گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3074
تاریخ :1397/08/09 ساعت 09:21:25
تعداد بازدید: 25
تومور 2 کيلوگرمي از ريه يک زن باردار هرمزگاني خارج شد
email pdf word plus minus reset color
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني هرمزگان گفت: طي يک عمل جراحي کم نظير در استان يک تومور 2 کيلوگرمي از ريه يک زن باردار خارج شد.

عکس اصلی خبر

دکتر فاطمه نوروزيان عصر يکشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين جراحي توسط تيم پزشکي متخصص در بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس انجام شده است.

وي افزود: بيمار يک بانوي باردار 33 ساله بود که با علايم تنگي نفس، سرفه و درد در قفسه سينه به بيمارستان شهيد محمدي مراجعه کرده که توسط متخصصان اين مرکز معاينه و اقدامات درماني لازم انجام شده است.

دکتر نوروزيان تصريح کرد: بيمار در اين مرکز تحت بررسي هاي دقيق راديولوژيک و معاينه باليني قرار گرفت و در نهايت با توجه به شرايط وخيم و سير پيشرونده بيماري با تشخيص تومور در ريه پس از اخذ رضايت شخصي از بيمار تصميم به عمل جراحي گرفته شد.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه بيمار در هفته 34 بارداري بود، کميته اي جهت ختم بارداري بيمار تشکيل و پس از تولد نوزاد پسر به روش سزارين، بيمار پس از دو هفته تحت عمل برداشتن تومور قرار گرفت.

مدير روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان با اشاره به حساسيت بالاي اين عمل جراحي، بيان داشت: تومور موجود در بدن اين بيمار به دليل رشد بسيار زياد به قلب فشار وارده و شرايط سختي را بر بيمار تحميل کرده بود که با تلاش پزشکان اين تومور با موفقيت از ريه سمت چپ بدن بيمار خارج شد.

نوروزيان ابراز داشت: با توجه به اينکه اين تومور موجب چسبندگي شديد ريه اين بيمار شده بود، هم اکنون وي در بخش مراقبتهاي ويژه بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس تا بازگشت به شرايط عادي بستري است.

بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس بزرگترين مرکز آموزشي درماني هرمزگان با 470 تخت مصوب و 448 تخت فعال در حال فعاليت مي باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3074
تاریخ :1397/08/09 ساعت 09:21:25
تعداد بازدید: 25
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی