم که پالايشگاه نفت ستاره خليج فارس، دستاورد بزرگي است که ايجاد شده و تمامي نقشه هاي استکبار را خنثي کرده است.

محمد آشوري در پايان با تکرار اين خواسته ديرينه مردم از مناطق آزاد گفت: يکي از نکات مورد تاکيد جنابعالي به عنوان رييس جمهور کشور اين بود که احساس عدالت در سراسر کشور تقويت شود، اما برخي از تصميمات به نوعي اين موضوع را نفي مي کنند، مانند بحث تردد آزاد خودروئي مناطق آزاد که در هرمزگان و مناطق آزاد کيش و قشم بي بهره اند، در حاليکه تردد خودروها در استانهاي ديگر مناطق آزاد کشور آزاد است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3143
تاریخ :1397/12/01 ساعت 10:15:05
تعداد بازدید: 93
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی